Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz asadasad22 #7005 üzenetére

    Egyszer én is teszteltem a 3g-vel a laptopot, még 200 Ft forgalom se lett belőle; és azt tudatosan csináltam. A bejegyzésed második felére: már nem egyszer tartottam a szolgáltatókat tisztességtelennek.Most is. Akárhányszor felhívtam a témobil ügyfelet, mindannyiszor okkal-ok nélkül elmondták, illetve megkérdezték: ismerem-e a net 30 szolgáltatást? Ma is elmondta a csajszi: sajnos, a NetStarttal nagyon drága, ha véletlenül netre tévedek. Szerinte, ha valami miatt megszakad a wlanos kapcsolat, a készülék automatikusan rántja át az adatforgalmat mobilnetre... S hogy kifejtsem, mit tartok rohadtul tisztességtelennek: a beetetős, tipikus fogyasztói társadalom szülte trükköket. Vagy egy éve, másfél éve még tudtál úgy mobiltévézni, hogy adatforgalmat sem kellett fizetned. (Egy alkalommal, vasárnap reggel pl. a hírtévé híradóját a mobilon kersztül voltam kénytelen nézni, mert a többiek aludtak, a Panasonic távkapcsolóját meg úgy elrakták, hogy egyszerűen nem találtam. Valamit, azt hiszem, a csatorna váltást csak távkapcsolóval lehetett...) Még mutogattam is néha a feleségemnek, nézd, milyen f..a gyerekek a pannonhoz viszonyítva. Kényszerből, nyaralásnál, vagy csak kuriózumnak jól jöhet... Aztán megszünt az ingyen mobiltévézés és helyette azt mondták: fizess elő mindössze 1900 Ft-ot és 10 órát ingyomba tévézhetsz a mobilodon. Jó, mindennek megvan az ára... De ha a 10 órát túlléped, akkor percenként kétszázvalahány forintotkell fizetned! A mobil internetezéssel hasonló a helyzet: fizess elő a net 30-ra, vagy 80-ra - vagy még nagyobb csomagra - és akkor olcsón netezhetsz. Ha túlléped a kvótát. Ha nem leszel fix előfizető és véletlenül, vagy szándékosan adatforgalmat generálsz, majd rájössz arra, jobban jártál volna, ha előfizetsz, mert a tízszeresét fizeted ki egy alkalomra a havidíjnak! Ugyanakkor, ha egy ismeretlen HSDPA képes telefont veszel a kezedbe, csak ismerkedsz vele, nyomkodod a billentyúket és számla fizetéskor jössz rá: tényleg kurva gyors a telefon adatátvitele. így utólag visszaemlékezve, én is belenéztem a web'nwalkba, a mobiltévé ikon mit rejt (nem tévéztem vele, csak megnéztem az oldalt), és most jövök rá, ezek az oldalak nem is működbnek wifivel. Mire a Nokia Maps-en elvégeztema beállítást, hogy csak wlannal csatlakozzon a netre, már biztos lerántott pár ezresnyi megabájtot. Következésképpen:vagy "csonkíttatom" a telefonom szolgáltatási lehetőségeit, vagy fix előfizetővé kényszerjtenek. S ha fix előfizető vagyok, onnan már könnyű még nagyobb előfizetésbe belerángatni a fogyasztót. Na, szerintem ezek a tisztességtelen dolgok. És az, ha vásárolsz egy mobilt, a franc se figyelmeztet ezekre a kis trükkökre az adás-vételkor.
    Ahogy a Fight Clubban elhangzott: "mindannyian egy jól bevált fogyasztói szokás melléktermékei vagyunk." Asszem így mondta Durden...

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák