Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Látnok

    aktív tag

    Uraim és természetesen Hölgyeim!

    Segítségre lenne szükségem, és végigolvasva a topicot, remélem, hogy itt megkapom. A "gondom" a következő:

    Szeretnék vásárolni, egy TV-t a keret amit erre szántam kb. max. 200.000 Ft. nyilván lehet 210, 220, de inkább nem, mivel ezt sem két nap alatt szedtem össze, és a család fontosabb.

    A körülmények, ahogy nézni fogom, fogjuk:
    A lakásban csak és kizárólag egy azaz egy TV-t tűrök el. Nem akarok kiegészítő készüléket vásárolni, és nem is fogok. Így a készülék a nappaliban van. Az adás t-home iptv, azonban csak sima családi csomag, mindenféle plusz hd előfizetés nélkül jelenleg, és sztem ez egy darabig még így is marad.
    A nappali délre néz, azaz reggeltől déutánig folyamatosan süti a nap, ráadásul a teljes déli fal üveg (lakás, itt az erkély tudjátok mind ilyen). Jelenleg Pana képcsöves van 55cm-es, és eddig imádtam, azonban kezd kiállni a sorból, és inkább újra ruházok be (az asszony így megértőbb a vásárlással kapcsolatban), mint javíttatom, (majd apám megcsinálja és jó lesz nekik a vendégszobában). A TV jelenleg és a jövőben is az ablak mellett van állványon, az új is ott lesz, így nyáron napközben folyamatosan be kell húzni a függönyt, hogy a jelenlegi képcsöves tv élvezhető képet adjon.

    Amit a TV nézési szokásokról el tudok mondani:
    A gyerekeknek mindnek megvan a kedvenc sorozata, ezek főleg a disney csatornán vannak (3 gyerek) hétköznap együttesen min.4 óra, hétvégén a gyerekek összesen naponta (persze felváltva) vagy 6 órát biztos TV-t néznek. Én a híreket szoktam nézni, illetve esti filmezés, sokszor úgy megy 2-3 órát a TV, hogy csak néha nézek (nézünk) rá, mert mindenki dolgozik mellette számítógépen valamit (ebből a vacakból -mármint számítógépből- már most is 3 van a családban, és a többi gyerek is növöget :) )

    Szóval átlagos hétköznap 16:00-tól 23:00, 24:00 ig megy a TV, hétvégén pedig néha reggel bekapcsolják, és egy-két órás szünetekkel egész nap van valakinek valami amit nézni szeretne. Vagy csak megy, de nem nézi senki, viszont hallgatja a rajta jövő infót.

    Tudom ez így rengeteg idő, de ugye 5-en vagyunk, amikor meg játszóterezünk, kerékpározunk, akkor senki nincs otthon na ekkor pihen biztosan a készülék.

    Szóval ilyen feladatra kellene nekem ,egy gondolom akkor elég(?) 100 cm körüli készülék, aminek a nézési távolsága olyan 3, 3,5 m körül alakul.

    Előre is köszi a segítséget! Jó-e nekem ez amit teszteltek, vagy sem, mi lehet jó, m után érdeklődjek stb....

    A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

  • Látnok

    aktív tag

    válasz Sh4rk #359 üzenetére

    Sajnos Én magam is erre hajlok. Bevallom nagyon utállom az LCD-t, de valószínűleg az lesz a vége.. valami LG.

    A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

  • Látnok

    aktív tag

    válasz Sh4rk #361 üzenetére

    :D

    Már beszéltem a helyi boltossal, hogy egy pana lcd-t hozasson próbából. Akkor tudom majd összehasonlítani, ha látom a készülékeket.

    Azért érdekes vita alakult ki fentebb, és a hangnem sem ide való sztem.

    Az meg, hogy "hülyéknek nem való a plazma", valószínűleg egy igen erős és túlzó kifejezés, különösen egy olyan ember szájából, aki szerint 3, 4, 5 évente muszáj lecserélni a teljes szórakoztató elektronikai részleget.

    Azért azt elmondanám, hogy nekem pl. van olyan erősítő rendszerem, ami bizony csöves készüléket tartalmaz, és nem 3 éves, viszont annak a "hangja" valami fenomenális, főleg bakelittel. egyik sem mai technika, de vallom, hogy igazi hifi, és itt a szó eredetileg alkalmazott változatára értem, nem pedig a music centeres dologra.

    A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

  • Látnok

    aktív tag

    válasz madgie #369 üzenetére

    Sajnos az is igaz, hogy a jelenlegi un. fogyasztói társadalom, illetve az ezt kiszolgáló ipar az ami ellehetetleníti az "igazi" értékek gyártását. Mert az sajnos valós tény, hogy ma már nem 10-15 vagy több évre terveznek gyártanak készülékeket.

    Megjegyzem 2000 utáni az erősítő. :R De ez valóban nagyon off topic, és nem is hasonlítható a tv-hez, ez is tény lásd első bekezdés.

    A lényeg, hogy ez ne a gyűlölködő fórum legyen, mert annak semmi értelme.

    A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

Új hozzászólás Aktív témák