Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • access_denied

    senior tag

    válasz rudi #51 üzenetére

    Elolvastam újra, de egyre inkább nem áll össze a kép.

    Egy mai modern, korszerű asztali gépet úgy lehet összerakni, hogy alig jön belőle hang a ventik szinte alapjáraton futnak. Venni egy ITX alaplapot befogadó házat ami nem is ITX méretű, majd ezt vízhűtéssel megspékelni, ez nekem nagyon nem áll össze.

    Ugyanekkora házba befér a mATX alaplap, a kevesebb pedig sohasem lesz több.

    Ezt a mondatodat nem tudom értelmezni:

    "Ha viszont kell a két nagyobb radiátor, a 25 centi fölötti VGA és egy batár táp, akkor minitorony méretben csak egy Mini-ITX-es alaplap mellett fogsz elférni. "

    A táp mérete (nem házba integráltról beszélünk) standard, minden házban ugyanannyi helyet fog foglalni. VGA-ból a méretet a vásárláskor el tudod dönteni. Hogy ezek alatt mekkora alaplap van... lehet az az extrém eset amikor az ITX-el nyersz pár centit, de az abszolút nem standard. ITX ház vásárlásakor szerintem már megvan a VGA, alaplap, stb., hűtés és ezután vesszük meg azt a legkisebb házat amibe ezt bele lehet gyömöszölni.

    Ez a ház nagyobb (!) mint az ATX alaplapot is befogadó -szerintem hibátlan belső elrendezésű - házam. Nonszensz. Be se férne a mostani helyére. Ezt semmivel nem lehet megmagyarázni.

    A HDD elhelyezése is katasztrofális, semmilyen hűtést nem kap a front ventiktől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák