Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv!

    Van nálam egy régebbi gép (XP-s még), fent van rajta a Minecraft.
    Meg van 23giga Minecraft Backup fájl is a C:\Minecraf_Backup mappában.
    Ez 147 zip fájl.

    Lehet ezeket törölnöm?
    01-02-2015@1135 (Before Installing AssasinCraft) <-- ez a legfrissebb.
    A többinek is ugyanez a neve, csak az AssasinCraft helyén más van (Bear Grylls, Infestation, The Lion King, Cars and Drivers, stb) van amiből egymás alatt több is van.

    Szóval ezeket a régebbieket lehet törölni?
    Mittudomén a legutolsót meghagyom, és a többit törölhetem?
    Nem fogja a játék keresni ezeket?

    Mik ezek egyáltalán?
    Milyen mentések?
    Minek belőlük ennyi?

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz #56573440 #16136 üzenetére

    Köszönöm a választ, akkor rákérdezek a tulajdonosnál. :K

    Nem gondoltam volna, h ő mentegetett bármit is, mert tudtommal semennyire sem ért a géphez, nemhogy még ilyen mentéseket csináljon. Már azt is furcsálltam, h a Minecraft fent van a gépen egyáltalán. :D

    Azt hittem a játék csinál valami mentéseket mittudomén frissítések előtt, vagy ilyesmi.

    Köszi a gyors választ. :R

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Minecraft mekkora laptopon fut el akadásmentesen?

    P8600 processzor gondolom elég hozzá, de a VGA az elég az Inteles GMA4500MHD? (ez a GM45-ös chipset része)

    Mert erre gondoltam:
    http://hardverapro.hu/apro/dell_latitude_e6400_black_hianytalanulhasznalt_allapotban__1

    Vettem már ebből a gépből párat másoknak, nezetéshez, officera nagyon rendben van, de nem tudom az integrált IGP elég-e a Minecrafthoz.

    Youtubeon vannak gameplay videok ilyen IGP-vel, de gondoltam azért nem baj, ha megkérdezem itt is.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz #90933760 #17123 üzenetére

    Igen, a ram az bővítve lesz természetesen. :K

    Átnéztem a 20 és 35ezres gépek közötti választékot Jófogáson is, és a Hardveraprón is.
    Hát elég siralmas a felhozatal, bár ezen nem csodálkozok, ebbe az árba nem fér bele még egy erős dedikált VGA is. :o

    HD5470, 8400M GT, 8600M GT, Quadro 570M.
    Ezekkel találtam még gépeket.

    Kiválogattam a notebookcheckes listában őket:

    Érdemesebb lenne inkább egy ilyennel szereltet választani?
    Vagy ezekkel sem lenne sokkal jobb a GMA4500-nál?
    Azt egyelőre nem tudom, milyen mod pacckal játszik a srác, folyamatban van a megkérdezése.

    Egy ismerősöm kérdezte, h kellene valami noti; a tesójának akarják karácsonyra adni, és a srác a Minecrafttal játszik. Ezt kérdezték (mert győriek), de gyorsan le is beszéltem róla. Reméltem, h a GMA4500 elég lenne a Minecraftnak, és akkor ez a noti a bestbuy ennyi pénzért (plusz még ram).
    Olyan max 30ezernél többet nem akarnak rákölteni.
    De nem akarok olyan gépet vetetni velük, amin nem fut el a Minecraft.

    Ez a pár jöhetne még szóba, amiket találtam:
    Picivel némelyik több, de ha muszáj erősebb videokártya, akkor szerintem megértik, és áldoznak rá ennyivel többet.

    Acer Aspire 5552g 30.000Ft
    három magos AMD Phenom II X3 N850 (2.2GHz 3×512MB L2)
    4GB DDR3
    120GB SSD + 320GB HDD (ODD nincs)
    HD5470 512MB GDDR3 (legalábbis adatlap alapján ilyen a vram)

    Optika lehet megvan, majd megkérdem, külső tokban akkor azt is lehet használni USB-vel.
    A bajom vele, h "gyanúsan olcsó" a felszereltségéhez képest. Acer noti ilyen GPU-val csoda, h még nem halálozott el, mi van, ha már ez is a végét járja, azért akar szabadulni tőle a gazdája? :F
    A hirdető ugyan régóta tag, de nem valami nagy hardveraprós, nincsenek értékelései, és nem is nagyon fórumozik, alig van hsz-a.
    Viszont ha netán megáll a gép mittudomén fél év múlva, az SSD akkor is ér minimum egy 10-est, a merevlemez még 6-ot, a ram négyet, meg talán a procit is ki lehet belőle árulni, szóval ha esetleg meg is áll fél/egy éven belül, mert tényleg a végét járja, akkor se buknának vele sokat. (de ez csak elmélet)

    HP Compaq 8510W 33.500Ft
    T7700 (2.2GHz, 4MB L2, 800FSB)
    4GB RAM
    120GB HDD (7200RPM)
    Quadro FX570M 256MB GDDR3
    Business kategória
    3 hónap gari

    Ez változó felszereltségű, de nyilván kiválasztunk egy megfelelőt, (mellette szól, h business gép, nem félek tőle, h megáll mittudomén fél év múlva, mint pl. egy consumer kategóriás gép), viszont a Quadro VGA az nem feltétlenül játékra való. Gameplay videokban néztem, h viszi a játékot (gondolom az alapjátékot), de nem tudom mennyire boldogul az általatok említett mod packokkal.

    Dell Inspiron D1520 30.000Ft
    T7300 (2GHz, 4MB L2, 800FSB)
    2GB ram
    160HDD (5400RPM)
    8600GT (256MB) -valószínűleg DDR2

    Ez meg a hírhedt 8ezres szériájú VGA-t tartalmazza, csodálom, h nem lett még BGA-s.
    Ugye ezek az Inspironos sem a hatékony hűtésükről híresek, melegednek rendesen.

    És akkor még van ez a 17"-os SONY Vaio. 30.000Ft
    T7500 (2.2GHz, 4MB L2, 800FSB)
    2GB RAM
    320GB HDD (5400RPM)
    8400M GT nem tudom mennyi és milyen rammal (128/256 DDR2)
    17"-os kijelző

    Ez is a 8ezres sorozathoz tartozó videokártyát tartalmazza (sóhaj).
    Nem tudom mennyi a VRAM, vagy egyáltalán DDR3-as-e, mert a típusszámra Google nem ad ki semmit, valami más lehet a pontos száma. (már írtam az eladnak)
    Viszont ez ott van náluk Győrben, helyben.
    A hozzá adott analóg tv-kártya a digitális átállás óta semmit se ér, úgyhogy azon csak elnézően mosolyogtam egyet.

    Dell Lattitude E6400 25.000Ft
    Ez meg az eredeti bestbuy termék lett volna, ebben az árkategóriában netezős gépnek, meg officera már eladtam belőle párat, de a Minecrafthoz kevés ezek szerint?
    P8600 (2.4GHz, 3MB L2, 1066FSB) (nem annyira melegszik,mint a T7ezres CPU-k)
    2GB DDR2
    160GB HDD 7200RPM
    GMA4500MHD
    business kategória

    Nem én árulom, de ha valaki olcsó gépet keres, ilyet szoktam ajánlani neki plusz rammal, és egy 3M-es bill. matricával 30ezerért. A jelenlegi olcsóbb vadiúj gépeket is veri sebességben/használhatóságban, de csak harmad/negyed annyiba kerül.

    A 2giga ramos verziókba még tennék ramot, úgyhogy ez csak részletkérdés.

    Szóval mit csináljunk?
    Megkockáztassuk az Acert inkább?
    Vagy a Quadros gépet?
    Vagy esetleg a 8erzes videokártyásokból a győri 17"-ost?

    Tanácsokat szívesen fogadok. :R

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz janos1988 #17126 üzenetére

    Nem nekem lesz, semmi közöm hozzá :N csak közvetítek.
    Ha 30ezernél többet nem akarnak rákölteni, nem fognak újat venni még részletre sem, azt hiszem ez egyértelmű. :D

    A használt cuccokkal meg semmi probléma nincs.
    Használt gépeket áruló boltban ugyanezeket drágábban lehetne megvenni. Pár hónap, vagy fél év garival meg sokra nem mennek. A Hardveraprós értékelési rendszer is ér annyit, mint egy kisebbfajta garancia.
    De ez nézőpont kérdése ugye.

    A teljesítményre vagyok kíváncsi, h mi kell a Minecrafthoz.
    Ez a játék nem nekem való, nem játszottam vele sosem 10 percnél többet, Googleztam kicsit a gépigényét illetően, de gondoltam inkább ebben a topicban kérdezem meg (nem pedig a gyakorikérdéseken), hátha itt jobban ismerik a low end GPU igényt.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz #90933760 #17127 üzenetére

    "Nem nagyon szeretik a Hardveraprós linkeket szakmai topikokban."

    Ezt se hallottam eddig. Pedig a notebookos topicokban fórumozok.

    Köszi az ismertetőt, ismerem azt a gépet. :K
    Legalább ennyivel is közelebb kerültünk a hardverigényhez. :)

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz #90933760 #17129 üzenetére

    Igen, én is mondtam az asztali gépet, h 30-ból tipptopp Core 2 konfigot összerakok nekik E8ezres processzorral, 4giga rammal, erősebb VGA-val, de most ez a mánia, h laptop... -_- (tudjátok, mint az iPhone)

    A T7ezres processzorokban 4MB L2 tár van, ez soknak tekinthető, úgy értem játékokhoz is használhatóvá teszi a processzort. Az a chipset ami a T7ezres gépekben van, nem visz el 800-as FSB-nél többet, úgyhogy nagyon erősebb processzort már nem lehet belerakni azokba a gépekbe (legalábbis a T8-9ezreseket amennyiért adják, meg amennyi hőt azok termelnek, inkább kerüljük ha lehet).
    A P8600 már más kategória, újabb chipsetű gépbe belemegy, és kellő ereje van ennek is.
    És igen, ilyen netbook, meg HTPC szerű erőforrásokat ismerem, tudom, h ide az kevés lenne, (még akkor is, ha hihetetlen kis teljesítményből ki tudtak hozni HD tartalmak lejátszására ugyan alkalmas gépeket).
    Ismerem a processzorokat, ezt a listát is én csináltam a Wikipediára, h eligazítsuk a notis topicban a processzorcserére áhitozó embereket: wikipedia.org/Socket_P

    Aztán a ram az rendben van, én mondjuk 3 gigára gondoltam, de akkor lesz 4, ezen nem múlik.

    A HD4570-nél erősebb GPU-t meg nem találtam ebben az árszegmensben, pedig pár órát eltöltöttem hirdetések böngészésével. :/

    Na, hát köszi a hsz-okat, fog ez menni, már körvonalazódik akkor, h mit vegyenek, és mit ne.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • A T500-as HD3650-al van szerelve (vagy ugye a GMA4500MHD-vel), szóval az meg majdnem pariban van a HD5470-el.

    Acer legyen ismeretlen forrásból HD5740-el, SSD-vel, stb.
    Vagy egy üzleti HP Quadro 570-el, 3 hó garival (használt boltból).
    Venni vagy nem venni, ez itt a kérdés..

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz #56573440 #17137 üzenetére

    Köszönöm a további válaszokat is. :K

    Jó ez a topic, köszi a segítséget.

    Én is az Acert javasoltam.
    Ha netán lesz vele valami, még ki tudnak szállni belőle ráfizetés nélkül, és akkor nem lesz az, h kidobtak 30ezret az ablakon. Utána még mindig tudnak venni egy másikat.

    corvette:
    Jól látod, pontosan erről van szó.
    Én is asztali gépen nőttem fel, játékra továbbra is asztali gépem van, mellette meg "mindenmásra" az irodai ProBookom használom. Ill. most már tabletet is.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Már megint én vagyok.
    Addig húzták halasztották a megvételt, míg az Acert elvitték már.
    Másik gépet kell keresnem, de most feljebb ment a keret 40-45ezerig.

    Viszont megtudtam közben, h azért kell a laptop mindenáron, mert valahová az Isten háta mögé kell postázni, és asztali gépet oda nem lehet küldeni (elvinni meg túl sokba kerülne) - a környékükön meg nem találtam megfelelő felszereltségűt, h azt megvennék.
    Szóval marad a laptop.

    Ez viszonylag új gép:
    Core i3-3217U
    4GB ram
    Geforce GT 720M
    A processzorral nem lesz gond, de a VGA-t azt nem tudom.
    Erősebb persze, mint egy régi HD5470. De hiába 7-es sorozatú, csak 20-ra végződik, tehát alap, belépő modell. Vagy mindegy, mert ezekben az újabb GPU-kban már van kellő erő még a belépő kategóriában is?
    Egyébként 40ezer Jófogásról (nem linkelem, mert nem szabad, meg nehogy elvigye más, mivel szerintem 70-80-at ér a gép - gyakorlatilag szinte új). :D

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Sziasztok!

    Nem követem a játékot, ezért csak kívülállóként kérdezem.

    Akinek van már a játékban arany is, meg gyémánt is, az mennyire "menő" dolog?

    Úgy értem nehéz arra a szintre eljutni, h valakinek aranya, meg gyémántja is legyen már?

    És ezek fontos dolgok?

    Kicsit Googleztam már, de gondoltam inkább itt kérdezem meg.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz #89309696 #24180 üzenetére

    Köszi a felvilágosítást. :R

    Pont ilyen összefoglalóra gondoltam. :K

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák