Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz Stifler93 #488 üzenetére

    Azért nézted már azt, hogy mibe kerül konzolokon az, hogy 6 évig nem cserélsz? Grafikai szempontból kérdezem. Elmosott kinézettel, maximum 720p-ben egy 8800GTX-en és HD2900XT-n is elfut még a legtöbb cím. [link]

    1080p-t, 60(+) fps-t és ultra high beállításokat meg ne mérjük már össze a X360/PS3 nyújtotta játékélménnyel.

    Egy időre megint hátrányba került a PC, de idővel úgyis kénytelenek lesznek megoldani, vagy kibúvókat hagyni, mert más esetben csak a konkurenciának hagynak esélyt.

    (#492) EarL 007: Nem csak az EA-nek vannak feleslegesen gépgyilkos címei. Sőt, szvsz a Frostbite-al azért elég jó lóra tettek.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz $p@rr0w #494 üzenetére

    Amiről Te beszélsz, nem egy mérhető dolog. Mindenkinek más jön be. 3-4 éve én se gondoltam volna, hogy RPG-k után egy Battlefield 3 multit tudok majd élvezni.

    Ellenben a grafikai szint adott, az is hozzátesz a játékélményhez, mivel nem mindegy, hogy egy rakat színes kockából kell kikövetkeztetni, hogy épp min kéne elképednünk, vagy pedig egy kidolgozott pályán tehetjük ezt meg.

    Felteszem Te is szívesebben játszanád végig a Baldur's Gate részeket a DA:I demózott kinézetével és maibb irányítással, TP nézetben.

    MOD: off

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz $p@rr0w #496 üzenetére

    De én arról beszéltem, hogy hülyeség azért évenként 300k-ból frissített gépekkel számolni, mert a csúcs grafikához az kell, hiszen az aktuális konzolok se azt nyújtják. Azoknak a grafikai szintjét hozza egy 4-5 éves számítógép is a mai napig. Vannak rossz portok, de azok meg jellemzően olyan hanyag fejlesztőktől érkeznek, hogy a tartalom se jobb.

    Igazából, ha az exkluzív címeken múlna, akkor nyugodtan lehetne az embernek egy X360, PS3, XO, PS4 és egy "gamer" PC a tulajdonában, hiszen minden platformon előfordulhat, hogy nem jön ki rá valami, amivel szeretnénk játszani. Pl: nekem tetszik az Uncarted sorozat, hiába vennék PS4-et, csak cloudon keresztül játszhatnám az eredeti 3 részt, Xbox-al meg már végképp nem mennék ez ügyben semmire, pont úy, ahogy PC-vel. Aztán az új bejelentett kínálatból tetszik az inFamous:SS, hiába vennék Xbox One-t, nem tudnék vele játszani. Aztán a The Last of Us esete, ami miatt ugyancsak nem vennék PS3-at, de máson egyelőre esélytelen, hogy futni fog, ha cloudozni nem akarok.

    Szóval lehet sorolni. Nem érv PC ellen az exkluzivitás. Erre csak rátesz, hogy rengeteg cím csak félexkluzív volt az E3-on, szóval PS4-en VAGY Xbox One-on ÉS PC-n jelennek meg. Ennek fényében játékok terén pont a PC az ideálisabb és ezért is rökönyödtem meg abban, hogy van-e értelme PS4-et venni. Ezen túlmenően vannak már csak olyan apróságok, mint a mentések továbbvitele (DA3-ba tuti nem tudnám továbbvinni az előző két rész mentéseit, mert PC-n toltam.) és a haveri társaságok PC-n ragadása (nézz be egy BF4 topikba, eszük ágában nincs konzolra váltani és jó esély van rá, hogy ennek fényében lett megírva a Frostbite 3 is, amire évekig fognak az EA címek alapozni).

    Épp ezért mondtam, hogy amit írsz, totálisan szubjektív, nem mérhető így vitázni is felesleges róla, hiszen egyénenként fog eldőlni, hogy kinek mit érdemes választania. Neked nyilvánvalóan megéri konzolt venni. Esetemben jóval árnyaltabb a kép.

  • leviske

    veterán

    válasz $p@rr0w #498 üzenetére

    A grafika objektívebb, mivel mérhetően több effekt kerülhet be, illetve kerülhet ki. Hogy kinek, melyik játék tetszik, az nem mérhető, nem lehet belőle következtetéseket levonni, csak személyenként. És ezzel vissza is tértünk a kiindulóponthoz. :)

  • leviske

    veterán

    válasz balikabo #501 üzenetére

    "Szóval előbb gondolkodni utána beszélni."

    Röviden ennyi is lehetne a válasz a hozzászólásodra esetleg hozzátéve, hogy olvasni és gondolkodni, utána[...]. Minden tiszteletem, de rengeteg marhaságot hordasz össze.

    (#508) Jack@l: Tegyük fel, hogy Abu fekete/fehéren látja a dolgokat. Egy játékot akkor se fognak két külön motorra megírni, menedzseri döntésből. Miféle menedzser, aki "konzolpropaganda" érdekében új motort csináltat és a potenciális vásárlók nagy részét (X360/PS3/WiiU/PC) kiszolgálja egy már rendelkezésre álló megoldással? És onnantól, hogy az új konzolokat ilyen formán lehet kihasználni, akkor idővel PC-n is így fognak tenni, vagy maradnak a régebbi motorok. Vagyis ez nekem logikusnak tűnik, nem propagandának.

    Az, hogy hirtelen, 6 év után előkerültek az exkluzív címek, ami miatt hirtelen máris rosszabb választás egy PC az egy más kérdés, azzal én sem értek egyet, de most ugye nem erről volt szó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák