Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz terepes #103 üzenetére

    Szia!

    Hát igen, ez jó kérdés.
    A saját kis antennája csak arra jó, ha az adó közelében laksz akkor (max. 20km-re házon belül, 30-40 km-re már csak az udvaron) álló helyzetben, nem mozgatva esetleg nézhető. Erősítős külső antennával már sokkal jobb a helyzet, csak annál -általában- helyhez vagy kötve. Én nemrég láttam Auchan-ba egy saját márkás kis antennaerősítőt (ha jól emlékszem 2.500-2.900 Ft körüli áron), aminek egy kis 220/5 V-os adaptere van, ill. megy USB-ről is (5 V ugye), olyan kábele is volt! Ezzel már nem lenné(n)k helyhez kötve, lehetne vele mozogni..akár egy hordozható usb töltővel (akkus) vagy kocsiban usb-s szivargyújtóról...
    De egyrészt nem vettem meg, így nem tudok nyilatkozni az érzékenységéről, hogy mennyire jó az erősítése. (Nagy dB számokat láttam rajta, de a dobozára mindenki azt ír amit akar...), másrészt nem vagyok biztos abban hogy egy mozgó autóban hosszabb ideig stabil képet adna. Szerintem sokszor szétcsúszna a kép
    De egy álló, parkoló autóban talán jó lehet.
    Közben rájöttem hogy a legtöbb erősítős szoba antennának is van 12V-os csatlakozója, pl. a kempingezők miatt...az is jó lehetne neked, csak azokkal az a baj, hogy viszonylag nagyok, nehéz velük mozogni, nehéz lenne egy autóban rögzíteni. De amit az Auchan-ban láttam, az tényleg egész kicsi, kb. akkora mint egy zsebrádió! Próba szerencse...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák