Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Mister_X #15 üzenetére

    "Hamarabb valósul meg, hogy kitoljuk az átlag életkort 150 évre mechanikus szervekkel és nanorobotokkal, mintsem robotként éljünk tovább. Azok már nem emberek."

    Én transzhumanistának tartom magam, és hiszek abban, hogy az ember fogalma nem konstans; csak egy szó. Szerintem is előbb leszünk cyborgok, mint robotok, de el fog jönni 100-150 év múlva szerintem az a világ is, amikor az emeri hús-vér agyat is le lehet cserélni egy "gépire", ami viszont hamar normálissá válik, és hamar fölöslegessé is teszi a jelenlegi szaporodási formát és biológiai testet. A szex persze meg fog maradni sokaknál, vagyis ezen azt értem, hogy lesznek olyan testek is az agyak számára, amik alkalmasak lesznek a mostaninál is erősebb orgazmusok átélésére. Szerintem az lenne etikátlan, ha ki akarnánk kerülni azt az utat, ami a "gépi" agyhoz vezet, ha mondjuk a hús-vér test, az 'ember', vagy valamilyen vallás alapján megtiltanák és ellehetetlenítenék mindenkinek az ilyen irányú fejlődést. A figyelem, koncentráció is jelentősen javulni fog szerintem -pláne egy cyborg agyban.

    Raysen623: persze, dőlhet is szinte minden mondjuk egy atomháborúval, jöhet felejtés, de én optimista vagyok, és hiszek abban, hogy felejtésekkel együtt is megállíthatatlan az "emberfeletti ember" kialakulása. Sajnálom, hogy ebből a korból én már ki fogok maradni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák