Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bkercso #6 üzenetére

    Fájdalom, de erre a kérdésre tökéletes választ nem tudok adni.

    Csak a görbe végén szőrösödik, ahogy a diagram alatt olvasható is, ez lehet a légköri sűrűségváltozás miatt (igen, még 400km magasan is jelen van a Föld légköre, csak hát iszonyú ritka - de ahhoz elég, hogy a pálya ne legyen abszolút stabil, és szépen, lassan fékeződjön az űrjármű). A változás lehet még az űrállomással kapcsolatos mozgás miatt is, például ha bedokkol egy űrhajó, az is minimális pályaváltozást okoz.

    Amire viszont én tenném a tétemet, az az, hogy az utóbbi időben esetleg az űrállomás pályájának excentrikussága miatt lett ilyen. Magyarul a pálya nem tökéletesen kör alakú, hanem a pályának van egy alsó pontja (ez a Perigee) és van egy csúcspontja (ez az Apogee). Ez régen is így volt egyébként, itt egy diagram arról, hogy milyen volt az űrállomás első 7 évében a pályamagasság. A zöld vonal az alsó pályapontok magassága, a kék vonal a pályacsúcsok magassága, a piros a számolt középmagasság.

    Itt van egyébként egy érdekes kis oldalt, amely megmutatja az ISS jelenlegi helyzetét, és adatait. Ahogy nézem, a magassága változik, tehát egyértelműen nem tökéletes kör alakú a pályája. A magasságot egyébként a tengerszinthez szokták mérni. A magasságot jellemzően radarral ellenőrzik, a USAF űrobjektumokat követő radarrendszerén keresztül.

    Őszinte leszek, nem tudom, hogy a Heavens-Above honnan veszi az értékeket, én ezeket a válaszokat tudtam nyújtani a témában.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák