Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz dobolson #15707 üzenetére

    kmarci25

    Dobolson: Persze, hogy bejön a sok új készülék, de kell, hogy legyen önuralmam! Másrészt készülékcserével vettem, két év hűséggel májusban, úgyhogy az még ketyeg. (Jó, nem másfél év, de majdnem...) Másrészt, ami tanulság az Ace kapcsán, vártam volna még pár hónapot, fele áron vehettem volna meg. (Nekem 55 volt májusban, bátyámnak 26 novemberben.)

    Na igen!
    Ez a baj ezekkel a hírekkel, meg hogy aztán itt itt lát az ember ilyen olyan telefont meghírdetve.
    Mint ahogy én is megláttam a W-t, ami kb. pont azokat a gyengeségeket küszöböli ki,amik kicsit zavartak az ACE-ben.
    - Kevés belső tárhely (eszköz memó Ace rom fügőően 150mega körül, W. 1 giga) bár ezt a link2sd már nagyjából megoldotta, de azért nem tökéletesen.

    Amúgy belegondolva mással nem is igazán volt gondom, csak épp a mindig van jobb kütyü izgatott.

    Ha már igy bele kezdtem egy rövid beszámoló róla,amit úgy is kértetek.
    Szóval:
    - Nagyobb belső tárhely.
    - RAM ugyanúgy 512M sajnos, amiből természetesen ugyanúgy elvisz a rendszer jó sokat.
    351M látszik a Feladatkezelőben, abból per pillanat 51 a szabad, dehát mint tudjuk, ez android, majd pucol ha kell.
    - Proci már arm7-es, Qualcomm MSM8255T 1,4Ghz! (flash tartalmak is mennek pöpecűl, bár youtube+opera kombóval sikerült kétszer megfagyasztanom :DDD )
    A vicc, hogy valahol volt valami flash tesztelő oldal. valami 7-8 pontott kapott a telefon.
    Lefuttattam az asztali gépemen is. tizen pár pontot kapott :Y :W Lehet erre is ráférne egy kis update?! :D
    - GPU Adreno 205-ös. Elég izmoska ez is, szóval nincs gond erősebb játékok futtatásával se. (shadowgun pl. frankón megy, bár szokni kell az irányítást. Illetve azért nem néz ki úgy mint a videón :D)

    - Kijelzője egy hajszálnyit nagyobb, 3,7" vs 3,5", de mint fentebb írtam valahol, szélessége gyakorlatilag ugyan az, a magassága lett kemény 6-7mm-rel nagyobb (W: 48x80-81mm, ace: 49x74mm) Hopsz.. nem itt írtam, hanem odaát :D
    Sajna ez is "csak" egy TFT, nem amoled, de amíg látom napfényben valamennyire, meg míg nincs mellette egy amoldes nem érdekel.
    Alapjában véve szép képe van, kicsit talán kontrasztosabb mint az ACE, viszont fényerőben meg talán az ACE az erősebb.
    Ami egyértelműen a W előnye, a 480x800-as felbontás. Kafa!
    Jah.. viszont nincs gorilla glass..

    Külső: úgyanúgy műanyag, A hátulja ugyanúgy recés, csak finomabb a mintája.
    Nem nagyon írok a külsejéről, tesztben le van írva.
    Max. annyit, hogy fogásra ránézésre elsőre kicsit szürkének, tűnt, de így pár nap után inkább mondanám kecsesnek, és szolídnak.
    Nincs króm csík, kicsit lekerekítettek az oldallapok, sarkok.. egész jó.
    A power gomb kicsit érzékeny, könnyen megnyomódik.
    Hangerő gombon apró, de jópofa kialakítás, hogy középen le van keskenyítve, így jobban érezni a fel-le nyomás pontot.
    Home gomb elsőre nagyon kicsinek tűnt az ACE-hez képest, de mostanra már szinte fel se tűnik. Ugyanez igaz a két világító érintő gombra. Ezek fénye viszont egyértelműen halványabb mint az ACE-é.

    Érintő érzékenysége szuper. Erre nem tudok összehasonlítást adni, mert még nincs rajta fólia, az ACE-en meg volt. Így most finomabbnak tűnik a W.

    - Van előlapi kamera is, alkalmas videó telefonálásra
    - Egy két dologban okosabb, BT3, meg talán net sebességben is gyorsabb már.
    -1500mAh-ás akksi

    Na de inkább mindennapi használat tapasztalat. Pár nap után.
    Még ugyan nem terheltem tele sok programmal, widgettel, mert kíváncsi voltam, így mennyit bír az akku. (nálam ugyanúgy 1 nap mint az ace, bár valamennyivel talán jobban bírja. Igaz, én használom is rendesen, illetve éjszakára sincs se kikapcsolva, se repülő módba rakva..Így ha reggel leveszem a töltőről, estére 20-30% körül van. Azzal már nem indulok neki a másnapnak.. Bár most jelenleg még 65%-on áll, reggel 5-kor vettem le a töltőről. De délelőtt aludtam, nem volt sokat bizgerálva :D)

    Sebességben mindenféleképpen érezni a gyorsabb procit. Lényegesen gördülékenyebb.
    Pl. névjegyben, meg sms kezelőben, vagy akár egy képnézegetőben, a kis képek előhozásában, stb...

    Topikjában panaszkodtak, hogy van, hogy a hangerő gyenge ha hívtak, és egy hangerő le-fel kombóval orvosolható.
    Nálam egyszer jelentkezett, de többnyire okés. Viszont ACE-nél tényleg kicsit halkabb.
    Írtak olyan hibát, hogy nem lehet hívni (majdnem mint a mi SOD-unk volt, csak annyi, hogy ott nem fagy ki a telefon, csak épp nem vagy elérhető. Ezt restart javítja. Nekem még nem volt. Pedig vagy 7-8 éves SIM kártyám van. (ezt is okolták a hibáért)

    Érdekesség: a rezgő motorja sokkal gyengébb, vagy az ace-é nagyon erős.
    Azt simán hallom hogy rezeg mint állat, ezt nem annyira. Érzettre is a W inkább bizsereg, az ACE meg inkább urgrál.

    GPS:
    Eddig 2-3 szor próbáltam, volt hogy 1 percen belül fogott holdat, volt hogy 3-4 perc is kellett neki..
    Utána megy rendesen.

    Huh.. mi is van még.
    Jah.. zene: mintha kicsit szebben szólna mint az ACE. több dinamikával, mintha több szebb mély magas hang lenne benne.
    BT-n meg pláne. (bár lehet,hogy csak placebo, vagy a kocsiban a csomagtartóban másként helyezkedtek el a dolgok.. bár a magasat ez nem befolyásolja.

    Hirtelen azt hiszem ennyi.
    Összességében nekem eddig bejött.
    Igaz, kérdés, hogy megéri-e cserélni. Ha van pénze az embernek, és kifog egy jó árú készüléket igen. Bár én is sokáig gondolkodtam rajta, mert alapjában véve, az ACE-is hozta ami kellett nekem. (Custom rommal, link2sd-vel, BLN-nel pláne)

    Jah: ez utóbbi pl. hiányzik. Már megszoktam, hogy ha csak le van valahol rakva a szobában a készülék, elég csak arra néznem, látom, ha történt valami.
    Mondták erre páran, hogy jobb ha hanggal jelzi az elmulasztott dolgokat.
    Igen, bizonyos esetekben igaz, de amikor mondjuk a párom itt alszik mellettem, akkor jó ha csak csendben villog.
    Igaz, szerintem erre is jönnek majd a custom dolgok. Nagyon új még a készülék..

    Szóval egyelőre úgy érzem, ez a készülék nekem "tökéletes". (persze egy SGS2 még jobban az lenne, még ha nagy tepsi is, de nézzük a pénztárca-teljesítmény szintet)
    Nem akad,bár néha azért meg-megröccen ez is, gondolom a kevés memória miatt...
    megy a flash rajta.
    "Komolyabb" játékok is elmennek rajta,ha ritkán játszani támadna kedvem.
    Navi úgy látom megy rendesen.
    Fényképező okés, jah.. 720p-s videót csinál, majd rakok fel. ITT már van pár kép. Tűrhető, pláne ha azt nézzük, hogy lehet van még a lencse előtt egy fólia, ami nem kellene oda. :D Nemsokára rakok még fel párat, amiket tegnap csináltam. (lehet másik mappában lesznek)
    Van ledes villanó (zseblámpa) :D
    Normális mérető az eszköz memória.
    "Új" hardver, talán tovább lesz támogatva, talán lesz rá ICS,bár megoszlanak a vélemények. Tényleg szomorú ez az sw támogatottság...
    Videó lejátszója, bár még nem próbáltam, de elvileg sokféle formátumot visz, és 720p se gond neki. (tudom, ekkora kijelzőn...de ha mégis olyan videó kerül a készülékre, nem lesz gondban..)
    Mostmár viszont tényleg meg kell állnom, hogy minimum egy évig nem cserélek készüléket.
    Már az ACE-nél is megfogadtam ezt, és majdnem be is jött. DE most tényleg meg kell állnom. :B
    Sokat bukik az ember így a csere berén. Mondjuk hamar meg is vettem a W-t, biztos esni fog az ára, de.. de...
    Nah megyek.. már így is sokat írtam :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák