Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nem vagyok egy nagy szabadságharcos (mondhatnám, hogy pusztán azért, mivel kvázi úgy sincs ilyenem [mert egy kibírhatatlan hülye vagyok :P], majdnem teljesen lesz@rom a saját magánéletemhez való jogom és mivel nem igazán szeretem az embereket [viszont nem is utálom], így mások kedvéért sem fogok aktívan hőzöngeni [bár az ellen-oldalon kardoskodni sem]), de az ilyesmi már nekem is ormótlanul durván hangzik (sőt, nevetséges, hogy ez így mehet).

    "Józan paraszt ésszel" abszolút összeférhetetlen az "totális megfigyelés" és a "magánéleti szabadság". Nem egyszerűen kényes a határvonal, vagy labilis az egyensúly, a kettő mindig szigorúan és egyértelműen csakis egymás kárára történhet, és ilyenkor gyakorlatilag mindig kvázi-korlátlan mértékű megfigyelésről van szó, tehát lényegében a magánélet teljes eltűnésről.

    Pedig az utóbbi években elég sok gyakorlati példa és elmélkedés volt erről (a közmédia is szerette a Snowden és hasonló ügyeket), így nem is értem, hogy miért gondolják, hogy az emberek jóízűen megeszik ezt a maszlagot, hogy nincs miért aggódni, senkinek nem lesz semmi oka kellemetlenül (vagy akár pusztán csak másképp) éreznie magát, csak a terroristáknak lesz nehezebb az életük.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák