Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #151 üzenetére

    Ezek az én szemszögemből olyan dolgok, amik minden rendszeren előfordulhatnak. Mármint nem pont ugyan ezek, hanem bármi, ami hasonló jellegű és/vagy hasonló súllyal bír (nagyjából ugyan annyi bosszúságot és kézimunkát okoz), legyen az bármelyik Linux distro, vagy Windows verzió (már persze ha rendszeresen frissíted, amit egy olyan verziónál már nyilván nem tudsz megtenni, amihez megszűnt a támogatás, de előbb-utóbb mindnek megszűnik, illetve ha nagyon akarod mindet be tudod fagyszatni az időben, ha mást nem third-party eszközökkel, net tűzfalazással, stb).

    Pl. futottam már olyanba, hogy egy stable/update brach-en futó Debian (ami viszonylag lassan frissül) egy régi laptop-ok elkezdett kernel-pánikolni egy mainline kernel-be épített driver miatt, amit csak néhány ilyen régi laptop használt (sok éves, Lidl-márkásított kütyü, azt hiszem Acer, de némileg egyedi béllel).
    Mutass egy átlagfelhasználót, aki tud nem csak kernel modult blaklist-elni, de aztán fizikailag rövidre zárni a WiFi kártya rfkill kapcsolóját, hogy a hotkey driver nélkül, szoftveresen is kapcsolgatható legyen (mert tiltva boot-ol és szoftveresen is csak tiltható, engedélyezni csak kapcsolóval lehet).

    A Win XP-t annak idején szinte rutin volt rendszeresen újratelepíteni. Win8 óta ilyet csak akkor kell, ha valami külső okból kap halálos sebet (de kisebb karcolásokból simán helyreállítható DISM-el, sfc-vel, stb).

    Én is tapasztaltam szinte mindent amit leírtál majdnem minden gépen (bár az asztalin kevés a driver-igényes eszköz, így ott csak a társítások tűntek el néha). Feltettem a Win10-et egy itthoni "tartalékos" Vostro 1700-ra is (Core2 Duo, nv 8600GS), egy bulldozer-es, terrascale-es AMD-s laptopra (ezen sincs driver gond) és egy újabb Dell-re (haswell, GCN radeon), ez utóbbin volt sok gond touchpad, WiFi, stb driver-ekkel, főleg sleep/resume után, de ezen a gépen talán nem is menne a Win7 (egyszerűen nem lenne driver minden kis beépített vacakhoz, mert már nem adott ki olyat a gyártó a Win8-al előtelepítve érkező géphez, illetve még értelmetlenebb lenne az érintőképernyő, mint Win 8-al vagy 10-el), így ez sem olyan jó példa (gyanús, hogy a driver /is/ a szar, nem /csak/ az OS, de a Win7-nek is kell driver).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák