Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz decibel #97 üzenetére

    Mit szelektálok? Meg van írva a kért Tegra anyag is. A pénzügyi/üzleti negyedéves vonalra pedig már legalább 10 hónapja nem jelent meg hír a PH-n. Erre tartjuk az IT Cafét. Ott lehet olvasni erről is.
    Az NVIDIA a pénzügyi negyedévben megjegyezte, hogy a GeForce nyereséghányada már most is a Tegra alatt van. Ez bőven alátámasztja azt, amit írok egy ideje, ugyanis a Tegra még csak most indult be az elmúlt egy-két hónapban, de máris a GeForce fölött van a brand. Ami még alátámasztja a VGA-piac gondjait az a BFG csődje és az XFX átpártolása az AMD-hez. Ezekről sokat lehetett olvasni. Mindkét cég az NVIDIA kiemelt partnere volt, vagyis az EVGA-val egy szinten voltak kezelve. Ha nem lenne gond, akkor még most is ott árulnának GeForce-ot. Remélem nem feltételezed rólam, hogy én beszéltem rá az XFX-et a váltásra, és a BFG és a tanácsomra jelentett csődöt, hogy igazolni tudjam az állításaimat.

    Pug, Direct és a többiek azért vonnak le eltérő konklúziót mint te, mert nem kötődnek érzelmileg a cégekhez. Konkrétan tudják, hogy minden vállalat egy szar szemét banda, akiket nem a felhasználók elégedettsége, hanem a pénz hajt. Az, hogy az NV kilépett a PCGA-ból példa minderre. A vállalat számára a Tegra több pénzt jelent, így azt kell erősíteni, nem pedig a GeForce-ot. Ezért nem kell megharagudni az NV-re, egyszerűen az anyagi és az üzleti szempontok erősebbek a döntésben, mint a hűséges felhasználók érdekei. Nyilván a rendszerszintű integráció olyan problémát vetít előre, amivel már nem lehet megküzdeni. Egyszerűen nem elég, ha a bejelentett PC-k 30%-ába tehetsz csak VGA-t (ez ugyanúgy érinti a Radeonokat is, nekik is egyre kisebb a terep, ami csökkenő bevételekhez vezet. Nem véletlen, hogy a legtöbb VGA-gyártó új piacok után néz.). Túlzottan kicsi lesz a piac. Innentől kezdve nem a VGA a fontos, hanem a platform. Ezt az NVIDIA is ugyanígy látja, így készül is a saját processzoruk, ami egy teljes rendszerszinten integrált platform alapja lesz.

    Hogy lehet egy tényt szelektíven tálalni. Minden részletre kiterjed a cikk. A miérteket is vizsgálja, de a végén is meg van jegyezve, hogy a cégek döntése nem egyenlő azzal, hogy elhagyják a PC-s piacot, csak annyi történt, hogy az erősítés már nem érdekük a továbbiakban.

    Én tökéletesen tudom, hogy az NV egy cég, és nem várom el tőlük, hogy egy olyan piacon harcoljanak, ahol esélyük sincs a győzelemre. De látom te sem. Szerintem abban egyetértünk, hiszen látod, hogy az NV más vizekre evez, de nem zavar. Ellenben akkor nem értem, hogy mire a felháborodás, amikor még mindig nem mutattad meg a hírből azt a mondatot vagy részletet, ami nem tényszerű állításra épül. :)

    Ki kérte meg, hogy érdekeljen? A félreértések elkerülése végett meg kell jegyezni, hogy a Microsoft és az NVIDIA továbbra sem hagyja el a PC-s játékok piacát. - Ezt is nyomatékosan megjegyeztem a cikk végén. Senkit sem sarkaltam arra, hogy ne vegyen ezentúl Windows-t vagy GeForce-ot. Amiről beszámoltam az az, hogy az NV és az MS mostantól nem akarja a PC-s játékok piacát erősíteni. Ennyi. Nem értem miért akarsz többet belelátni, abba ami. A tényeket megkaptad a cikkben, sőt magyarázatot is kaphattál rá. Elolvastad és kész. Ettől még vehetsz GeForce-ot vagy Windowst. Sehol sem írom, hogy mostantól ne vegyél egyik cégtől sem terméket.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák