Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bit_vector

    tag

    Igazából több szempontból sem értem miért teszt az, ha valamiről azt írjuk, mit adnak mellé, hogy néz ki stb. Ez számomra NEM teszt! Ha azt nézem, egy mezei villámvédőhoz minimum egy HV labor illene, rendes berendezésekkel, az ott tapasztaltak leírásával, ez a cikk nem teszt.

    De, hogy valamit mégis írjak én is. Egy villámvédő sem véd a közvetlen villámcsapás ellen, sőt, mgé ha az 5-10 méteres környezetében történk, az ellen sem. Ez az indukció miatt van, hamarabb megsül maga a gép, semmint a hálózati tüske megjelenne a DC részeken. Igazából az ilyen villámvédős ketyerék arra jók, ha a szomszéd utcában belecsap a vezetékbe a villám, legyen esélye a berendezésnek a túlélésre. Sokmindentől függ ez, pl. a villámvédő osztályától a villám erősségétől, a földelés helyességétől (és itt nem a nullázást értem), stb.

    Egy kereskedelemben kapható villámvédős elosztó általában vicc.

    A MAXX túlfesz védő meg nevetséges. Nem isteníteném, főleg azért, mert nem véd a több ágú tápegységeknél max. egy ágra, nem beszélve a 3.3V-os ágakről, amit nem véd. Vagy áganként tegyünk fel egyet-egyet ? egy normálisabb tápban már legalább 3 ág van, áramvédővel együtt ez már cca. +10 ropi. Ekkora többlet mellett már egy tisztes tápot lehet venni.

    Szünetmentes tápok. Jó vicc, főleg ha védelmi vonalnak szánjuk. A szünetmentes nem erre való ! Véd egy hálózati kimaradás ellen, de egy hálózati megfutást (vagy épp a frekvencia megváltozását) lehet maga sem bír ki!

    Ami nekem ebből a cikkről lejött, az a reklám. Mert eredmények nélküli teszt soha nem volt, sose lesz....

    üdv.

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Új hozzászólás Aktív témák