Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz LGLuke #74 üzenetére

    Nekem is van, ha ez megnyugtat :D

    Elvárható lenne, de nem tesznek... szóval USB minden gépen van, FireWire sokkal kevesebben... ez a kompatibilitás kérdését el is döntötte.

    Tisztában vagyok vele, hogy vannak ilyen rackek... jóval drágábban.

    Nem tudom mire alapozod, hogy a 3.5"-os külsőt többen használják, mint a 2.5"-ost. Különböző területre valóak. Nekem mindkettő volt, de már csak a 2.5"-ös van meg, mert a 3.5"-es számomra nagyon macerás cipeléshez. (dögnagy ház, USB kábel, adapter... ez meg apró, simán zsebrevágom, és elmegy egy USB-ről)

    Persze, akik nem használják ki, azoknak felesleges, nem nyernek vele semmit... ha ezzel tisztában van, akkor nem is lesz hajlandó ezért plusz pénzt kiadni. Aki meg úgy vásárol, hogy át sem gondolja az igényeit... az kb meg is érdemli.
    Ellenben nem emlékszem, hogy a SATA2 vagy éppen az USB 2.0 tudás miatt sokkal drágábbak lettek volna a lapok.

    Mivel minden kombináció elérhető, így a vevő nyugodtan válogathat... neked ez a megfelelő, meg még sokaknak... másoknak meg bőven elég ha van rajta USB... és az újjal sebességhátrány sem lesz. (Nyilván teljesítményben ez sem éri be az eSATÁ-t)

    Pár évig még tényleg kevesen használják ki, de mire szükség lesz rá, addigra kellőképpen el is terjed, szóval jól van ez így.

    Mai átlag asztali vinyók max olvasása 110-120MB/s körül van... ehhez már kevés lenne az IDE.

    Kizárt, hogy egy tizessel drágább legyen egy lap, csak azért, mert USB 3.0 van rajta...

    FireWire ugyan úgy pluszköltség, főleg mert külön vezérlővel kell megoldani (chipsetbe integráltról nem tudok). Az eSATA pedig szintén általában külön vezérlő... vagy a chipset SATA portjaiból foglal el egyet, ami marketing szempontból nem az igazi, ráadásul tudtommal AHCI mód kell hozzá, amivel megnézheted a neten hányan szívnak.

  • stratova

    veterán

    válasz LGLuke #74 üzenetére

    Köszi a linket kicsit kitágítod az AC Ryan-os csőlátásomat, viszont még mindig nem találok olyan külső egységet ami egyszerre támogatná az IDE ill. SATA vinyókat és rendelkezne USB, Firewire és eSATA csatlakozókkal.
    Eddig ők voltak a favoritok:
    [link]
    [link]
    Ez is egy hasznos cucc:
    [link]
    Tud valaki ilyeneket esetleg más gyártótól olcsóbban? Mert nem túl könnyű felhajtani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák