Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Chal #28 üzenetére

    Elmondhatnád hol dolgoztál, mert én 8 évig Fehérváron a Philipsnél. Több Tv-t gyártottunk , teszteltünk és én a mai napiga márka hű fanatikusa vagyok. Mellesleg voltunk kint a vezetőséggel az LG gyárban, amikor lecserélték a Sharp paneleket LG -re és mit ne mondjak. Az Lg összeszerelése sem volt jobb (SŐT ), mint a Philipsé. Ráadásul, amikor a Loewe cuccokat gyártottuk, igen csak meg voltak elégedve a minőséggel a Loewe mérnökei, pedig brutális kritériumoknak kellet megfelelni minden téren . ( ha csak a lakkozását nézem a tv kereteknek, 10 legyártott Loewe keretből 3 mehetett át a Philipsnél, amíg ugyan ez az LG -nél legyártott egyetlen sorozatnál 10 / 6 volt. Ez nem azt jelenti hogy az Lg ennyire jó volt, hanem azt hogy leszarták a Loewe által kért kritériumokat.

    Nekem van 10 éves Philips LCD tv-m , mai napig tökéletes. Van Amibis is, nem cserélném el semmire max a Sony 900 sorozatára , ha lenne benne ambi.

    Több hozzászólásomban leírtam már, de itt is hozzáfűzném, hogy a Philips anyagi csődjét a TV gyártás területén 2008- ban Nem csak a gazdasági válság okozta..Több országban , (többek között Magyarországon )legyártott több havi teljes tv mennyiség végezte a kukában. Akkoriban jött volna ki a Philips egy teljesen új, forradalmi menüvel és irányítással ( amit most már az LG előszeretettel használ ) és 2 havi gyártás és raktárkészlet felhalmozás után derült ki egy óriási mérnöki hiba a menürendszerben , ami a Tv-t használhatatlanná tette. A Tv-ket heteken át bombáztuk szét a beszállító cégekkel együtt , mert nem volt rá megoldás hogy fel lehessen használni újra őket, kivéve az LCD panelt, de abból is rengeteg megsérült a szétszerelés során. Brutális volt, ahogy a tonna számra vitték el széttört üveg előlapokat ami keretet körbefogta. Kemény időszak volt, meg is lett az eredménye. Többek között ennek is köszönhető, hogy utána sokáig a Philips az elavult menürendszert és idegesítő kezelést használta a megmaradt tv produktumokban.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz elefant #40 üzenetére

    Hát most hogy írod ,lehet hogy nekem se szabadott volna leírnom ... :(
    Amúgy már teljesen megszűnt a Philips Magyarországon vagy legalább is Fehérváron sincs már semmi. egy kínai cég használja a gyártóüzemet ha jól tudom.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Luck Dragon #42 üzenetére

    Akkor megnyugodtam, azt hittem nem szabadott volna leírnom. Éjszaka a szemben lévő General cégnél is szerelték szét a hibás sorozatokat. :(

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz elefant #47 üzenetére

    kellettek szerviz anyagnak.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz klepto #62 üzenetére

    Pedig a Philips passzív 3D remek. Szerintem a legjobb a piacon.
    Aki az ambi miatt vesz Philips Tv-t , próbáljon meg azok közül a modellek közül venni, amik 3 oldalas világítást adnak. Sokkal jobb mint a 2 . Ez adja meg igazán az élményt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Vesa #66 üzenetére

    Erre egyszerű a válasz. Azért mert a gyártók nem kiskereskedők. nem árulhatnak termékeket magánszemélyeknek, nem garanciázgatnak, nincs bolthálózat. Kizárólag dolgozói akcióban árulhatják ki a termékeket, amit meg is tettek évente 2x. Itt is csak minimális menyiségben. hisz vigyázni kellett, hogy ne legyen sok ilyen termék használatban, ami valami oknál fogva kisebb -nagyobb esztétikai vagy műszaki hibával működik, Itt a cég jó hírneve a tét. Általában sorsolták a készülékeket, mert voltak olyan modellek, amikre 10 x annyi ember jelentkezett, mint amennyit engedélyeztek.Garancia nem volt rájuk, vagy talán 30 nap némelyik modellre. . ha valami oknál fogva még is ilyen forgalomba kerülhetne mondjuk féláron, mindenki arra vadászna és várna, ami nem jó megint, hisz saját magának adna konkurenciát.
    Az esztétikai hibákat általában amúgy ( mint pl lakozás) ráverték a beszállító cégre,( ebben az esetben a General plastics) aki lakkozta a modelleket, mert erre szerződés volt. Magyarul a cég nem bukott rajt igazán semmit a munkaköltségeken kívül, a beszállító cég meg ráfizette a gatyáját is, ha összeszerelés után kellett ilyen dolgokat elvégezni. Ezért rá voltak kényszerülve a jó minőségű munkára.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Tibacca #71 üzenetére

    Voltak úgy műszaki hibás készülékek, amikből funkciók hiányoztak. Mint például nekem van 2 db 160 Gb hdd-vel szerelt DVD írós felvevőm, beltéri egységem..
    Minden szuperül működik rajt, kivéve a Guide és az időzített programozást, mert hibás benne a panel. Ezt 10 ezer forintért vettem, ami akkoriban sem volt sok ( kb 10 éve) de a boltban még igazán nem is lehetett kapni, vagy csak vagyonokért.( 100 ezres tétel)
    Én ezzel írtam és digitalizáltam több száz VHS-t, esküvőt stb. Nagyon imádjuk, igaz kicsit hangos már a ventije, de a szolgáltatóknál még a mai napig is vagyonokért adják, vagy több év hűségidővel. Mellesleg még azok sem érik el ennek a készüléknek a tudását, mert ugye ebben van optikai meghajtó és írni is tud lemezt.
    Ami kicsit röhej, mert a gyártását például ezeknek a készülékeknek már kb 7-8 éve abbahagyták, kifutott modellek lettek. Szóval van azért még lemaradásunk bőven.

    Sokan nem tudják, hogy a Philips mennyire innovatív és előrelátó gyártó volt. Mindig az elsők között léptek az újdonságokkal, csak ide nem jutott el vagy éppen valami balszerencse révén ( mint például az évekkel ezelőtt bevezetésre kerülendő mozgásérzékelős távirányító , amit ugye most az LG éppen ad , vagy nem ad készülékeihez Philipsnél ez már ezelőtt 8 éve bejött volna, ha nem cseszik el a sok ezer Tv-t a mérnökök. De Sok ilyen dolog van, amit ha visszagondolok, hogy hány évvel ezelőtt gyártottunk és mostanában kezd beszivárogni az emberek lakásaiba. mint például a megállítható és rögzíthető Tv műsor. amihez mi a cuccokat a Philipsnék kb 2006 ban már gyártottuk tömegével.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Laca19 (a) #81 üzenetére

    Sok ember meg pont az általad ellenpéldaként felhozott LG vel van így. többek között én is. Soha többet semmiben.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #94529552 #85 üzenetére

    Én ha most vennék Tv-t csak Sony-t vagy Philipset vennék . ( Ambi ) Az LG -nek vannak jó készülékei nem vitatom, de ha bemész egy akármilyen boltba, akkor szinte nem is tudsz mást venni , csak LG-t vagy Samut, mert az erős marketing eladja a termékeiket. Sima alapszintű LG plazmát sem lehet összehasonlítani egy alap panával. Nem hogy 10x , de Semmivel sem jobbak az LG tv-k a Philipsnél. Tv ről beszélek.

    A Kollega meg fikázza a terméket amiben igazat adok neki. De hadd kérdezzem már meg hogy előtte nem próbálta ki? Nem olvasott teszteket? Nem hallgatta meg? Minden gyártónak vannak rossz termékei ez tény. de ha mondjuk egy HTS SACD Philips rendszert vett volna mondjuk 120 ér, ami nem sokkal drágább, akkor most itt istenítené a márkát, mert az a sorozat meg anno annyira jól sikerült.Ha én 90 ezerét veszek hangrendszert csak kipróbálom előtte, vagy belehallgatok, hangrendszernél és vizuális terméknél ez alap. Kivéve ha most nyertem a lottón, de ez a veszély nem fenyeget.
    Nem akarok én meggyőzni senkit semmiről, mert mindenkinek van egy véleménye, amit tiszteletben tartok, de nem értek egyet vele mindenben , ez tény.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Laca19 (a) #92 üzenetére

    Hát igen sajnos 5.1 audióban nem a legjobb. SACD ben tudtak egy két jót csinálni meg Hi-fi ben.Sony szerintem is jobb vagy Pio. a legjobb döntés, bár ehhez nem igazán értek.

    Én is így jártam, -(pedig én meghallgattam) a Pio frontjaimmal :(
    Sajnos otthon nem szólt úgy , ahogy a bemutatóteremben. épp most adtam el őket :(

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Vesa #148 üzenetére

    Levédett szabadalom. kizárólag Philipsen. Nem azért fizetsz érte ennyit mert annyit ér, hanem azért, mert más tv n ezt nem kapod meg. Amúgy huszon valahány ezerért lehet venni minden tv re felszerelhetőt, de nem olyan jó minőségű, mint a gyári Philips és nem is hozza azt a tudást. A semminél persze jobb, de nem ambilight.
    Ha ilyen minőséget akarsz arra befizetnék hogy raknád össze ilyen minőségű ledekből és érzékelőkből, ugyan ilyen szintű képérzékenységgel
    A rockat egeres példádat nem értem. egy gamer egér mit tud olyat amit egy Ambilight világítás?
    itt nem a ledsor a lényeg, hanem az hogy mindig a képernyő tartalmának megfelelően sugározza a színeket, nem csak úgy vaktában bele a nagyvilágba. Egy tengerparti jelenetnél felülre kéket nyom oldalra -alulra sárgát meg zöldet, vagy amit kell, akár 5 centiméterenként a kép nyújtotta színekhez alkalmazkodva. Sokszor rajzfilmeknél 10 színt is körberak a falon.
    Amúgy az Ambi 4 ennél is tovább megy. Emlékeztet az xbox one által elképzelt dolgokra. ez lesz a következő Tv -m az tuti. [link]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Vesa #150 üzenetére

    Szerintem félreértettél valamit, ez nem Ambilighthez hasonló technológia. Pár játék, ami támogatja, használja ki ezt a funkciót, maga az egér vagy bill nem érzékeli a képet ami látható a monitoron,hanem néhány játék által kapott támogatástól függően tudja csak kirakni az aktuális domináns színeket.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Jaffafa #160 üzenetére

    itt nem azt írtják [link] meg itt sem.[link] honnan jött ez a dolog? 4 magos procival 1 giga rammal nem hinném, hogy annyira lassú lenne.

    itt látható mozgás közben. nem látok benne semmi akadozást[link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #94529552 #166 üzenetére

    vagy vegyél 400 K ért 40 " Samsungot.[link] nem kellene ez a fától az erdőt . Megértettük hogy neked nem fekszik a Philips. Amit linkeltem egy felsőbb kategóriás full HD modell, ami első között hoz Android felületet, és mint miden újdonságnak, ennek is ára van. Mondjuk a samunál 40 " ban végképp nem értem mire van a 400 ezres ár, de eladhatják Kínában, szerinted gondolom...

    MrCsiT : Az új ambis androidos felület szerintem egész gyors és használható, még a 2 magos modellek is. eddig én csak azt láttam élőben, de nekem bejött, ne félj tőle.ha tudsz hozzá még külső lámpát is venni, igazi élmény faktor.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz kenwood #169 üzenetére

    nem számít neki, mert Samsung és nem Philips :D :)

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #94529552 #171 üzenetére

    nem ez a probléma, hanem a stílusod és az hogy semmi mást nem próbálsz bizonyítani , csak hogy a Philips milyen szar a samu meg mennyire jó, Mikor ez nem fekete és fehér. Mindkét, sőt minden gyártónak vannak pocsék és remek sorozatai.
    Ugyan abba na méretben egy árkategória a 2 tv. Most mutassak neked 130 ezerért 50" Philipset? itt van
    [link]
    Nem értem mit akarsz itt bizonygatni . Minden gyártónak vannak minden méretben más kategóriában tartozó modelljei. A 48 " Philips , ami 400 ezerbe kerül , többet tud modernebb gyorsabb szebb. ugyan így van a Samunál. nem csak a méret számít.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz nuke7 #185 üzenetére

    Hát igen, nem semmi. Ráadásul baromi jó minőségű ledszalaggal dolgoznak a Philipsnél, szóval így már érthető. Remélem az a kolléga is elolvassa, amit linkeltél,. aki itt "filléres" költségről meg egyszerű megvalósításról hablatyolt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák