Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Ebben az a jó, hogy egyszerű a működése, de épp ezért sokat tévedhet. Persze ez nem sportolóknak való, hanem átlagembereknek, akiknek jellemzően a motiváció hiányzik ahhoz hogy mozogjanak, vagy többet mozogjanak. A pulzusmérő pánt jó dolog, de egyben macerás és kényelmetlen. Lehetne hozzá cipőre rakható lépésszámláló, de akkor csak azt a mozgást mérné, amit abban a cipőben csinál az ember, amire az érzékelőt rakta, vagyis sok mozgás kimaradna. Jobb ez így szolóban, a lelkiismeretes ember, meg úgyis tudja, hogy mennyit csalt aznap a javára a kütyü.

    [ Módosította: radi8tor ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Kicsit keresgéltem az alternatívákat, mert érdekel ez a téma és a Fitbitnél abba futottam bele, hogy a csúcs csuklópántjukra, a Fitbit Force-re teljes körű visszahívást adtak ki február végén, mert sokaknál komoly bőrallergiát okozott az alkalmazott fém. Remélhetőleg hamar kiadják újra áttervezés után.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Az jutott eszembe, hogy ezeket a beépített mozgásérzékelős fitness csuklópántokat a jobb kezeseknek a bal kézen, a bal kezeseknek a jobb kézen kellene hordani, hogy csökkenjen a hibás érzékelés némileg. A koncepció lényege az hogy a lépéseket is a csuklón érzékeli, mivel az egyensúly fenntartása miatt ha lépünk az egyik oldali lábbal a másik oldalon lévő kar mozdul. Viszont a "jobbik" kezünk többet mozog mikor nem mászkálunk csak csinálunk valamit. Azzal használjuk a kanalat, kést, azzal emeljük a poharat, azzal mozgatjuk a számítógép egerét, azzal a kézzel kezeljük a touchpadot, a tabletet, okostelefont, meg persze szinte mindent azzal csinálunk amihez nagy mértékű finom mozgás, kontroll kell. Szóval talán érdemes a másik csuklón hordani, mert akkor a sörözést, internetezést, evést, számítógépes játékot is beleszámíthatja az aktív tevékenységek közé.

    Viszont ha valaki aktívan űz olyan sportot aminél a "jobbik" kéz használata fontos (tenisz, asztalitenisz, tollaslabda, kézilabda, kosárlabda, stb.) annak a ideálisabb azon a csuklóján viselni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz student #65 üzenetére

    Szerintem egyrészt igazad van, főleg, hogy pl. az ébresztő és stopper filléres funkció volt már 20 évvel ezelőtt is, másrészt ezt nem sportolóknak, sportembereknek találták ki, akik mérik komolyan a köridőket.

    Ez a klasszikus mai keveset mozgó, keveset sportoló, mondhatni lusta embereket célozza meg és a fő funkciója a motiváció erősítése. Az ember saját hamar meggyőzi, hogy ma rossz az idő, ma fáradt vagyok, ma nincs kedvem, mindjárt kezdődik a kedvenc sorozatom, szóval a kifogás.txt mindig túl hosszú. Kell valaki, vagy valami ami kivülről motiválja az embert a mozgásra. Ezek a csuklópántok ezt a célt szolgálják. Egyrészt ott van a cool faktor, hiszen mindenféle statisztikát, szép diagramokat mutat a telefonon, tableten, számítógépen, interneten, amiket meg is lehet osztani. Látja az ember, hogy ő sem egy veszett ügy hiszen szokott mozogni, ezt bizonyítja a napi jelentés, csak egy kicsivel többet kellene az ideálishoz és látja azt is hogy mennyivel kellene többet teljesíteni. Beleviszi a versengést is a képletbe mint az egyik nagyon erős motivációs tényezőt. Lehet versengeni idegenekkel vagy ismerősökkel. Ha komolyabb készülékről van szó, amihez van pulzusmérő pánt, akkor az segíthet abban hogy ideális legyen a mozgás intenzitása.

    Ezek amolyan személyi trénerként funkcionálnak, aki folyamatosan figyel minket és ha kell noszogat. Nem az olimpiára készít fel, hanem az egészségesebb életmód felé próbálja terelni az embereket.

    Ahogy én látom ezek az eszközök ma óriási műszaki és piaci fejlődés előtt állnak. Vannak amik elemzik az alvásunkat és megmutatják, hogy jól aludtunk-e, hányszor keltünk fel, hányszor mozdultunk meg. Nagyon kellene még egy olyan fejlesztés, hogy mellkaspánt helyett a csuklón is ugyanolyan pontosan lehessen mérni a pulzust.

    Kezdek egyre jobban hinni abban a pletykában, hogy az Apple az okosóráját ebbe az irányba akarja elvinni és egyfajta személyi egészség asszisztens vonalon képzeli el a jövő okosóráját, nem pedig multimédiás telefon kiegészítőnek. (persze az iTunes biztos benne lesz a képben)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Polllen #72 üzenetére

    Kicsit szétnéztem ezen a piaci szegmensen és azt látom, hogy a legtöbb cég kicsiben gondolkodik. A startup cégek anyagilag korlátozottak, a nagyobb régebbi cégek meg túl óvatosak. Még olyan minimális feature-k is kimaradnak sok termékből, mint a rendes vízállóság, ami kellene hogy lehessen úszni is vele, vagy például a rezgéssel való figyelmeztetés. Ma talán nincs is a piacon olyan kütyü, ami a fontosabb alapfunkciókat mind teljesítené.

    Ebben a szegmensben a mai legjobb termékeknek is vannak olyan hiányosságai ami miatt sokan inkább kivárnak ez pedig nagyon jól jöhet azoknak a cégeknek akik be akarnak lépni erre a piacra.

    Nekem például nagyon fontos, hogy a kütyü önállóan is használható legyen, és ne kötődjön túlságosan okostelefonhoz, pláne nem egy platformhoz, hiszen bármikor megtörténhet hogy az ember vált az Android, iOS, WP 7-8, vagy akár a BB OS 10 között, de a korábban választott csuklópántjához csak 1 vagy 2 rendszerhez van app. Szóval ne legyen okostelefon függő, ergo kell PC-s, Mac-es alkalmazás és internetes szolgáltatás is.

    Szintén fontos, hogy ne kelljen elvinni mindenhova a ma szokásos féltégla méretű és súlyú telefont. Ergo legyen rajta rendes kijelző, ne csak pár led. Lássa az ember, hogy hol tart, ha ránéz a csuklójára.

    Ha jelenleg vennem kellene egy ilyen kütyüt valószínűleg a Garmin Vívofit-et venném, de sajnos azon sincs se ébresztés, se hangjelzés, se vibrációs jelzés ahogy a Loopon sincs, meg sok másik "csúcs" készüléken, ami nagy kár hiszen pont azzal jelezhetné az embernek hogy ideje kicsit mozogni, hogy csipog, vagy rezeg.

    Ha az Apple belépne erre a piacra simán tarolna, annyira magas labdákat adnak fel ezek a cégek. Eddig a Fitbit Force volt talán a legjobb a piacon, de azt visszavonták és ki tudja mikor dobja piacra a cég az utódját.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz BRQD #77 üzenetére

    Nekem macera lenne állandóan rakosgatni, meg emlékezni arra, hogy átrakjam arra a ruhára amit éppen felveszek, szóval nekem ez a karókra-csuklópánt megoldás optimálisabb lenne. Remélhetőleg hamarosan lesz utódja a fitbit force-nak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Már többször átrágtam magam az elérhető fitness trackereken mióta olvastam ezt a bemutatót és bármennyire is szükségem lenne egy ilyenre, inkább várok még egy keveset. Sok készülékben vannak jó megoldások és van néhány ami közel áll ahhoz a szinthez amit már holnap meg is rendelnék, de sajnos jelenleg még olyan kompromisszumokat kellene kötnöm, amiket nem akarok és nincs kidobnivaló 25-30 ezer forintom. Talán a Garmin Vífit és a Polar Loop áll a legközelebb hozzám az elérhetőek közül.

    A Fitbit Force-t már nem forgalmazzák és még hír sincs arról, hogy lesz-e egy Fitbit Force 1.1, aminél kiküszöbölik a bőrallergiát (hiszen elég lenne csak egy kis részt módosítani rajta). Lehet hogy update helyett inkább a következő fejlesztésükön dolgoznak.

    Tegnap olvastam a hírt, hogy a Nike felhagy a Fuelband termékvonal fejlesztésével és az elemzők arra tippelnek, hogy az Apple miatt teszik, mert lehet némi belsős infójuk. Valószínűtlen hogy felhagynának utód nélkül a termékvonallal, így várhatóan ők csak a szoftverrel és kiegészítőkkel, hordható (cipőbe épített, cipőre rakható) érzékelőkkel próbálnak profitálni a szegmensből. Egy talpba beépített mozgás-nyomás érzékelő sokkal pontosabb adatokat adhat például.

    Persze lehet hogy nem az Apple várható megoldása lesz a kategória best buy terméke, mert a Samsung Gear Fit is azon hasalt el ebben a tekintetben, hogy nekik ez a fitness-tracking dolog csak egy sokadlagos részfunkció lett, ráadásul elég silányan megvalósítva, és dupla áron, hiszen az egy valódi smart watch. Ha az Apple is egy 200-300 dolláros okosórában gondolkodik, akkor persze venni fogják mint a cukrot, de nem veszélyezteti ezt a 100-150 dolláros termékvonalat, így a Fitbit, a Polar, a Garmin, esetleg a Suunto és hasonló cégeknek marad piac és csak rajtuk múlik, hogy ki tudják majd használni a lehetőséget.

    Amiben fejlődni kellene szerintem:

    Fitbit: design, pulzusmérők támogatása (BT smart vagy Ant+)
    Polar: akkuidő, jelzések (csipogás, rezgés)
    Garmin: háttérvilágítás, jelzések (csipogás, rezgés)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Elvileg már létezik két új szín a Polar Loop-ból, de csak online rendelésre, ami nálunk nem elérhető:

    Misty Blue:

    Blackcurrant:

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák