Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • demagóg

    aktív tag

    válasz Jim Tonic #28 üzenetére

    Nekem sosem volt gondom SSD-vel...
    Nekem sem eddig, bár nem is használtam mostanáig, :) elég volt az adatmentésre beérkező elrettentő példákat látni. De már megtörtem, mert a sebessége lenyügöző mivel nem létezik a seek time. Amúgy tényleg jött vissza vélemény ügyféltől, hogy SSD-t ő soha többé. De ez igaz NAS-ra és bármilyen más romlékony adathordozóra is. Szóval ebben nincs köztünk semmi vita szerintem. Mindegyik eszközt a maga helyén kell kezelni. De talán jelent valami stabilitást, hogy most is jönnek még 20 évesnél idősebb HDD-k. Most éppen egy 1991-es ST351A/X van a kezemben. És most látom, hogy a matrica büszkén hírdeti rajta a 70G értéket (igen, nagy G-vel van írva itt is.)

    ...HDD-k egyre gyengébb minőségben készülnek, tapasztalataim szerint.
    Szerintem is, ennek lehet oka a technológiai határokat súroló megoldások egyre nagyobb száma is.

    Jeleztem is, hogy néhány kiragadott paramétere valamivel jobb mint amit SSD-re garantálnak. Persze a shock resistance pont nem az, csak alulról nézegeti egy SSD értékét.

    ...terepautózás közben mennyire van ideje az elektronikának...
    Hát eléggé szűken, de beleférhet ha nem túl kemény a helyzet. Az első extrém érték érzékelésekor (pl. a gyorsulás első félhullám felfutó szakaszán) a fejet több mint 100km/óra sebességgel tudja kivágni a parkoló rámpára (természetesen parkolás elött már fékezve). Ez iszonyú nagy sebesség. Ez arra már éppen elég, hogy mire az "állandósult" rázkódás következtében a rezonanciák és a mechanikai torzulások miatt a belső rész elkezdené magát leamortizálni, addigra a fej már biztonságban van. Egy gond marad, amit nagyon nehéz kezelni, erős behatásra a forgó lemez belever a parkoló villába ami a lemez fölé nyúlik.

    ...G az gravitációs állandó, míg a g az nehézségi gyorsulás..
    Igaz, legyünk pontosak. :K Csak copy-paste volt innen. Ja meg lestem innen is. Ha lapozgatok, gyakran hasonlókat látok, nagy G-vel. Persze van kivétel is (ha nem írják ki).

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Új hozzászólás Aktív témák