Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Koreesz

    újonc

    Sziasztok!
    Hétvégén vettem én is egy NSA310S NAS-t! Kicsit elhamarkodott döntés volt azok alapján amiket olvasgattam a fórumban mégpedig ezért. Van egy TP-LINK WDR3600-as router-em, illetve még korábban vettem egy USB-s Samsung M3 portable 1TB-s vinyót (már ekkor gondolkodtam NAS-ban, de ár miatt maradt csak a külső HDD). Volt a routeren korábban openwrt, amivel használtam, de visszaváltottam a gyári fw-re, amiben ugye a DLNA funkció nem a legerősebb és a samsung TV nem igazán ismeri fel.
    Elterveztem, hogy beruházok tehát és ekkor bukkantam erre a NAS-ra és a leírása alapján feltételeztem, hogy a gyári fw-vel, mindenféle módosítgatás nélkül, tudom arra használni amire szeretném. (egy-egy torrent letöltése, filmek nézése TV-n, illetve, úgy általában a vinyón lévő cuccaim hálózaton történő elérése, megosztása).

    Azonban fel sem merült bennem, hogy csupán külső USB HDD-vel, nem tudom használni teljes körűen a NAS-t, legalábbis a DLNA és torrent funkcióját, de legalábbis nem jöttem rá. Illetve itt a fórumban sem olvastam rá megoldást. Azaz a megosztás működik, a hálón elérem a HDD-t, de sajnos a TV-n nem tudom megnézni a média tartalmakat és a NAS torrent funkcióját sem tudom használni.

    (tudom írtátok többen, hogy a gyári programok nem a legjobbak, de amire nekem kell, arra elégségesek)

    A történet ennyi, kicsit hosszúra sikeredett. Ami a lényeg, hogy adott a NAS, (belső vinyó nélkül egyenlőre, erre most még nem volt keret :( ) és van rákötve egy USB HDD. A kérdés tehát az, hogy így ebben a formában megoldható-e bármilyen módon, hogy a NAS kezelje a média tartalmakat, hogy azt meg tudjam osztani a Twonky-n, vagy bármilyen más média szerveren keresztül, illetve, hogy a torrent funkció működjön?

    Jó lenne ha átmenetileg meg tudnám oldani, legalább addig, amíg nem lesz keret egy belső HDD-re. Maga a NAS egyébként szerintem rendben van elégedett vok vele, már amit eddig korlátozottan tudtam használni belőle!

    Köszönöm előre is! :R

  • Koreesz

    újonc

    válasz tigrici #14233 üzenetére

    Köszönöm. Valahogy éreztem, hogy ez belső hdd nélkül nem fog összejönni. Bár lehet, hogy ezt a pendrive-os dolgot kipróbálom, átmenetileg hátha összejön és akkor addig is tudom használni, amig nem lesz belső lemez!

  • Koreesz

    újonc

    válasz #79335424 #14236 üzenetére

    hát tegnap még küzdöttem vele kicsit, de nem jött össze a dolog, viszont egyik haverom úgy néz ki tud kölcsönözni nekem egy 80 vagy 160 Gb-s hdd-t, így azzal majd beüzemelem!

    Köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák