Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Na, akkor úgy döntöttem, hogy kicsit hosszabb taglalással hozzászólok én is a témához.
    Megjelenése óta nyúzok egy ipod touch 1g-t, mellette pedig szintén megjelenés óta egy htc desire-t (mint azt már sokszor pár topicban fejtegettem, de ezeken felül még csomó android és wm készüléket is használtam idáig).
    Ipod touch-on jelenleg a 3.0ás fw vmelyik friss verziója fut, tehát ebben még nincs multitask, tehát a használhatósága közelít a wp7éhez, azzal a kivétellel, hogy itt nincs suspend/resume, hanem kilépéskor kikapcsolódik a nem gyári program, míg a nem gyári elvileg fut a háttérben.
    Tehát mondhatjuk, hogy működésében majdnem hasonlít a kettő, már ami a végfelhasználónak végül feltűnik.
    Sokan mondták, hogy minek multitask, csak terheli a gépet, lassúl, nem jó, maga az ördög találta ki, stb.
    Ok.
    Legegyszerűbb példa, hogy átérezzétek milyen is az, amit én nap, mint nap tapasztaltam az ipoddal: hallgatom a zenémet (mert végülis erre való), majd úgy döntöm, hogy én most a villamoson elindítom a nem gyári sudoku programot. Eddig rendben. De ez mit eredményez? Leáll a zene, és jön be helyette az andalító zenéje a játéknak. Ha előhívóm a zenelejátszó irányítót és újraindítom a zenét, akkor pár mp múlva megint elhallgat. Persze a játék gyártója gondolt erre, és a program el tudja elérni belülről a beállításoknál a számaimat és le tudja őket játszani, mintha a játék zenéje lenne, de azzal a megkötéssel, hogy legyen egy lejátszási lista. Ok, idegesítő, de legalább van egy fél megoldás.
    De ez csak egy példa volt a multitask rendes felhasználásáról, amire bkinek szüksége lehet, és nem biztos pl: hogy minden külső app úgy van megírva, hogy van benne vmi áthidaló megoldás.
    De pl: desire-n van kb 10 appom, ami megy folyamatosan, mert mindig szükségem van rájuk, hogy menjenek, meg se kottyan neki!
    Inkább vmi intelligens multitask kellett volna, androidhoz hasonlóan, csak mondjuk megkötésekkel (ugyebár androidban, ha elkezd fogyni a ram, magától elkezd zárni programokat), mint pl: ok, lehet multitask, de 5nél több 3rd party app nem mehet a háttérben. Annyit meg csak elbír a vas, vagy nem, de arról majd később beszélek..

    Másik dolog a copy/paste hiánya.
    Ez a funkció is sokak szerint túl van hypeolva, és a hiánya csak egy újabb ok arra, hogy fikázni lehessen.
    Rendben.
    Ipodomon tök jól megvoltam copy/paste nélkül (nem mondom, hogy nem hiányzott, de megtanultam ezzel együtt élni), majd jöttek az androidos telefonjaim. Ok.
    Tehát azok akiknek nem hiányzik, mert ők sosem használták, és még annyi fantáziájuk vagy előrelátásuk sincs, hogy el tudjanak képzelni egy olyan lehetetlen helyzetet, amikor véletlenül rá lennének szorulva a c/p használatára.
    Hát, én már találkoztam ilyennel. Nyáron egy hónapot töltöttem külföldön, nálam volt az összes kütyüm+a laptopom. Vhogy kell tartani a kapcsolatot az itthoni barátokkal, hát szépen feltérképeztem a környéket és megjegyeztem az összes hotspotot. De mivel ez egy nyugis kis falucska volt tele öregekkel, meg a hotspotok is eléggé érdekes helyeken voltak, gáz lett volna leülni oda géppel és pötyögni, ezért megírtam szépen otthon gépen a maileket, lementettem doc-ba, kékfoggal átküldtem desire-re, majd ott megnyitottam, mindent kijelöltem és szépen bemásoltam a mailbe, amit aztán elküldtem (közben meg zenét is hallgattam vele ;] ). Persze tehettem volna azt is, hogy csak csatolom a doc-ot a levélhez, de lássuk be, az elég snassz dolog, nem?
    Vagy ha el szeretnél küldeni egy bonyolult linket vkinek mailben vagy chaten, mit csinálsz: kiírod egy papírra majd bepötyögöd?
    Elegáns.

    Flash-re nem lehet egyértelműen állást foglalni, mert ok, terheli a gépet, sokak szerint szar, stb, de sokszor van olyan, hogy muszáj egy olyan oldalra menned intézni vmit gyorsan az út közben, amit annyira szar és ősi, hogy az egész oldal egy nagy flash animáció, ilyenkor mi van?
    Kellett volna azért vmi flash lite implementáció, nem pedig teljesen kilőni a flash-t. szerintem.

    Bt fileküldés a mindennapokban nagyon kényelmes tud lenni, ha épp nincs a kéznél az adatkábel (tehát nélküle is meg lehet lenni, feltéve ha van mellette mass storage opció), vagy ha haveromnak vmi hülyeséget akarok átküldeni a kocsmába a telójára.

    Saját csengőhangok hiánya.
    Ugyebár iphoneon se volt először, majd lett, ám jelenleg sem lehet pl: sms hangot sajátra beállítani. Ok, sokaknak ez megfelel.
    Ám, pl: én, amióta az eszemet tudom, és amióta erre képes telefonom van (kb 2001 óta), ugyanazt a két számot használom sms és ébresztő hangnak, és teljesen megszoktam, számomra elképzelhetetlen lenne már másra ébredni, a beidegződés is megvan, ha smst kapok.
    Nem mondom, hogy feltétlen szükség van rá, de szimpatikusabbá, kellemesebbé teheti a telefont és a felhasználói élményt ezek az apróságok, amik feldobják a felhasználó hétköznapjait (bizony, vannak, akik ilyen kevéssel is beérik), és kicsit közelebb érzem magamhoz azt a készüléket, ami a saját dallamaimon szól hozzám, nem pedig a gyárban beállított tucat dallamokon..

    Mass storage/zune sync
    Számomra az egyik legrosszabb tulajdonsága az ipodnak az itunes kötelező használata.
    Az, hogy mindent be kell rendszerezni és rendezni a számok között (na jó, ez az egy talán annyira nem, mert legalább megtanultam rendet rakni a számok között :D ), azt, hogy minden kis szart, amit fel akarok rá rakni külön be kell tallóznom, ha vmi nem felel meg neki, akkor elkezd átkódolni, a lassúság, a kis bonyolítások, szóval konstans agyf*sz van itt kérem szépen, amivel az ember megtanul együtt élni, de ha lehet kerülné..
    Plusz még ahogy vettem észre, mintha a syncelés lassabb lenne eleve, mint a sima usb kapcsolat.
    Ezzel szemben desire: usb rádug (vagy kékfog kapcsolat létrehoz :P ) és máris másolhatok rá mindent max sebességgel, mindenféle megkötés nélkül.
    Nem kell külön programot megnyitni (soha, semmilyen syncelős progit nem raktam fel android telefonhoz, a tc meg gondolom mindig mindenkinek nyitva van :D ), nem kell várni a program reagálására, nem kell külön tallózni, nem kell átkonvertálni..
    Gondolom lehet érezni a különbséget.

    A filrendszerhez való hozzáférés hiánya ugyebár a mass storage hiánya miatti velejárója gondolom, ezért nincs. De ahogy az ügyes hackerek megoldották ipod touch/iphonra is jb után (ugyanúgy tudok rá másolni fileokat, és pendriveként használni a cuccost, mint bmi mást, csak persze sok értelme nincs, mert a lejátszó nem fogja látni, de file mozgatásra jó mondjuk másik gépre), gondolom itt is megfogják oldani, kérdés, hogy utána a rendszer vajon látni fogja-e ezeket a fileokat, vagy megint csak max pendrivenak lesz jó ez a funkció.
    De persze gyári megoldás jobb lenne.

