Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PistiSan

    addikt

    válasz zoltan6 #152 üzenetére

    Nekem sincs baj a 23,976 os filmek lejátszásával, akárhogy koncentrálok, egy mininális akadást, vagy ugrást sem látok.... Nem tudom ki kezdte a hisztériát, de teljesen alaptalannak bizonyult. :)

  • #75912448

    törölt tag

    válasz zoltan6 #152 üzenetére

    Többször le lett írva, hogy egyéni érzékelés és vagy megjelenítő kérdése. Nem tudom miért csodálkozol ezen. Kb olyan, mint a plazma tévék villogása. Arra a jelenségre is az emberek 10%-a érzékeny, de ezekből sem mindet zavarja annyira, hogy LCD-t vegyen helyette. A Realtek 24p jelenséget ennél is kevesebb ember érzékeli. Abban egyetértünk, hogy túl van reagálva, de ettől még jelen van. Valaki írta, hogy akad, de ez így nem igaz. 1000 képkockánkét látsz 1 db képkocka duplázást. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy 0,04 mp helyett 0,8 másodpercig látsz egy frame-t. Mivel ez meghaladja a legtöbb ember érzékenységének határát, ha látod is, akkor is csak svenkelésnél zavarhat párszor. Ha nem zavar az LCD interpoláció miatti elektronika hibázás (néhányat emiatt is döccenhet a kép egy film alatt), akkor ez a jelenség sem fog, mert annál sokkalta kevésbé látható. Manapság azért lett felkapva, mert fejlődnek a megjelenítők, többen néznek 50" feletti tévéket, ahol némileg jobban érzékelhető. Nem beszélve arról, hogy rengeteg nagyképernyő, vagy vászon tulaj vett RTD1186-os playert a 3D képessége miatt, a Full HD 3D ismét fokozza hangyányit a láthatóságát. Ennyi az egész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák