Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nalaca000

    tag

    Én magamat a szamtech világában az érdeklődő, ertő laikus kategóriában helyezem el. Magam valogatom össze a hardverem komponensit, utána én szerelem össze a gépet, a szoftverekhez való viszonyom szintén hasonló, de nem vagyok szakember. A hozzaszolasomat ennek fényében tessék olvasni.
    A win-eket alapvetően jónak tartom. Miért? Mert kielegiti az igényeimet. Megvannak azok a szoftverek amiken dolgozni tudok és a többi is, net, játék, film, zene.... És nekem soha nem voltak fagyási, inkompatibilitasi problémáim. Na jó egyszer egy gforce driver csúnyán megtrefalt.
    Ha jól tudom a Toyotánal van a 80-as szabály, amit alkalmaznak. Nem akarnak a kocsi egyetlen paramétere tekintetében sem 100-t teljesíteni a kor adott technológiai szinvonalan. Mert az átlagnak a 80 kell. Nagyjából ez azt jelenti, hogy a kocsi valamely értéket 80 fölé viszed, akkor ez csak más érték rovására oldható meg. Pl. Lehet biztonsagossabba tenni az utascellát meg jobban, de vagy nagyon drágán, vagy a tömeg novelesevel, ami növeli a fogyasztást és csökkenti a dinamikát.
    A win is egy ilyen 80-as az én szemembem.
    Sokszor a win-ben keletkező problemaert nem is a win felelős, hanem a harmadik fél terméke, mondjuk ez a felhasználót nem vigasztalja..., és sokszor azt se tudja mi a probléma eredete.
    Azt se érezném problémának, hogy egy új oprendszerhez nincs mindhez illesztoszoftver. Majd idővel lesz, ha lesz rá igény és a gyártója is így gondolja.
    A probléma az ms eroszakossagaval van. Hogy ha kell, ha nem lenyomja az emberek torkán. Ha én bemegyek egy étterembe és kérek egy Bécsi szeletet sultkrumplival, de a pincér kihozna nekem velővel a tetején, nem biztos, hogy örülnék neki...Kicsit sántít a példa...
    Értem én a gazdasági megfontolasaikat, de akkor is. Ha csak felkinalnak a lehetőséget, de az emberekre bíznak, hogy náluk mikor jött el a pillanat a valtasra, akkor lennének korrektek.
    Az csak hab a tortán, hogy előtte win10 ready-nek jelzi a gépet. Ez már a fogyasztók megtevesztese nálam...
    A bizalom megszerzése nagyon hosszú és nehéz folyamat, de eljatszasa egy pillanat műve, az ms ezt kockáztatja. Tudom, a forumozok jelentős része úgy gondolja, hogy már régen eljatszotta...

    A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

Új hozzászólás Aktív témák