Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz Senkifia* #922 üzenetére

    Ahhoz, hogy 720p high-on, meg 1080p low-mediumon 30fps-sel futtass egy játékot, nem kell 250.000 Ft-os gép. (csak úgy érdemes összehasonlítást végezni, hogy a PS4 teljesítményével egyező és az ehhez kapott vizuális megjelenítéssel megbirkózó gépet raksz össze) A 250.000 Ft-os gép teljesítményéhez igencsak kevés lesz a sima PS4 meg XBox One.

    Tessék két videó, csak hogy lásd, kb. milyen pc-t kell összeraknod:
    I3-4130+750TI vs PS4 vs XBox One
    PS4 vs Budget PC

    Mivel a videók nem ma készültek, azóta ennél lehet sokkal erősebb i3-at, meg kártyát is venni hasonló áron, és ez elég ahhoz, hogy lehagyja ezeket konzolokat. Sőt, ma már egy Pentium G4600 (23.000 Ft) is elég, i3 sem kell. Ha valakinek megfelel a PS4 és XBox One szintje, nem szükséges olyan mélyen a pénztárcába nyúlni, mint ahogy írtad.

    A játékok kérdése: Steam-es árat írtál, az esetek 90%-ában az a legdrágább, máshol érdemes venni. Nem szürke oldalakról beszélek, mint a G2A vagy a Kinguin, hanem legális forrásokról, pl. Gamersgate, Gamesplanet, Humble Bundle, Fanatical, Green Man Gaming stb (ezek is steam/uplay kulcsok). Emellett nem kell előfizetés pluszban ahhoz, hogy online tudjak játszani.

    A bővíthetőség kérdése: Vannak, akik még mindig sok éves i5-öt használnak, 8GB RAM-mal, csak videokártyát bővítenek, és bőven PS4/XO szint felett játszanak.

    A PC-vel előforduló problémák: Nem tudom már hányadik gépem így kb. 16-18 év alatt, de soha nem kellett pl. driverrel idegeskednem. Utoljára néhány hónapja frissítettem, azelőtt meg kb. 1 éve, és egyetlen játékot leszámítva (Wolfenstein: New Order), ami kifejezetten nem szereti az RX 470-et, semmivel nem volt problémám (és ezt is meg lehetett oldani).

    A PC legnagyobb előnyét, a sokoldalúságot pedig nem lehet félresöpörni. Szerintem nagyon kevesen lehetnek, akik csak és kizárólag játékra használják a számítógépüket. Nekem a játék mellett betölt még legalább 5 hasznos funkciót, amik között van, ami havonta hozza vissza az árát, ez pl. egy PS4-gyel elég nehéz. :)

    Ha csak játszik az ember, és különösebben nem érdekli a valamivel jobb grafika vagy a fix 60 fps, nem akar foglalkozni az optimális beállításokkal, jó neki a készen kapott élmény, érdekli néhány exkluzív cím, és valamivel olcsóbban szeretné megúszni (legalábbis a jelenben, lehetséges, hogy hosszú távon ugyanannyiba fog kerülni) akkor van létjogosultsága a konzolnak. Rám pl. ezekből egyik sem érvényes, így nem merülne fel bennem, hogy konzolt vegyek. (az a néhány konzol exkluzív meg, ami érdekelne - Last of Us, Uncharted széria - nem igazán ér ennyit) Mára már a sokat hangoztatott "kényelmesen akarok a fotelben ülve a tv előtt játszani" érv is megdőlt, mert olyan gamepadet veszel a PC-hez, amilyet akarsz és ha minden igaz a Steam Linkkel tudsz tv-re streamelni.

    A legnagyobb gond most PC összerakásánál, hogy a RAM, SSD és a videokártya, hogy úgy mondjam "önmagához képest" viszonylag drága különböző "gyártási nehézségek" miatt, kb. 1-1,5 éve sokkal olcsóbban lehetett hozzájutni. (elég meredek, hogy ugyanazt az SSD-t és RAM-ot kb. féláron tudtam megvenni a maihoz képest)

    A leírtaktól függetlenül nem vonom kétségbe, hogy nagyon jól fogtok szórakozni a PS4-gyel, illetve a Horizonnal, legyen is így. Szerintem ma a játékostársadalom már nagyon el van kényeztetve, legyen szó konzolról vagy PC-ről, hiába a sok panaszkodás. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

  • kwzatz

    őstag

    válasz Senkifia* #934 üzenetére

    Ha "leveri, mint vak a poharat" szint kell, akkor miért kerüljön ugyanannyiba? :) Mert egy i5 és egy olyan videokártya, ami belefér a 250.000-es keretbe, azt garantálom, hogy magasan a PS4 teljesítmény felett lesz. Ha meg PS4 teljesítményt akarsz, akkor nem kell i5+GTX 1060, bőven elég lesz a Pentium G4600+GTX1050 is. És még mindig egy többfunkciós számítógéped lesz, amivel PS4 vizuális minőség fölött játszani is tudsz.

    De igen, ezt írtam, ha csak a játék a szempont, van létjogosultsága a konzolnak. Viszont másik oldalról nézve, elég ritka, hogy valaki csak játékra vesz számítógépet.

    [ Szerkesztve ]

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

  • kwzatz

    őstag

    válasz Senkifia* #938 üzenetére

    Így van, de a videó 2 éves. A g4600 erősebb, mint az i3 4130 és 23.000 Ft. Csak mondom. :)

    Emellett soha nem állítottam, hogy olcsóbban tudsz PC-t összerakni, mint venni egy PS4-et. Annyit mondtam, hogy egy PS4 szintű PC nem 250.000 Ft, hanem inkább 130.000 Ft. És utána jön az, hogy nem csak arra lehet használni, amire a konzolt.

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

  • kwzatz

    őstag

    válasz Senkifia* #945 üzenetére

    Érdemes még valamit tisztába tenni. Amiről írsz, az egy laptop. Az abban lévő fx 7500 lényegesen gyengébb, mint egy 23.000 Ft-os Pentium G4600. És mit jelent pontosan a "2 gigás radeon"? Mert gyanítom, hogy egy R7 m265-öt illetve hasonlót, ami egy abban az időben megjelent GTX 750Ti szintjét meg sem közelíti. Szóval a laptop, amiről írsz, az már a megjelenésekor is az asztali alsó kategória tetejét, középkategória alját hozta teljesítményben (azóta eltelt 2-3 év) és jelentősen gyengébb, mint a ma 130.000 Ft-ból összedobható PC (amibe már inkább egy GTX 1050 fér be, nem egy 750Ti, megint más szint), amivel a PS4-nél is valamivel jobb teljesítményt érhetsz el.
    Horizon meg nincs is pc-re, szóval nehéz így ebben a kérdésben okosnak lenni.

    [ Szerkesztve ]

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

Új hozzászólás Aktív témák