Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyczib

    csendes tag

    Kínai oldalakon egyre nagyobb számban lehet találni olyan műanyag vr headseteket, amik goolge cardboard-al kompatibilisek, de műanyagból vannak és szebbek, stabilabbak, mint egy papír dolog. Elég változatos méretű telefonokat lehet beletenni. Ez egy középút a google cardboard és a samsung gr között.
    Nekem egy BOBOVR Z3 típusú van. Külsőleg szép, és elég stabilnak tűnik, műanyagból van.
    Lehet állítani a szemtávolságot és kijelzőtávolságot , hogy minél kevésbé bántsa a szemet.

    Mivel semmi gomb nincs rajta, amivel vezérleni lehet, így egy bluetooth-os androidos kontroller kell hozzá, hogy lehessen navigálni az alkalmazáson belül.
    Jelenleg lehet vele 360 és 180 fokban felvett videokat nézni. A youtobe-nek is van ilyen csatornája, csak pár film van benne.Máshol nem igazán találtam videokat.
    Aztán van pár androidos játék és demoalkalmazás.
    Én egy fullHD felbontású honor 7-el használtam és az kell hogy mondjam, hogy a felbontás nem elég. Mivel mindkét szemnek egy képet közvetít, így gyakorlatilag szemenként egy -egy * 900x 1080 as felontású kép van, ami pixeles. A samsung vr megoldásának valószínüleg jót teszt a S6-os magas felbontása.
    És a VR videonak is legalább 2K-snak kell lennie, hogy ne legyen nagyon durván kockás.

    De már egy ilyen pixeles felbontásnál is eléggé lenyűgöző tud lenni, könnyű belefeledkezni. Az agyat nagyon hamar becsapja, és kalimpálunk a levegőben.Jó móka.
    Most úgy érzem, hogy az okostelefon alapú VR megoldások kedvcsinálók majd az igazi játékos VR-hez. Érdemes szerintem kipróbálni és szórakozni vele, próbálgatni, Pár napig el lehet vele lenni. Talán később több tartalom lesz. Most még kicsit sovány. Az okostelefon alapú VR nem igazi VR, inkább a 360 és 180 fokos filmek lejátszási terepe lesz, míg az igazi teljes VR élményt az oculus , a viva és a playstation VR fogja adni. Az lesz a teljesen beszippantós játék VR.
    De samsung vr-nak és az oculusnak is meg lesz a maga helye hosszabb távon.

Új hozzászólás Aktív témák