    A kezelő felülettel pedig végképp nem vagyok megelégedve.
    Ok, innovatív meg minden, csak könyörgöm, hadd lehessen testreszabni kicsit jobban.
    Szükségem van az egyediességre, hogy amikor bekapcsolom a kijelzőt tudjam, hogy ez az én telefonom, nem pedig átlag öltöny józsié a harmadikról..
    Fontos dolgok ezek.
    Pl: ipod touch felülete már annyira spártai, hogy ronda..
    Semmi személyes elem (ok, most már hivatalosan is lehet egyéni hátteret rakni, halleluja!, bár jbvel ez eddig se volt gond), stb..
    Meg persze az is, hogy én ma már nem is vennék olyan telefont, amin nincs sense felület, magához láncolt nagyon a htc :D
    De megjegyezném, hogy az android felülete és testreszabhatósága a wm felülete után teljesen elbűvölt és magával rántott, és ezek fényében a jelenlegi metro gui-t, akármennyire is innovatív, kevésnek és visszalépésnek tartom ebben a formájában.

    Ami a hardver részét illeti (ami egyrészt becsülendő, mert legalább nem a régi hardvereket próbálják majd a gyártók megint ránk sózni, és szerintem ezzel majd végre elérhető lesz az, hogy ez nemsokára már nem felső, hanem középkategóriás hardvernek feleljen meg), én eléggé úgy érzem ezzel a hardver minimummal, hogy nem volt elég idejük optimalizálni a cuccost, és picivel gyengébb vason már szaggatna.
    Viszont arra kíváncsi lennék, ha lenne egy system monitor program, hogy átlag felhasználás mellett (scrollozás, netezés, stb..) kb mennyire van megterhelve a proci és mennyi ramot használ.
    Mert van egy olyan sanda gyanúm, bár még nem volt a kezemben, hogy a gyári programok futtatása mellett a vas majdnem 70-80%a van közben terhelve, ami persze nem látszik az átlag felhasználónak, mert minden simán, gördülékenyen megy, de közben a proci meg őrülten számol.. (mert ha belegondoltok, ez sok megkötést is megmagyarázna)
    Az egésznek számomra nagyon béta szaga van, és érződik a rohanás is, és persze mindent, fűt fát ígérnek a vevőnek, hogy ha megveszi ne aggódjon, nemsokára jönnek a frissítések, mindent tudni fog a picike..
    Ja, csak a gyártók ezt nem szokták meg, hogy csak úgy, ingyen kapjon a user plusz opciókat.
    Lehet c/p-zni a wp7 új verziójában és szeretnéd ezt te is a két hónapos telefonodon?
    Még mit nem!
    Fizess paraszt, vedd meg a legújabb telót, azon majd fogsz tudni!
    Láttunk már ilyet, nem idegen a gyártóktól, mert hát nekik ez az érdekük..

    Na, kicsit hosszúra sikerült, respekt annak, aki végigolvassa :D
    De a lényeg, hogy nem mondtam életidegen példákat, bkivel megeshetnek, és ezért tartom balgaságnak pár hiányosságot, még akkor is, ha ígérve vannak azok pótlásai.

    Természetesen amint alkalmam adódik rá, majd ki fogom próbálni személyesen is, mert hát hajt a kocka kíváncsiság, de a hétköznapokba, az android helyébe nem tudom elképzelni a kezemben.

    Bár mondjuk én ezt a nagy titoktartást nem is értettem, miért jó az msnek, ha okt 21 előtt kb senki nem látta az átlag emberek között a cuccokat meg hasonlók..
    Nem hinném, hogy a többi os gyártó rohanna másolni őket..

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák