Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz gbors #8 üzenetére

    Én azért ezen nem csodálkozom... Igen kis butácska az a SB-es IGP, nem sokat lehet azzal kezdeni szvsz... Se OpenCL, se DX11, se DirectCompute... :F De elvileg hibajavítások lesznek rá a cikk szerint... Az IB IGP-jére viszont már ideje volt rágyúrni, nem voltam eddig elájulva a hozzávaló driverektől, pedig a vasban látok fantáziát, pláne hasznos lehet, hogy mostmár hivatalosan is supportáltnak tűnik másodlagos VGA-ként használni win8-on.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz gbors #49 üzenetére

    Hibajavítás lesz hozzá, szóval leszel támogatva. De gondold végig, aki játszik a gépen, az úgyse igp-vel teszi....
    Alapból a HD3000 nem egy fürge megoldás, és compute-ot se nagyon tud.... Az IB-nél nem véletlen, hogy főleg erre gyúrtak... Semmiről nem fog lemaradni a játékos user.... Haswellnél már komolyabb lesz a vas, ott már azért van értelme egyszerűbb játékokban gondolkozni pl. notik esetén.

    Egyszer próbálj ki pár játékot noti-felbontáson, minimum grafon a hd3000-eden rájössz majd egyből, miért nem látom akkora bajnak ezt az SB igp-s dolgot... :)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz madgie #52 üzenetére

    Igazad van, nem fogalmaztam jól... Ami jól fut, és megfelel neki a kari sebességének nagyságrendje, annak már nem kell új driver +10% sebességgel, nem azon fog múlni. :)

    Nem tudom, nekem eddig nagyon ígéretes az idei új játékok felhozatala, én nagyon élveztem az új Tomb Raidert, új StarCraftot, a BioShock-ra is kíváncsi vagyok, jókat írnak róla... :B Bár 2012 tényleg nem volt egy nagy forradalom... És tényleg szubjektív, csak gondoltam megemlítem.

    (#54) gbors: Annyiból nem csodálkozom, hogy ez soha nem volt egy hű, de gamer IGP.. Nem is ez volt a célja, nem is ennek reklámozták. Az IB volt az első széria, ahol már kapott némi reklámot a dolog, és érdemi fejlődést. A sima integrált karikhoz régebben se volt valami nagy durranás az Intel támogatás... Nyilván, az IB meg Haswell termékeknél már nagyobb figyelmet fognak fordítani erre is. ;) Persze, megtehetik, hogy 2 év után elvágják majd ott is, de bármelyik gyártó bejelentheti, hogy bocs, nem lesz support... Ez ilyen...

    (#56) gbors: Most őszintén, a jelenlegit se használod... :D Én se használom a HD4000-et. Azért upgrade-elnél, hogy azt se használd? :DD Én egyetlen igazi felhasználási lehetőségüket látom ezeknek gamer gépben, mégpedig az OpenCL-es fizika/AI gyorsítás, ahogyan a PS4-ben is lesz. :K De ez még nagyon a jövő zenéje, még évek, mire ennek kézzelfogható eredménye lesz, ezért még kár gépfejlesztésen gondolkodni szvsz.

    Amúgy én meg azon röhögök hónapok óta, hogy az Intel IGP driverében nem szabvány szerinti a monitorok kezelése, hiába írod felül új driverrel a monitorod gyári driverét új kijelzőmódokkal, akkor se hajlandó az IGP 60Hz helyett 50 vagy 72Hz-et kiadni magából... Ugyanezt röhögve tudja egy 10+ éves bármelyik Ati/Nv VGA.... És ez évek óta fenálló jelenség....
    Onnan tudom, hogy nem szabvány szerint működik, hogy eléggé utánaolvastam a témának, és saját EDID/drivert írtam a moncsimnak... ;] A HD4000 meg csak nem eszi meg.... :))

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz gbors #59 üzenetére

    Azért szerintem még jóideig komoly szakadék fog maradni mondjuk egy 7750 és egy IGP között....
    Sajnos IGP-nél a saját memória-interfész hiánya egyenlőre komoly korlát, a hely, teljesítmény korlátokról nem is beszélve. Ezt tetézi a profi driver és kezdetleges driver közti különbség. A sávszél gondokra a Haswell GT3 IGP-jének +memóriája is csak sebtapasz, de nem orvosság. :( Ráadásul asztalra elvileg ki se fog jönni így, csak max GT2-vel.
    Azért a 660ti-t se kukázd, még jöhetnek idén jó címek, hátha megdolgozik még a pénzéért... :)
    Én 5850-ről váltottam fel 7950-re, de nem bántam meg, jó volt a TR, C3... :) Max úgy járok el, ahogy írtad, ha már nagyon nem lesz mivel játszak, vagy nem lesz rá még annyi időm se mint most, akkor veszek egy 7770-et, aztán szépnapot... :)

    (#61) atti_2010: Azért a kaveriben ne légy biztos... Kisebb csoda kéne egy 7750 szintjének csak megközelítéséhez is... :U Jó cucc lesz, de egy 7750 azért csak egy rendes diszkrét VGA...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz atti_2010 #63 üzenetére

    A 7750 is GCN... És annak saját memória-interfésze van, szintén 128 biten, csak éppen duplagyors GDDR5 memóriával... Szvsz mivel a 7770 is erősen memória sávszélesség limitált nagyon sokszor, így nem kell tőle tartani, hogy akármilyen erős GCN IGP-vel grafikára versenyképes legyen a kaveri egy 7750-el. :N
    Általános, OpenCL gyorsításra kitűnőnek ígérkezik, de grafikára ott a legnagyobb korlát, a memóris-sávszél, ami jelenleg adott....

Új hozzászólás Aktív témák