Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jooker82

    nagyúr

    válasz falijja #57 üzenetére

    Érdekes,a G tesztjében nem ezt irják...Meg láttad már ezt Elhisszük,hogy neked voltak már az adott telefonok,de mások is léteznek.
    Ja és páran már váltottak S3-ról G-re,szerintük simán veri.

    "Tsebacsi:super amoleg mellett minde kicsit fakóbb,viszont az rgb matrix miatt az LG kijelzője sokkal élesebb (amikor s3-om volt,nem hittem volna,hogy lehet nála szebb kijelző,mert tényleg szép képe van,de összehasonlítva a kettőt tényleg nem mindegy hogy pentile vagy rgb.)"

    "Tegnap beléptem én is a táborba. Féltem az LG névtől és nagyon bátortalanul vágtam bele a cserébe ( S3-at váltott ). Viszont mikor kézbe vettem és megláttam a kijelzőjét nem gondolkodtam tovább Fantasztikus!
    Fényerő sokkal jobb, fehér sokkal fehérebb, fekete már kevésbé de tudjuk, amoled. Nem is vártam el tőle olyan feketét. A betűk az én szememnek szebben kirajzoltak, színe természetesebb, napfényben sokkal jobban olvasható"
    Van még miről beszélnünk? :F :F Ennyit az amolededről.

    LG G2 32 GB 4.4 AOS

  • falijja

    őstag

    válasz jooker82 #98 üzenetére

    Aha nem képeken... értem a fanságod elveszi a szemed világát...egyértelműen leveri ez tény...A g kijelzője közel nem olyan jó mint gondolod...napfényben nem látni, a fehér nem fehér hanem valami kékes valami,a fényereje pedig csak 470 nit ami egy ips-től nem egy nagy szám...! de a képeken jól látszik hogy egy one x odaveri...!
    De ha a sony legalább egy g féle kijelzőt bele tenne a telójaiba de még olyant sem.....

  • HuaweiU8500

    senior tag

    válasz PAtr0n #253 üzenetére

    2 hónap használat után:
    -kijelző problémát nem tapasztaltam, multitouch teszter 10 ujjat érzékel
    - sebesség teljesen jó, 3-400 MB RAM van szabadon általában, Antutu 16000 körüli értéket mutat
    - a hangminőség elfogadható, hivásfelépülés alatt szokott torzítani a csengetés alatt.
    - Wifi hatótáv, semmi különös
    -Aksi: messze a legjobb eddig az andoidok között, stamina móddal volt már, h 6 % fogyott estig. Általában nem megy 50 % alá 16 hat óra akkuról üzemelés alatt (1,5h kijelző, 45 perc zenehallgatás, egy óra GPS )
    - melegedés - átlagos

    A kijelző napfényben jól olvasható, egyébként elmegy..a teló mérete megfelelő, kicsit nehéz..

    Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

  • Parázs

    csendes tag

    Sziasztok!
    Először is köszönöm a segítséget, mindenkinek!Ne haragudjatok,de nekem, mint mondtam bada-s készülékem volt és abban vagyok otthon, számomra az android az új dolog!
    Először is a barátnőm a kijelzővel arra célzott, hogy a samsung s 8500-as wawe fényesebb kijelzővel rendelkezik és nem halványul ,ha elfordítod a képernyőt és ebben igaza van! Ma be kellet mennem egy zárt helyre, mert nem láttam a képernyőn, hogy ki hív a napfényben!(automata fényerőn volt)
    Akkor pár tapasztalat: Párszor tapasztaltam, hogy az alkalmazás nem indul el....hiába nyomok rá...
    tényleg nem mindig veszi be a képernyő az érintést, de nekem ez nem gáz..(ezt nem vízszintes felületen produkálja!)
    Akivel beszélek azt mondja rendben hangosan hall engem, nekem viszont oda kell nyomnom a telefont a fülemhez..( legnagyobb hangerő) legalább is úgy hiszem.
    Ma jött pár sms-em valahogy nem tűnik el az értesítésnél az 1-es szám az sms értesítőről..Azt sem értem, hogy miért nem lehet az sms üzenetekben a következő sms-re átlapozni...(bada ezt tudja)
    A rádiónál, váltakozik a mono-stereó adás kb 3-5 másodpercenként...és ez hallható is..
    A többi dologgal egyenlőre ismerkedek és kapkodom a fejem, hogy miket tud!
    Tehát elképzelhető, hogy csak én bénázom...
    Majd még írok, ha lesz tapasztalat...

  • HuaweiU8500

    senior tag

    válasz Mukorka #280 üzenetére

    Felül van az érzékelő, Nekem lefogva 1-3 körül jelzett, a szobában 50-70 között változott, a napfényben pedig 1023 értéken megállt. Szvsz az érzékenység (illetve a gyors változás) a gond, amiért a változásokra kicsit villog a kép.
    De ez sztem elviselhető(bb, mint az XS-en a változás hiánya)

    Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

  • Parázs

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ma hivtak a Vodastore-ból, hogy megvan a május 02.-én megrendelt telefon jöhetek érte! :DD
    Mondtam, hogy kb. 2 hete már kihozták az online shopban rendeltet! :C
    Tehát én 80-e ft-ért vettem 2 év hűséggel!
    Nekem tetszik a telefon, bár én csak ismerkedem az android rendszerrel..
    Tapasztalatok:
    Kép felbontás szuper,fényerő napfénybe nem sokat látni( automata fényerő)
    Elfordításnál nagyon fakul a kép!
    Külső: Nálam nincs kopás, bár első nap találtam hozzá egy jó kis tokot 1200 ft-ért :)
    A hátlap kellemes tapintású, alul a fénycsíknál, kicsit eláll.
    Hangerő, telefonálás:
    Engem jól hallanak, nagyon is..én próbálgattam állítgatni, de még nem jöttem rá hogy jobb a hangerő!
    Lehet a hangszínt is változtatni, meg a hívó hangját lassítani.. Viszont arra rájöttem, ha pont a fülemnél van a hangszóró akkor jól hallani, ez hülyén hangzik, de erre nem figyelsz telefonálás közben..pl 15..mmrel félre csuszás és már alig hallok.. :((
    Viberen csak kihangosítva tudok beszélni akkor hallanak jól és én is akkor hallom őket megfelelően..(akkor olyan, mint egy normál telefonhívás)
    Próbáltam a szervizmenüben is , de ott sem lehet állítani hangerőt.. ( samsungnál ezt tudtam, gyárilag 50%-on álló hangerőt átállítottam a szervizmenüben 68%-ra)
    Eddig 2 alkalommal fagyott meg... csak újraindító gombbal lehetett feléleszteni..
    A szoftver nagyon gyors jól működik..
    Néha a kihangositóval csinál dolgokat, de lehet, hogy ez valami beállítás, pl. leveszi a hangerőt..zenehallgatás közben 90% akkutöltöttség) Volt, hogy a másik oldalon valami pittyegést hallottak nagyon élesen, pont soundcloud-ot hallgattam a net-ről..Hmm..
    A rádió az elején váltakozott, hogy stereo-mono kb 3 mp-ént( néztem a szervizmenüjében van 3 állítási lehetőség, de nem tom mit jelentenek így még nem nyúltam hozzá!
    Az akkumulátor jól bírja.. többszöri töltésre áll be! Nálam nap végén 22-óra felé 50-56 %-szokott lenni!
    Persze töltöm!
    Most az automata csatlakozással kísérletezem..ki kell még ismernem!

  • Sordoran

    addikt

    Ez derült égből villámcsapásként ért, hogy ennyiért adják. És jól gondoltam én, hogy az L ára magas (egy szinten van most SP-vel). Nagyon remélem, hogy nem fog hirtelen drágulni, mivel látják, hogy viszik mint a cukrot (el is fogyott készletről most). Lehet beruházok egyre.
    Lenne pár kérdésem azoknak akik már babrálják ideje:
    - A kijelző mennyire vészes? MA teszt szerint az L-nek jobb van, és tudom ,hogy nem IPS és nem AMOLED, de ilyen nagy szavak nem érdekelnek, a minden napokban okoz-e problémát mondjuk a napfényben olvashatatlan, vagy fakó stb.?
    - Mennyire vészes a melegedés? Egyszerűen csak magas órajel tehát melegszik, vagy beteges, és félő később baja lesz ha nyúzza az ember?
    - Wi-Fi MA teszt szerint nem a legjobb, ez valóban így van, vagy azért használható, nem dobálja el?

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • California1

    őstag

    válasz Sordoran #804 üzenetére

    Ahoy, a kijelzővel nincs különösebb problem, napfényben tűző napon biztosan nem áll le senki népsportot olvasni, nekem 65% fényerőn szép tiszta minden.Melegedést eddig semmilyen formában nem tapasztaltam, pedig használva van rendesen, tegnap néztem egy 2órás filmet ott volt némi langyoskodás :-) de hát SP :-))
    Wifi okés nem dobálja el ,viszont észrevehetően gyengébb mint a P és V-nél ,akksi (nem merem elkiabálni)
    igen nagy meglepi számomra ( 4gmail push, 2 fb chat, twitter, viber + telózások)

  • Tyren

    aktív tag

    válasz California1 #890 üzenetére

    Háát, ezt mondjuk nem mondanám. Nekem előtte AMOLED-es telefonom volt és hát azért észre lehet venni. Plusz minap haverom Sony XPERIA V-jét mellé téve eléggé látszódott, hogy a színek nagyon fakók és a fekete inkább szürke, de abból sem a sötétebb fajta. Nem is igazán értettem, mert a V-ben is TFT van.

    Szóval a kijelző inkább csak közepes, AMOLED vagy IPS mellett elbújhat, de még TFT-ben is inkább csak közepes. Napfényben közepesen látható, max fényerővel el lehet viselni.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • darvinya

    titán

    válasz Tyren #894 üzenetére

    És napfényben az AMOLED-ből mit látsz?

    Mert én néztem az S2 és nem láttam belőle semmit.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • hallador

    addikt

    válasz Tyren #894 üzenetére

    Tegnap néztem meg napfényben, egy IPhone mellett, semmivel nem volt rosszabbul látható teljes fényerő mellett az Xperia SP, mint az IPhone 4s. A színekkel lehet vitatkozni, de a láthatósága nem volt jobb az IPhone-ak sem.

    Szóval a kijelző inkább csak közepes, AMOLED vagy IPS mellett elbújhat, de még TFT-ben is inkább csak közepes. Napfényben közepesen látható, max fényerővel el lehet viselni.

    Igen mint minden telefont. Amúgy azért mondj egy telefont, amit tűző napsütésben élesen látsz, mondjuk úgy mint egy szobában. Én még nem láttam ilyet.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Tyren

    aktív tag

    válasz hallador #896 üzenetére

    Nekem előtte C7-es Nokiám volt és nagyon jól lehetett látni napsütésben.
    Közvetlenül arról váltottam SP-re és nem mondom, hogy ezt nem lehet látni, de nem olyan jól.
    A "múgy azért mondj egy telefont, amit tűző napsütésben élesen látsz, mondjuk úgy mint egy szobában. Én még nem láttam ilyet." részt pedig legszívesebben nem kommentálnám, nem tudom, hogy honnan jön ez az osztás. Amit mondani akartam, hogy napfényben olvashatóság terén nem erős a telefon, nekem ilyen téren volt ennél jobb telóm. Az sem volt úgy látható napfényben, mint szobában, de ha az SP-t és a C7-et kiviszem a napsütésbe, akkor a C7 képernyőjét jobban lehet látni.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • PAtr0n

    addikt

    válasz n@p@lm #907 üzenetére

    Platinás vagyok, ráadásul jövő májusban jár le a hűségem, addig meg még olcsóbb lesz a készülék. Kábé addigra tényleg best buy lesz :)

    Tyren, hallador:
    Pont erről beszéltem jópár nappal ezelőtt. A fakóbb kijelző ezek szerint már másnak is feltűnt. Ráadásul egy Arc S-el hasonlítottam össze. Amúgy utóbbi rohadt jól látható napfényben, pedig az is sima TFT, (led háttérvilágítással), 50% fényerőn használva.

    "Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

  • RedJohn

    csendes tag

    válasz gyuribácsi88 #914 üzenetére

    Szia! Én igaz, hogy csak második napja használom, de eddig tökéletes. A wifi vevő nem túl erős, de bőven az elfogadható kereteken belül van. Kijelző napfényben is olvasható, hangszórók elég hangosak, hívásnál nincs gond, szép képeket csinál. Egy Huawei Ideos X3 -ról váltottam, és azután mennyei fülüdülés ez a telefon. Egyszerűen imádom!!! :DD

  • SkiDev

    senior tag

    Értem köszönöm! :)) Akkor kissé megnyugodtam csak most már tudni fogom , hogy kissé vigyázni kell az erős napfénytől , az éjszaki töltést el is felejtem inkább , töltőn nem fogok beszélgetni másokkal és más töltőt sem fogok használni. Annyira megijedtem a hír hallatán , hogy kikapcsoltam rögtön az X8-ast! :DD . Csak ha meglesz az SP az lesz eddig a legerősebb telefonom (gondolom nem vagyok ezzel egyedül) , de szerintem egy X8-as hw-e kevésbé képes brutálisan melegedni. (Viszont egy eset volt : Mikor egyik osztálytársam a Galaxy Y töltőjével töltötte az enyémet és hamar felforrósodott :D ) Az pedig külön megnyugtat , hogy pont a Sony-ról nem olvastam most ilyet , utoljára 2005-6 tájékán írták a Sony aksikat a laptopokban

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • Tyren

    aktív tag

    válasz #19784448 #1349 üzenetére

    Az engem is érdekelne, hogy automata módban meg lehet-e mondani neki, hogy napfényben magasabbra tegye. A napon láthatóságával én sem vagyok elégedett...

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Classius

    aktív tag

    5 napja megvan a készülék. Röviden: K*rva jó telefon! Nekem nagyon bejön, és nincsen semmi olyan dolog (még, de lekopogom), ami idegesítene. Napfényben a kijelző fényességét maxra téve nagyon jól látható és olvasható, nincs vele gond. A zenelejátszásnál nagyon jól szól headseten keresztül, bár tudom hogy a fülesen is sok múlik, de ugyanezt a fülest (egy pioneer, nem tudom pontosan a jelzését) más telefonokon is használtam már, szerintem ennek a legjobb a hangzása. (Persze ha nem vagy megelégedve akkor állítgatsz az eq-n és kész.) Brutál gyors a teló, átlag alkalmazások (net, zene, jegyzet, sms,hírek, stb) között akadásmentesen vált, még nem sikerült megakasztanom. Játékot a GTA Vice City-t tolom rajta, az is hiba nélkül fut rajta, még mindig :K . Írtátok itt a ledet, hogy idegesít titeket este. Én ha alszok akkor tényleg alszok, led villogásra nemigen kelek fel... ettől függetlenül akit ez zavar, vagy tényleg felébred az ilyesmire az lekapcsolja a netet estére és kész, reggel pedig újra be. Új frissítésben úgyis megoldják a led kikapcsolási problémát.
    Külsőleg meg 10/10 a telefon, fehérben nagyon szemrevaló, a szürke fémkeret és a hatalmas fényes kijelző, alul az átlátszó csíkkal... Tényleg ritka jól megtudják rajzolni a Sony-nál a készülékeket.

    Fóliát leszedtem 2 napja, a kijelzőmön nincs karc, de a napokban veszek tokot, valószínűleg rendelek hozzá fóliát is.
    (#1729) jenei1994
    Passzol mindenhol a telefonhoz? Valószínűleg én is ilyenre ruházok be.

    “Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

  • Oldmobil

    aktív tag

    Akkuidőre: Az utóbbi napokban úgy alakult, hogy keveset cseszegettem a telefont, így Stamina nélkül 3,5 napnál jár és még van hátra 21%. Képernyő 3 óra, hanghívások 25 perc.

    Képernyő fényerőre: Írtátok többen, hogy napfényben fel kell venni maxra a fényerőt, én is így tapasztaltam, de bármely más körülmények között meg nálam teljesen jól működik az automatika. Widgetsoidban lehet olyan widgetet készíteni, ami megnyomásra a max és az automata állás között váltogatja a fényerőt, ez nekem nagyon bevált.

  • Wynsent

    tag

    Helló!
    Van itt olyan, akinek SP előtt Xperia P-je volt? Vagy elég sokat foglalkozott P-vel ahhoz, hogy lássa a különbségeket? A lényeg az, hogy az SP-nek a P-hez képest mennyivel rosszabb az olvashatósága napfényben? Tudom, hogy gázosabb a kijelző (miért nem tudták megtartani a P-ben használt kijelzőket??????), de talán annyival nem rosszabb.. és most T-nél annyira occsóó a cucc, hogy nagyon elgondolkodtam egy cserén. Csak a fényben való olvashatóság tart vissza.

    Van a családban egy Xperia L is. Annak a kijelzője is gyengébben látható az utcán, mint a P-nek.

    Alcatlel OT 302 --> Nokia 3410i --> Nokia 3220 --> SonyEricsson 800i --> SonyEricsson 910i --> Nokia 5800 (tubi) --> SonyEricsson Xperia X8 --> Sony Xperia P --> LG G2 --> LG G4

  • Laci7909_aff

    tag

    válasz nbukta77 #2359 üzenetére

    Hello !

    Én S3-ról váltottam erre.
    S3 kameráját sajnálom, szerintem az sokkal jobb képeket és videókat készített. Ha fontos a kamera, akkor S3 jobb.
    Kijelzőben sajna szintén jobb az S3. Az Amoled-es fekete nekem nagyon hiányzik. Meg napfényben is jobban olvasható volt az S3.
    No meg a kijelző körberagasztás az SP-n... :U Kb. 2 helyen szűrödik be a fény a rossz illesztésű vagy hibás ragasztócsík miatt. Engem zavar.
    Az üvegje is kellemesebb tapintású volt az S3-nak (értsd úgy: könnyebben csúszott az S3 üvegén az ujjam, meg azon állítólag oleofób bevonat van, ezért nem olyan kényes az ujjlenyomatokra, mint az SP üvege - ezt olvastam és tapasztaltam)
    Hirtelen ennyi.
    Talán más gondom NEKEM nincs a telóval kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

  • Classius

    aktív tag

    Csaknem 1 hónap távlatából az alábbi dolgokat szűrtem le:
    KAMERA: Szép képeket készít, kalibrálni kellett kicsit, nem pedig az auto móddal lövöldözgetni, éjszaka is elég jó képet csinált, jól használja a ledet, a fizikai kamera gomb pedig hatalmas plussz. Filmezésnél a zoom nagyon jó, max közelítésnél sem mosódik el a képernyő annyira, sokkal rosszabbra számítottam, olyan videót még nem készítettem amin a hangra kéne figyelni, így erről nem tudok nyilatkozni.
    MELEGEDÉS: Van egy kicsi, de annyi kell.Ha nem használom akkor nem melegszik (kikell húzogatni a háttérben ragadt alkalmazásokat magadtól, task killerem nincs, pár napig volt de rájöttem felesleges, mert már saját maga gazdálkodik a rammal, teszem hozzá igen jó teljesítménnyel, akadásnak nyoma sincs). Játék közbeni melegedésről lentebb írok.
    WIFI: Én nem érzek konkrétan semmit hogy gyengébb lenne a wifi ereje, x10 mini pro telefonról váltottam talán egy kicsit gyengébb az SP, de a nap 70%-ban mobilnetet használok, itthon pedig ugyanúgy 2es erősségen fogja a jelet mint a régi készülékem, szóval nem igazán tudom tesztelni.
    KIJELZŐ: 3. nap után leszedtem a gyári fóliát. Karcolás egyáltalán nincs rajta, különösebben nem figyelek oda, zsebben hordom, de más nem teszek mellé. Szerintem fogok rá fóliát venni, de csak saját magam megnyugtatása céljából, de valószínűleg felesleges, átlagos használatnál nem karcolódik ez olyan könnyen.
    AKKU: Egész nap mobilnet - wifi használat (kb 30%wifi egész napra tekintve ahogy írtam), nem sokat pihen a készülék, kivéve este akkor töltöm kb 5-6 órákat. Facebook appot rengeteg használom csevegésre, híreket olvasok, Chrome-mal böngészek, zenét kb 1-1.5 órát hallgatok naponta. Sms-t is szoktam küldeni pár db-ot naponta, a kijelző pedig max fényerőn van mindig. Ahogy észrevettem, az fogyasztja a legtöbbet, ha sokszor oldod fel a képernyőt és elsötétül majd újra feloldod, lezárod majd újra feloldod... Egyébként jól bírja az akksi, azt kell mondjam.
    KIJELZŐ: Napfényben tökéletesen látom, árnyékban pedig szintén, szép éles képet ad, igaz hogy TFT, de abból a legjobb fajta. Nekem ennél több nem kell egy telefonba, aki az Amoled-re és társaira élvezik az ne ezt vegye, ilyen egyszerű. Számomra nem fakóak a színek, állítottam egy kicsit a fényerőegyensúlyon.
    Játékok: Érezhetően jobban melegszik a készülék de nem vészes módjára. Az Alien vs Predator Evolution játékkal sincs semmi gondja, nagyon jól fut, hihetetlen a grafika... GTA Vice City-t már írtam, gond nélkül fut, szintén kiváló a grafika. Ámulok, hogy itt járunk, kb úgy néznek ki mint pár éve még PC-n... :Y
    MÁS: A GPS nagyon gyorsan talál meg, első pár használatkor nyomtam egy "hűha"-t :) A LED villanó az alján nagyon zsír, külön tetszik hogy feltűnő, így mindig tudom hogyha történik valami, nagyon jó cucc:) Fehér színben van telefonom, ennek ellenére nem koszolódik hejj de nagyon (lekopogom), tokom nincs, de most fogok rendelni E-bay-ről ilyen átlászós szilikon valamit.

    Két negatívumom van így lassan egy hónap távlatból, az pedig az, hogy Chrome böngésző használata közben ha zenét (gyári lejátszó) hallgatok akkor néha gondol egyet és leállítja a zenét, ezt már írták páran, de nem eget verő gond csak kellemetlen, hisz újra tudom egyből indítani a zenelejátszót. Gondolom frissítésnél majd megoldódik. A másik úgymond negatívumom az az, hogy a gyári e-mail app elég puritán és kezdetleges, nem jelenít meg képeket, a linkeket meg hülyén kezeli, erre vonatkozóan beállítást nem találtam. Ha esetleg valaki tud valamit azt megköszönném! Minden más jó a telefonnal, más dolog egyelőre nem jut eszembe, akinek kérdése van, írjon. :R

    “Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

  • darvinya

    titán

    válasz gabancs #2544 üzenetére

    Ne haragudj, de hogy jött ide a L.

    Kezdem azt érezni, mint Haj tömeg fórumtársnál.
    1. Irigykedik, de nincs rá pénze és idejön Troll-kodni.
    2. Meg van már a kiszemelt telefon, de a választás megerősítés érdekében jön Troll -kodni.

    Nézd egyszer leírtam a véleményem az SP-ről, de akkor sem fogom fikázni, mert nekem nem ér meg ennyiért.

    Ha már legyen fika akkor sA(RO)MOLED-et napfényben annyira látszik, mint egy fekete plasztik.
    Aztán keresheted az árnyékot ahol talán látod is mi van a kijelzőn.

    [ Szerkesztve ]

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • puskas83

    csendes tag

    Sziasztok

    Valahol a fórumon olvastam, hogy akik gumitokban tartották a telefont a sarkánál lejött a festék az alumíniumról. Ez a probléma a fekete vagy a fehér színűnél lehetséges, mert ez alapján dönteném el, hogy melyiket válasszam ( + persze ha a fehéret is láttam már élőben ). Amikor a t-mobilnál nyomkodtam az egyik alkalommal a telefont fényképezés után visszanéztem a képet és zoommolgatni próbáltam vele, de nem csinált semmit, megakadt vagy esetleg a kijelző nem érzékelt? A kijelzőt napsütésbe mennyire lehet látni(csak mert a tesztben azt írták h gyenge, a fórumon pedig valaki azt h jó)? Most defy van ami elég gyenge napfényben.

  • Shade45

    senior tag

    válasz puskas83 #2592 üzenetére

    1 hete van meg a szilikon tokom, kivettem most belőle, hogy találok-e rajta bármilyen kopást, de kutya baja! Szóval én ezt butaságnak tartom, hogy a tok kikoptatja. Mondjuk nem is szoktam kivenni belőle, aki esetleg minden nap ki-be rakosgatja annál lehet előfordult már ilyen hiba, mert ezek a tokot (legalábbis ami nekem van) elég nehezen jönnek le a telefonról.
    Fekete készülékem van mellesleg...
    A kijelző érzékenységéről ne egy kiállított darab után vonj le messzemenő következtetéseket. 2 hét használat után nem tudok beszámolni érintés érzékelés hibáról vagy fagyásról!
    Napfényben pedig maximum fényerő mellett teljesen jól használható a készülék.

    #2595 Brikly: Fóliát használok, tegnap véletlenül beraktam a kulcsokhoz a táskámba, pár óra után vettem észre, hogy sikerült rossz helyre tennem és 'megajándékoztam' magam 3 hajszál karccal. Én mindenképpen ajánlok rá egy pár száz forintos fóliát, nem telik semmibe és megóvod magad az esetleges balesetektől is, karcálló bevonat ide vagy oda...

    [ Szerkesztve ]

  • BRIKLY

    veterán

    válasz Shade45 #2596 üzenetére

    Nos ilyen velem biztosan nem fordul elő,hogy valamit mellé teszek, mert régóta megtanultam, hogy a telefon mellé semmit nem teszek a zsebemben.Rövid időn belül vennék rá fóliát,addig gondoltam hogy levenném róla, mert zavar, napfényben meg szinte nem is látok rajta semmit.. (kicsit lehúztam a szélét a fóliának,úgy rögtön gyönyörű a kép)

    (#2597) gabancs:Igen,tudom. Utána néztem részletesen a telefonnak mielőtt megvettem,az egyik feltételem a karcálló kijelző volt,mert elég nehéz szép tiszta átlátszó fóliát találni,ráadásul azok könnyen karcolódnak..De akkor ezek szerint ez valahogy mégsem karcálló..Bezzeg az Xperia Active..

    [ Szerkesztve ]

  • BRIKLY

    veterán

    válasz gaborm69 #2608 üzenetére

    Nos akkor leírom a történetet részletesen.

    Elég sokat netezek mobilon,mostanában többet is fényképezek, stb,így már kicsi volt a mini, no meg majdnem 2 év után már ideje volt cserélni.

    Valamivel nagyobbat akartam, mint a mini. Testvérem vett egy Xperia U-t,tetszik,de valahogy mégsem az igazi.Na de majdnem azt vettem,de (szerencsére?) mire eljutottam a rendelésig,a T-nél már nem lehetett kapni.
    A többiben meg rögtön találtam olyat ami nem tetszik (E,L,J,GO) gyenge hardver, vagy épp gyenge kijelző..
    A végére maradt hogy SP, vagy L.Az L meg épp egy árban volt az SP-vel,így nem volt kérdés hogy ezt veszem,jóval erősebb hardverrel.

    Féltem a méretétől a mini után,lévén nem vagyok egy nagy darab ember.De kellemesen csalódtam.Először megijedtem hogy te jó ég,ez ku.va nagy. de 2 nap alatt megszoktam. Nem zavar a zsebemben,mert annyira vékony.

    Egy ideje olvasom a fórumot,és látom hogy ki mire panaszkodik.Megpróbálok ezekről a dolgokról is értelmes véleményt írni.

    Sokan írják,hogy gyenge a wifi.Nos az én meglátásom szerint ugyan olyan az erőssége,mint a mininek.Sőt,talán egy picivel jobb is.

    A külső hangszóróról.: A mininél hangosabb,és szebben is szól.Szerintem egy mobiltól teljesen korrekt a hangja,elvégre ez nem egy hi-fi.
    Az első hangszóróról szintén ez a véleményem.Megfelelő a hangereje,és szép tiszta a hangja.Csak meg kell szokni,hogy nagyon a telefon tetején van.

    A kijelző: sajnos eléggé megtévesztő mindenkinek, hogy a az alsó,és felső sáv fekete helyett inkább szürke,ebből sokan azt hihetik,hogy jajj de szar színei vannak a kijelzőnek.Nos ez tévedés,mert az valójában is szürkés. mindenki figyelmébe ajánlom,hogy pl lapozgassa a mobilarénát, és jó nagyra nagyítsa ki a betűket. Ott rögtön látszik,hogy ami valójában fekete,az a kijelzőn is az!
    Tehát én azt mondom,hogy bár létezik komolyabb kijelző,de aki rosszabbról vált,garantálom,hogy a véleménye az lesz,hogy "Ez gyönyörű!"

    Érintőpanel: Bár igaz,hogy csak néhány napja van meg a készülék,de rengeteget nyomkodom,eddig nálam nem jelentkezett az emlegetett meghülyülés.

    Kamera,videó felvétel: A minihez képest ég,és föld.Egy mobilhoz képest szerintem jól teljesít.Igen tudom,van jobb is, de akinek annyira fontos a fényképezés, vagy a videózás, az vegyen arra a célra gyártott eszközt.Ez nem egy videokamera.

    Összeszerelés : Nagyon egyben van a cucc. nem recseg, nem ropog.A hátlapi illesztés pedig szerintem ha a cikkben nem lett volna említve,akkor talán senki nem figyelne rá. Engem nem zavar,bár lehet hogy egy passzosabb darabot fogtam ki,mint mások.

    Melegedés:Erre még túl sokat nem tudok mondani.Nem tűnt fel,hogy jobban melegedne,mint a mini.Bár igaz,még nem játszottam rajta,és navigációt sem próbáltam még.

    Negatív tapasztalat: Most hirtelen csak azt az egyet tudom említeni,hogy az automatikus fényerő szabályzás elég hülye. ha kikapcsolom,lehúzom a fényerőt,majd vissza kapcsolom,akkor túlságosan leveszi a fényerőt,és napfényben is kb a felét tolja rá, ha meg feltolom,akkor meg nem nagyon veszi vissza,de viszont napfényben így sem adja rá a maximumot.Érdekes megoldás..

    Nos egy kicsit hosszúra sikeredett,akinek van kedve olvassa végig. Megjegyezném,hogy minden amit leírtam saját véleményem, és nem egy 180k-s Samsung Galaxy S4-hez viszonyítok,hanem egy xperia minihez,mert arról váltottam,és gondolom ha valaki hasonló mobilról szeretne váltani,akkor hasznos lehet amit leírtam.

    Ha bárki bár mire kíváncsi,kérdezzen bátran!

    Köszönöm,hogy végig olvastad! :R

  • darvinya

    titán

    válasz jozso1989 #2706 üzenetére

    Nézd fél információból ez jön.

    Amúgy én jó pár kijelzőt teszteltem és használtam.
    De SLCD3 napfényben meghal, aki szereti túl színezet kijelzőt annak ez való.

    Te is nemrég egy játék miatt hibáztattad a telo kijelzőjét.

    Akkor most meg?

    (#2708) PAINfájdalom

    Evvel együttértek.
    De legtöbbször tapasztalatot ír és nem kérdez.

    A kettő között különbség van.

    [ Szerkesztve ]

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • raziel01

    veterán

    válasz Tekmen #2900 üzenetére

    Ennyire

    Vakuval, gyenge fénynél. Napfénynél még jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • BRIKLY

    veterán

    válasz jozso1989 #4195 üzenetére

    :W
    Ezzel kb ugyan azt éred el,mint ha kimész a napfénybe,csak azért írtam ez,mert így jobban látható mint kint a napon.De akkor sétálj ki,és takard le az érzékelőt a kezeddel. Kb arra a szintre emeli a fényerőt,mit amit beállítasz manuális módban.Na de csak türelem, majd idővel megoldom,csak még a kezdetekhez mag kell írnom 2 script-et.

  • jozso1989

    őstag

    válasz Vivienke #4218 üzenetére

    A HDR lényege, hogy kiegyenlíti a fényviszonyokat. Mint látod a képemen, a nap belesüt az optikába, ennek eredménye, hogy az egész kép k*va sötét, de legalább a napfény világos! :D HDR-rel ez kiegyenlítődik, a napfény halványabb, a "táj" (ezesetben város xd) világosabb! :)

    HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

  • zotyesz66

    őstag

    Most vettem át én is. Mivel nincs még micro SIM-em, eddig nem tudtam nagyon próbálgatni. A kijelző elsőre elég jó, de mikor melléteszem a 3GS-t üvölt a különbség fényerőben és napfényben való olvashatóságban, a felbontás persze más tészta. A gyári füles eléggé gagyisztikus, ugyanez volt a Mini Pro-hoz is, viszont szerencsére szépen megy vele az EarPods, nem is nagyon halk a mintazenékkel, egyelőre megmenekültem a füles vásárlástól. SD kártya viszont kell, kap egy szép 32 gigásat. A hátlap nálam ugyan nyomkodható, de nem recseg. Ha recsegni fog később, inkább aláteszek valamit, ez a Mini Pro-nál is bevált. Masszívnak néz ki a telefon, ennyi pénzt nagyon megért.

  • darkmann

    őstag

    Sziasztok!
    Már kb. 3 hete használom az SP-t (kék T-s, céges, mobiltárcás), és eddig teljesen használható.
    Előtte S. Ace 2-t használtam, abban PLS kijelző van, hát fényerőben nem látom a különbséget a sima TFT és aközött, illetve ez napfényben jobban olvasható, szerintem.
    A fényképező megfelelő fényviszonyok között nagyon jó, fényviszonyok romlásával azonban rohamosan romlik a képek minősége is.
    Játékok (pl. RR3) szuper jól futnak (RR3-at az Ace2-nek fel sem ajánlotta letöltésre a Play, gondolom el sem indulna. :DDD )
    A Wifi viszont az Ace 2-höz viszonyítva tényleg gyenge. Ezért szeretném frissíteni SUS-sal a javított .245-ös firmware-re.

    Ha SUS-sal frissítek, akkor elveszik minden alkalmazás és adat? :F

    Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

  • vbnc04

    csendes tag

    sziasztok! két hetes lassan SP-m, eddig jól elvagyunk egymással kezdem megszokni, nagyon jó kis teló, régi nokia 5230-hoz képest mondjuk sokat eszik, de hát hozzá kell szokni :D

    viszont ami mostanában aggaszt kicsit... a kijelzőn kezdek észrevenni (általában csak napfénynél, ha úgy forgatom, vagy ha homogén fehér a kijelző) a kijelzővel megegyező, tehát függőleges irányú csíkokat. talán halvány rózsaszínnek mondanám, bár nagyon vékonyak.. ez a tft panel része, vagy érzékelője? igazából csak nagyon közelről látszik, vagy ha úgy esik rá a fény, de érdekel, hogy mit gondoltok róla.. kikapcsolt állapotban is látni őket a kijelzőn. pár próbálkozás után sikerült lekapnom, itt a kép róla

  • sutszi

    veterán

    válasz nintendojet #11064 üzenetére

    Nem sok készülékről lehet hallani, hogy szerviz szintig fajulna a dolog. Az előforduló hibák száma kevés és többnyire szoftveres jellegű... Előfordul, hogy a bekapcsoló gombra nem éled föl a kijelző elsőre, csak másodikra. De ez sem túl gyakori.
    Alapvetően egy stabil kiegyensúlyozott készülék. Hardveres problémák egyelőre nem buktak ki.

    Ha nem tudsz élni IPS nélkül akkor ezt a telefont nem neked találták ki. Én személy szerint magasról teszek rá, hogy milyen szögekből hogy látszik a képernyő. Amikor ránézek mert a kezembe van akkor szemből látom és ilyenkor még egyszer sem hagyott cserben. Nyáron erős napfényben is jól látható maradt.

    Én nagyon elégedetten használom. Egy 21km-es túrát át GPS-ezek vele. De ha e-mail, telefon-ra van használva akkor 2 nap.
    Én nem állnék le az LG-vel. Ez újabb hardver. Több benne a lehetőség. A kérdés az, hogy szeretnél-e élni vele. :)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • anderledani

    őstag

    válasz hgymagus #11563 üzenetére

    Majd próbáld ki máshol, meg napfényben is.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

  • oliwire

    őstag

    válasz tomp #22775 üzenetére

    Mert nekem eddig nem volt, de egyszer egy neoncsövekkel kivilágított teremben voltam, ahol villogni kezdett. De utána már újból jó lett, amit kikentem a teremből. Neked napfény mellett is csinálta?

    (#22774) Superhun

    Láttad milyen hozzászólások vannak alatta? De sok tudatlan ember van..

    [ Szerkesztve ]

  • Sebhelyes

    senior tag

    válasz Danesz94 #25764 üzenetére

    Na ja, csak az amoled meg ips mifenéken látni is valamit napfényben, szemben az SP speciális 0 kontraszt képernyőjével :D

    [ Szerkesztve ]

  • Danesz94

    senior tag

    válasz Sebhelyes #25775 üzenetére

    Egyáltalán nem rossz az sp kijelzője. Vannak olyan okádék Tft panelek, hogy még a telefon is sír amiért belerakták, de az sp nem ilyen. Szerintem jól olvasható napfényben is, nyilván nem annyira mint az amoled vagy az Ips esetében de nem tragikus a helyzet.

    Más: Eddig ez a legjobb akkuidőm, és még simán bírná. Igaz nem volt olyan okat használva de még így is jól bírta..(4.1.2) Tré.comos, root+ ki van pucolva, grenifity.

  • raziel01

    veterán

    válasz Sebhelyes #25806 üzenetére

    Felveszem maxra a fényerőt nálam tökéletesen olvasható napfényben.
    Persze a 4.1.2-ben rosszabb a kijelző. 4.3-nál kontrasztosabb lett.

  • roti86

    őstag

    válasz winerGy #28747 üzenetére

    Pedig most újra megnéztem napfényben, de semmi. 3 hajszálkarcot találtam a gyári kijelző védőfólián azon kívül semmi. Egyébként én is tokkal együtt vettem, de nem használom. Ha kell valakinek jutányos áron szóljon.

  • szabolcs83

    tag

    Te jó ég, ez az új Android mekkora sz*r...
    Egész eddig vártam, hogy feltegyem, most is kár volt megtenni...
    Ocsmány fakó színek (az új témáknál), háttérvilágosság gomb helyet fényerőt tettek (eddigi egy kattintás napfénynél, most 5 perc bogarászás a csúszka húzogatásával...) A jól bevált fekete hátterek helyett az átláthatatlan fehér... és még csak most kezdtem el használni....
    És ami a lebosszantóbb az új stílus mellett, hogy még be is lassult, pedig talán ha 10 app van rajta.

    Ja és semmi pozitív változást nem találtam eddig.

    [ Szerkesztve ]

  • oliwire

    őstag

    válasz iziboy #33777 üzenetére

    Ahogy írja, tedd mtp módba, és jónak kell lennie. Ezt azt hiszem az beállítások--> xperia--> usb csatlakozásnál lehet megtenni.

    (#33778) Lajbymester

    Én úgy hiszem, hogy akkor ez a messenger hibája, mert amúgy a mikrofon normálisan működik, lehet vele telefonálni, jól hallanak

    (#33779) Nimda

    Ezt napfényben csinálja, vagy neoncső mellett? Mert ha neon mellett, akkor csak a váltakozó áram frekvenciája miatt csinálja, mert a neoncső is "villog", csak olyan gyorsan, hogy az emberi szem nem veszi észre.

    [ Szerkesztve ]

  • Nimda

    addikt

    válasz blakey #33792 üzenetére

    Hát... remélem :) akkor a vibrálás amire sokan panaszkodtak az jóval intenzívebb volt?

    Más készüléknél pedig nem éreztem sosem a szenzor "erölködését", ez is valami sony sajátosság?

    A szobában voltam és nem érte közvetlen napfény, amikor vibrált.

    [ Szerkesztve ]

  • SziberTomi

    tag

    válasz vika1010 #34849 üzenetére

    Köszönök minden segítséget. Még egy kérdés. Ez a TFT kijelző mennyire vetélytársa az Amoledeknek például? Napfényben is jól olvasható? Szépek rajta a színek?

    iPhone 5S

  • air

    nagyúr

    válasz SziberTomi #34852 üzenetére

    Semennyire. Ég és föld. Bár nekem az Amoled túlszaturált. Nem valóságosak a színek, hanem zavaróan túlerősítettek.
    A SP TFT-je egy jó közepesnél gyengébb. Nagyon erős napfényben elég gyengén látható.

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • vika1010

    tag

    válasz SziberTomi #34852 üzenetére

    Hát talán a legnagyobb gyenge pontja a telefonnak ez a kijelző, az amoled és ez.. hát ég és föld nekem ez pl. nagyon paszteles de az amoled meg túlszaturált... nekem talán az IPS ami nekem legjobban bejön. Napfényben ez nem a legjobb kicsit takargatni kell h árnyékot vess rá a kezeddel de azért együtt lehet vele élni ja és h valami pozitívumot is írjak szegény kijelzőről, a pixelsűrűség az eszméletlen jó meghát látszik h HD és azért akárki akármit mond a TFT-k közül ez eléggé az élmezőnyben van és ugye mondják itt h betekintési szög így meg úgy.... (hát tényleg nem a legjobb ha megdöntöd kicsit fakul a szín de ki az aki megdöntve nyomkodja a telefont? :D ) pl mikor itthon vagyok, nem döntögetem jobbra-balra a telót és nézem rajta a VB-t HD-ba az eszméletlen szép tehát normál igényeket bőven kielégíti...sőt. De tegyük hozzá, hogy kinek mi, tehát van aki annyira kijelző mániás h életébe kezébe nem venne egy sony-t de van aki inkább a "belső értékekre bukik" :D pl én :DD

    Úgylátom az amoledről air-el egy a véleményünk, de szerintem a TFT-k közt jobb mint alsó közép osztály.... de ez már tényleg csak ízlések és pofonok

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák