Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz ravebp #304 üzenetére

    Nem tévedtem (nagyon), mert ez nem szabvány (bár én örülnék neki) és máris van kétféle is. MS telefonoknál mennyi van? Pont ugyanennyi, ha jól gondolom. Nem akarlak húzni, csak ezt ők odaírták a nagy semmiért.:)

    A fragmentáció kérdésre:
    Természetesen van és lesz is fragmantáció, ezt írtam én is, de nem mindegy, hogy azt a gyártó kézben tartja-e vagy sem. Nyilván nem lesz olyan mértékű időben a támogatás 1-1 készülékre, mint PC esetében, de azért ma már nem mérvadó, amikor az nV 8600GT vagy az ATI X1xxx tulajok sírnak, ha nincs valami támogatás a kártyáikhoz.

    Ezt el kell fogadni, a támogatás nem örök, de ha az MS mindenkitől pontosan ugyanazt várja el hardver és szoftver téren, akkor nem esik abba a csapdába, hogy pl.: a HTC lemarad az UI implementálásával, de több gyártó már megkapja a 2.2 frissítést és a HTC-sek, akik drágán vásároltak telefont, jogosan háborognak. Ez csupán egy példa. a Google most igen agresszív politikával szinte írtja a 2.x alatti készülékeket és nyomja őket lefelé, hogy csökkentse a fragmentációt.

    Addig azonban, míg egy-egy verziót szorosan a másik után hoznak ki (értsd: nincs frissítés idő közben, csak egy új verzió több hónapos közökkel), ezt nehéz lesz kordában tartaniuk. Ennek eredménye egy központosított megkötés lesz, mint az MS-nél is van most. Hiába a 3.0 messiás szerepe, ha nem fogják meg a gyeplőt, pont ugyanott tartanak majd, ahol most.

    (#327) Bog:
    Fél nap? :F Milyen igénybevétel mellett?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák