Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Maegoss

    tag

    válasz Ulkesh #130 üzenetére

    Egyetértek Ulkesh-sel az Android-dal kapcsolatban. Én (mint HTC Hero tulajdonos) személy szerint nagyot csalódtam az Android-ban. Elméletben az Android-nak sok pozitív tulajdonsága van, de ezek sokszor a gyakorlatban inkább negatívumok:

    1. Egyre másra jelennek meg az Android újabbnál újabb verziói. Elméletben ugye minden Android OS-t futtató telefon gyorsan frissíthető a legújabb verzióra, a gyakorlatban viszont szvsz a Nexus One az egyetlen, ami képes erre, a legtöbb Android-os készülékre csak hónapokkal később jelennek meg a frissítések, ha megjelennek egyáltalán (a Hero-n például hivatalosan még mindig 1.5 fut, mert a sokak által magasztalt HTC b@szott frissíteni a szoftverét). A régebbi verzión viszont nem futnak az új verzióra írt alkalmazások.

    2. Alkalmazásbolt: papíron megint nagyon jól néz ki a dolog, a gyakorlatban viszont több sebből is vérzik a megvalósítás. Először is az egyes pontban elmlített problémák miatt az Android OS-t futtató telefonok nagy része nem képes futtatni az alkalmazások egy részét. Szóval ha valaki azt szeretné, hogy az alkalmazása minden Android-os készüléken fusson, akkor többször meg kell írnia az adott alkalmazást a Android OS különböző verzióira (pl.: 1.5, 1.6, 2.0, 2.1). Másodszor - mint ahogy Ulkesh írta - az Android OS-t futtató telefonok hardvere távolról sem egységes, ezért az alkalmazásokat a leggyengébb vasra kell optimalizálni (de akkor rosszabbul fog kinézni) vagy több verziót kell készíteni (egyet a gyengébb vasakra, egyet az erősebbre, de ez megint plusz munka). A hab a tortán pedig a Google hozzáállása a számukra "elhanyagolható" piacokhoz (mint például Magyarország vagy mondjuk Kína). Érdekes módon az Apple képes volt megnyitni az alkalmazásboltját Mo.-n (és Kínában is), de a Google-nek büdös volt foglalkozni velük. Ez azt jelenti, hogy a különböző Android verziókra és különböző Android vasakra optimalizált alkalmazásodat sok helyen el se tudod adni a Google lustasága miatt. Nem véletlenül nyilatkozta valamelyik nagy mobilos szoftverfejlesztő cég (sajnos elfelejtettem a nevét), hogy nem éri meg Android-ra fejleszteni.

    Summa summarum: szerintem simán van még hely a piacon egy új mobil OS-nek, a megfelelő támogatással és helyes stratégiával, ad absurdum még le is lehetne győzni az Android-ot, de legalábbis fejlesztésre ösztönözni a jelenlegi piacon levőket (főleg a Google-re férne rá).

  • Maegoss

    tag

    válasz Integra #265 üzenetére

    Mármint arról beszélsz, hogy nemrég a Google "megnyilatkozott", hogy ő most aztán megoldja az Androidos szegmentáció problémáját? Igen, hallottam róla de szerintem csak a Google szája járt mivel ezt sokkal könnyebb kimondani mint véghezvinni. Az a probléma, hogy a Google csak az OS-t készíti, de a telefonokat már nem. Kíváncsi vagyok, hogyan fogja a Google rávenni a telefongyártókat (HTC, Samsung, Lg, Huawei, stb.) hogy a Google két szép szeméért update-eljék az összes eladott Android-os telefonukat a saját pénzükből a legújabb verzióra. Szép dolog, hogy a Google állandóan fejleszti az Android-ot, de egy mobiltelefon szoftverét nem olyan könnyű frissíteni, mint egy asztalit szoftvert. Szóval szerintem kb. két-három év múlva lesz a Google ígéretéből valami, ami engem és a többi jelenlegi Android felhasználót nem vígasztal...Ja, és a magyar Android Market-ről még egy szót se szólt senki, úgyhogy nagy valószínűséggel nem várható a közejövőben :(

  • Maegoss

    tag

    válasz user137 #286 üzenetére

    Igy van, az első hozzászólásom végén le is írtam, hogy mivel az Androidban jócskán vannak még hibák, ezért a Samsung simán meg tudná fogni az Androidot a saját készítésű OS-ével, ha megfelelően taktikázik. Főleg mert a Samsung maga gyártja az OS-t futtató telefonokat is, ami egy jelentős előny.

    Ami pedig Integrát illeti, úgy tűnik hogy az Android OS támogatóit is elkezdte fertőzni az egyes Apple fanatikusok által terjesztett szűklátókörűség és a kedvenc gyártó/termék mindenek feletti istenítése. Mivel Integra nem volt képes semmi észérvet felhozni az érveimmel szemben (pedig kíváncsi lettem volna rájuk), ezért a szokásos "ne nyavalyogjál már" meg "semmi sem tökéletes" sablonszövegekkel "vágott vissza". Mert ugye én szörnyű bűnt, mitöbb eretnekséget követtem el: galád módon kritizálni mertem a szent és sérthetetlen Android OS-t és csudálatos gyártóját, a Google-t :) De azért válaszolok Integra sablonszövegeire: persze semmi sem tökéletes, de szerintem az Android OS-sel kicsit több a gond, mint ami hosszú távon tolerálható (nagyfokú szegmentálódás valamint "másodlagos" piacok teljes mértékű hanyagolása), és ez elsősorban a Google sara.

    Viszont nem értem, Integra miért akar mindenáron rám tukmálni egy iPhone-t mivel egyáltalán nem vagyok Apple fan, sőt sokszor élesen kritizálom is őket (persze mellette azért elismerem az általuk elért eredményeket is). De egye fene, ha Integra vesz nekem egy iPhone-t akkor morcosan, nagy fintorgások közepette elfogadom :DD

    Egyébként pedig Integra is csak addig lesz ilyen hű Android hívő amíg meg nem jelenik a következő Android verzió (monjduk 2.2) és a HTC lusta lesz kiadni Integra imádott Desire-jéhez a frissítést ;]

  • Maegoss

    tag

    válasz erdoke #4321 üzenetére

    "- A készüléken nem lehet normálisan böngészni, mert nem tördeli be a szöveget, amikor olvasható méretűre nagyítom az oldalt."

    Legjobb tudomásom szerint ezt az iOS Safarija se tudja (legalábbis az iPod Touch-omon, amin iOS4 fut, nem tudja)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák