Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberPunk666

    senior tag

    A videó teszt jó is meg rossz is.

    Ha gép előtt ülök, és olyan helyen ahol tudom nézni ott jó. De például biztos nem fogom telefonon nézni, pedig szeretem utazás közben olvasgatni őket. Vagy nyilvános helyen laptopon sem.
    Az információ visszakeresése is nehézkesebb, mint az írásos és diagrammos megoldásnak.

    Elsősleges platformnak semmiképpen sem javaslom a videót, de kiegészítőnek nagyon jó. Jó, ha bemutatjátok videón is (külsejét sokkal jobban visszaadja, mint a képek), de csak akkor ha az írásos része is megmarad.

    A tesztet mindenhol el tudom olvasni, ahol a videót meg tudom nézni, de a videót nem mindenhol megnézni, ahol a tesztet elolvashatnám.
    Meg a mobilnetesek sem biztos, hogy örülnek a videóknak, mert közülük sokan teljesen kizáródnak a körből.

    [ Szerkesztve ]

  • CyberPunk666

    senior tag

    A nagy felbontás értelme nem az, hogy nem látod a négyzeteket (nem kockák) hanem, hogy simábbak a ferde vonalak. Ettől szebbek és olvashatóbbak a betűk is (szemet is kevésbé fárasztják, még valamivel kisebb méretben is). Szebbek lesznek a képek is, főleg mivel a nagyobb képek is kiférnek skálázás nélkül, a kicsiket meg egész számú többszörösre nagyítva ugyanolyan élményt kapsz, mintha FHD-ban néznéd, ott nem nyersz ás nem is veszítesz semmit.

    Tehát a különbség érzékelhető, és nem azért mert az alacsonyabb fhd használhatatlan, csak simán azért, mert szebb.

    Mivel azonban az OS-ek nincsenek igazán felkészülve rá, ezért csak megfelelő méretű készülékkel van értelme. NEM azért, mert ekkora kijelzőn nem szebb a 4k. Hanem azért, mert a tartalom nagy része felskálázott (4k-n egy felskálázott fullhd, pont egész számú többszörös, és pontosan ugyanazt a képet adja, mint a fhd, nincs se torzítás se semmi, de pontosan egyezik azzal, mintha fhdban néznéd).
    Valamint egy csomó program elcsesződik tőle.

    Akkor lenne jó (lesz majd valamikor), ha a tartalom 4k kompatibilis lesz. A programok nem csak kiterjesztik minden négyzetüket másik 3-ra, hanem egy ferde vonal tényleg levágott lesz, kevésbé lépcsős.

    Szóval a hwnak van értelme, de sw oldalon nem tudjuk kihasználni.

Új hozzászólás Aktív témák