Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz anjani182 #81 üzenetére

    Az a helyzet, hogy el kell dönteni, hogy mire van inkább szükséged.

    Nem arról van szó, hogy vegyünk-e tévét, vagy nem, hanem hogy mennyire használható egy nagy monitor tévének, vagy egy nagy tévé monitornak.

    A helyzet az, hogy egy nagy monitort lehet tévének használni, ha nem is házimozihoz, és nem is úgy, hogy ledobod magad a 2-3 méterre lévő kaanpédra, viszont egy akármilyen nagy tévét nem lehet normálisan monitornak használni, egyszerűen a mérete és a felbontása miatt: nagy méret - kicsi felbontás.

    Egy számítógépes monitornál nem az a lényeg, hogy mekkorák az ikonok és a betűk, hanem hogy mennyi minden fér el a munkaterületeden. Mellékesen lehet rajta tévét, DVD-t nézni is.

    Te abba vesztél bele, hogy nem érdemes nagy monitort venni, én erre mondtam, hogy szerintem meg nem érdemes tévét venni, na bumm. Akinek mindene a házimozi, és rákölt egy rakást pénzt, az vegyen 30-40''-es tévéket, bár ha igazán ínyenc, akkor úgyis a projektoroknál fog kikötni. Itt viszont főleg olyanok fórumoznak, akik a munkájuk miatt szeretnének egy nagy monitort (1600x1200, vagy 1920x1200 akár), és ha hiszed, ha nem, ezen lehet tévét is nézni, míg egy LCD tévén nem tudnák ugyanilyen komforttal használni a munkaeszközeiket. Számítógéppel dolgozni ugyanis egy asztalnál ülve lehet, ha pedig 80 cm-re magad elé leteszel egy 30'' képátlójú tévét 1300x800 vagy milyen felbontással, azon semmit nem fogsz látni, még egy sornyi szöveg elolvasásához is nyaktornát kell végezned, és még így is jóval kevesebb minden fért el a desktopon, ráadásul batár nagy betűid és ikonjaid vannak, amik fölöslegesek és kihasználhatóak, emellett zavar a pixelesedés is.

    Persze ha te mégis így szeretnél dolgozni, azzal senkinek semmi baja, csak nyugodtan, mi csak elmondtuk a dologról a véleményünket - monitor oldalról megközelítve.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák