Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Már többször átrágtam magam az elérhető fitness trackereken mióta olvastam ezt a bemutatót és bármennyire is szükségem lenne egy ilyenre, inkább várok még egy keveset. Sok készülékben vannak jó megoldások és van néhány ami közel áll ahhoz a szinthez amit már holnap meg is rendelnék, de sajnos jelenleg még olyan kompromisszumokat kellene kötnöm, amiket nem akarok és nincs kidobnivaló 25-30 ezer forintom. Talán a Garmin Vífit és a Polar Loop áll a legközelebb hozzám az elérhetőek közül.

    A Fitbit Force-t már nem forgalmazzák és még hír sincs arról, hogy lesz-e egy Fitbit Force 1.1, aminél kiküszöbölik a bőrallergiát (hiszen elég lenne csak egy kis részt módosítani rajta). Lehet hogy update helyett inkább a következő fejlesztésükön dolgoznak.

    Tegnap olvastam a hírt, hogy a Nike felhagy a Fuelband termékvonal fejlesztésével és az elemzők arra tippelnek, hogy az Apple miatt teszik, mert lehet némi belsős infójuk. Valószínűtlen hogy felhagynának utód nélkül a termékvonallal, így várhatóan ők csak a szoftverrel és kiegészítőkkel, hordható (cipőbe épített, cipőre rakható) érzékelőkkel próbálnak profitálni a szegmensből. Egy talpba beépített mozgás-nyomás érzékelő sokkal pontosabb adatokat adhat például.

    Persze lehet hogy nem az Apple várható megoldása lesz a kategória best buy terméke, mert a Samsung Gear Fit is azon hasalt el ebben a tekintetben, hogy nekik ez a fitness-tracking dolog csak egy sokadlagos részfunkció lett, ráadásul elég silányan megvalósítva, és dupla áron, hiszen az egy valódi smart watch. Ha az Apple is egy 200-300 dolláros okosórában gondolkodik, akkor persze venni fogják mint a cukrot, de nem veszélyezteti ezt a 100-150 dolláros termékvonalat, így a Fitbit, a Polar, a Garmin, esetleg a Suunto és hasonló cégeknek marad piac és csak rajtuk múlik, hogy ki tudják majd használni a lehetőséget.

    Amiben fejlődni kellene szerintem:

    Fitbit: design, pulzusmérők támogatása (BT smart vagy Ant+)
    Polar: akkuidő, jelzések (csipogás, rezgés)
    Garmin: háttérvilágítás, jelzések (csipogás, rezgés)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák