Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Fred23 #14 üzenetére

    Abban azért ne legyünk ennyire biztosak, hogy a jövő emberei elvetnének maguktól minden egyes aspektust, ami emberré teszi őket: lásd test és agy. Nem beszélve arról, hogy az emberi agy egy "roppant bonyolult" (enyhén fogalmaztam) szerv, aminek a felépítéséről még éppen van sejtésünk, ahogy akár a működéséről is, de hogy reprodukálni nem tudjuk, az is biztos. Felvet pár morális (vallási?) kérdést sci-fik során, hogy mi történik az emberi tudattal (->lélekkel) klónozás, átvitel (agy->kvantumproci) vagy hasonlók után. Jelen tényállás szerint az emberi test (és lélek) központja az agy, míg a szervek "tetszőlegesen" cserélhetőek. Hamarabb valósul meg, hogy kitoljuk az átlag életkort 150 évre mechanikus szervekkel és nanorobotokkal, mintsem robotként éljünk tovább. Azok már nem emberek.

    Űrruhának meg meg kell felelnie olyasmiknek, mint nyomáskiegyenlítés, hőszigetelés, létfentartó funkciók, stb, ezt nem lehet átültetni egy feszülős búvárrucira.

    Botkormány előnye pedig abban van a neurotikus vezérléssel szemben, hogy az ember figyelmét el lehet vonni - míg a motoros funkciók vezérelhetőek elég precízen és autonóm módon, addig a figyelmed elvonhatja valaki más a hajón, vagy bármi egyéb utazás közben. Ha tüsszentesz egyet, akkor a hajó csinál egy dugóhúzót. Mindenhol a legnagyobb hibaforrás maga az ember, jobb kivonni a képletből, amennyire csak lehet.

    Most az Elite jut eszembe: van botkormány és félautomata rendszer (lehetne automata, csak akkor unalmasabb lenne), de kapcsolók és monitorok helyett holografikus kivetítők vannak.

    [ Szerkesztve ]

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Új hozzászólás Aktív témák