Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    ki mondta hogy nincs piaca ember. olvasod amit írok vagy csak írsz? idézd már hogy hol mondtam hogy nincs és senki nem használ ilyet mert semmire nem jó. fussál neki mégegyszer aztán beszélgessünk ha van értelmes mondandód.

    segítek arról szól amit itt írtam eddig, hogy teljesen más a célcsoport, és fölösleges minden hírben behozni a hp mikro-t meg a brazos legót, mert teljesen más kategória teljesen más célcsoport. én megértem mindegyik vásárlóit hogy miért veszik. azt nem értem ez visszafele miért nem oldható meg, és miért nehéz nektek elfogadni, hogy hiába van meg a tudás, hiába van meg a lehetőség, nem fogok se én se még sokan otthon a szabadidőmben ezzel vacakolni, lefagy, megborul újrahúzni félnapig, ha droidos telóról akarok natív appon szinte bármit megtenni akkor ne kelljen hozzá még programokat vadászni (syno nasok szinte mind appól vezérelhetőek nagyon durván, jó a többihez meg neten belogolsz vagy van webes admin de azért azok ergonómiában telefonon pl sehol sem vannak), és még sorolhatnám.

    nekem megér némi felárat az amit itt leírtam. neked nehéz elhinni hogy van aki ezt bevállalja?

    Jim:

    "Home Server neki túl nagy/nehéz falat"
    így van szószerint idéztél engem megint. köszönöm a megértést. innentől befejeztem, mert látom hogy átmegy amit írok...

    további szépet

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    "Mint ahogy más meg téged nem ért meg, hogy miért nem foglalkozol vele ~2 órát, amikor úgy tudnál spórolni egy csomó pénzt. "

    maradjunk abban, hogy volt rá próbálkozásom, azt még csakcsak elhiszem hogy felhúzod a rendszert és lefrissíted 2 óra alatt, de hogy a 4 ipkamerámat nem tudod bekonfigolni alá szintidőre azt garantálom. és még mondhatnék ezer példát amivel szívnék fölöslegesen.

    maradjunk abban, hogy ami nekem kell arra jelentősen több idő menne rá.

    értem én hogy van közös metszéspont. azt meg te fogd fel hogy ez kb pont olyan halálosan unalmas, elcsépelt és túlrugózott dolog, mint amikor egy brand gépet lehoz a ph és az első kommenttől arról szól a történet, hogy feléből kétszer jobbat rak össze, sőt még kéken is világítana amitől jobban hűt.

    de tudod mit? igazad van. bocsáss :U

    [ Szerkesztve ]

  • micimacko

    aktív tag

    Csak egy kérdés...ha egy NAS-os topicot nyitnak, ami egy adott termékről szól, akkor mégis miért kerül minden alkalommal szóba a microserver? Mert ahogy páran már említették, ahogy megjelenik egy hír egy adott gyártó NAS termékéről, nem telik bele fél óra, de biztos lesz egy olyan hozzászólás, ami arról fog szólni, hogy ugyanazt a funkciót sokkal olcsóbban tudja egy microserver.

    Ha ennyire hiányzik a HP istenítése, akkor nyissatok (ha még nem lenne) egy "Milyen NAS-t vegyek?" topicot, és ott hirdethetitek az igét :K

    Megj. több mint 2.5 év alatt egyetlen egyszer nem fagyott le a Syno NAS-om, ujraindítás is max. firmware frissítés miatt történt.

    "Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

  • StLui

    veterán

    válasz MongolZ #106 üzenetére

    Dehogynem, itt le lett szarozva, hogy ez drága és semmit nem tud a hp-hoz képest, és hülye aki ilyet szeretne, és menjen kötögetni

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • stomi76

    tag

    válasz MongolZ #113 üzenetére

    Lehet felhozni, én is javasoltam alternatívát.
    De egy microszerver szerintem nem alternatíva ebben az esetben, mert aki ilyen NAS-t választ az valószínűleg nem akar, nem tud, nincs kedve, vagy amit sokan nem értenek meg itt egyszerűen nincs szüksége a microszerver nyújtotta többlet szolgáltatásokra.

    [ Szerkesztve ]

  • Gusztáv

    addikt

    válasz MongolZ #111 üzenetére

    Parancsolj:

    Egon: "Nekem úgy tűnik, a NAS-pártiak képtelenek elviselni, hogy a korlátozott képességű "sz*rjaik" helyett, van más (esetenként jobb, olcsóbb) alternatíva is... "

    Itt igazából a stílussal van baj, minden ilyen fórumban előjön, hogy milyen drága egy nas, mert ott a microserver. Csak azt nem veszitek figyelembe, hogy az igazán drága dolog akár 1000 Ft-t is kifizetni pluszban olyan szolgáltatásokért, amit utána nem használ az ember. Az meg hogy valamikor a ködös jövőben esetleg jól jöhet nem épp érv szerintem. Ennyi erővel bemegyek a szerverszobánkba és hazaviszek egy leállított PowerEdge 2850 szervert, mert van még benne kraft, hátha valamikor kell otthon (és ez még ingyen is lenne :D). A HP microserver ehhez a nashoz képest minimum 50% drágább, azért az már komoly különbség.

    @nvyktor: mint írtam, a tesómnak van egy ilyen nas-a, és érezhetően fejlődnek a kezelőfelület használhatóságát illetően. Persze vannak még hibák, meg hiányosságok, pl. beépített fájlkezelő program alapból nincs rajta, létezik hozzá community megoldás, de ahhoz már némi linux ismeret is szüksége. Ebből a szempontból a Synology tényleg mindent visz, ott már szinte egy külön kis oprendszert kapsz desktoppal, ikonokkal.

    Ha a te számaidat vesszük figyelembe, akkor az emberek kb 1,5% van szüksége microserverre, azért ezt már lehet rétegigénynek nevezni. Tapasztalataim szerint azért a nas iránti igény egyre nő, ahogy szaporodnak egy háztartásban az okostelefonok / smarttv-k / tabletek / notebookok. Nálunk a munkahelyen is egyre többször kerül szóba a dolog, lehet, hogy nem tudják, hogy nas-nak hívják ezt az eszközt, de a szolgáltatás iránti igény megvan.

    Nekem személy szerint semmi bajom a HP-val, egy nagyon jó terméknek tartom, és valószínűleg arra fogom cserélni a ReadyNas Duo-mat, ha kidobom a meglévő HTPC-met és áttérek Android+XBMC-re. De nem mindenki tárol otthon több terrabyte adatot.

    Laci

Új hozzászólás Aktív témák