Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz bambano #95 üzenetére

    A multics közismert tényei:
    - nagy, összetett, bonyolult rendszer volt
    - nagyon bonyolult és sokat tudó védelmi és jogosultságkezelő rendszere volt
    - kilométeres követelménylistája volt.
    A unix követelményrendszere: kis programok hatékony futtatása és összekapcsolása. ENNYI.

    Amúgy valaki mondta hogy nem így van? Őőőőő nem!

    Ugye azért az OK, hogy maga Ken T, és RMS is a Multics project része volt, valamint maga a Unix megoldásai a Multics-ból lettek átvéve? Ez megvan?

    Azért olvashatnál is, ha már válaszolsz. Mert nem ezt írtam Multics = UNIX, hanem azt, hogy a megoldások a Multics-ból származnak, ami véleményed nélkül is így van.

    A multics könyvtárnyi követelményrendszere versus 6 szó. pontosan ezért nem készült el soha a multics, és ezt a soha el nem készülést unta meg Thomson, Ritchie és a többiek. tehát a helyes kifejezés a "szöges ellentét". A unix mindenben a szöges ellentéte volt a multicsnak, nem véletlen, hogy gyorsan elkészült, portolható és sikeres lett.

    Azért az vágod, hogy a Unix féle jogosultság rendszer az a Multics -ban volt először. Azt is vágod ugye, hogy az utolsó szerinted el nem készült Multics-ot 2000-ben kapcsolták ki, ami éles üzemben szolgáltatott?

    The last Multics machine was shut down on October 30, 2000, at the Canadian Department of National Defence.

    Valamint a szintén nem készült el Multics kapta meg először a B2 biztonsági besorolást

    In 1985, Multics was issued certification as a B2 level secure operating system using the Trusted Computer System Evaluation Criteria from the National Computer Security Center (NCSC) a division of the NSA, the first operating system evaluated to this level.

    Ezt is írtad: "Az az a UNIX eleve hálózati elosztott operációs rendszernek készült" ami szintén marhaság, sok okból, de leginkább azért, mert amikor a unix született, még nem volt hálózat. és amellett, hogy nem elosztott hálózati oprendszernek *készült*, még *most sem az*.

    Ok, rendben akkor ha jobban tettszik, akkor valódi többfelhasználós, és valódi többfeladatos hálózati operációs rendszer így jobban tettszik?
    Amúgy ha megnézed jobban, akkor a VMware alatt használt filerendszer valódi elosztott filerendszer, az operációs rendszer pedig valódi elosztott rendszer a VMware pedig nagyon nagyon erősen Linux rendszer, minimális változtatásokkal. Tehát ha mást nem a VMware is az.

    (#96) woland_y2k

    Ez rendben van, de az alkalmazások mennyi %-a származik a Store-ból? Amit amúgy a userek a Windows-ukra tesznek?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák