Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz halkow #115 üzenetére

    Rendkívül egyszerű pedig, hogy mi az értelme egy ilyen masinának. Az embernek időnként kell egy laptop, máskor meg egy tablet. Mivel nem olyan lehetetlen a kettőt házasítani, mint mondjuk egy fűnyírót egy kenyérpirítóval (amiknél ha mindkettőre szükséged van, akkor kell mindegyik), így teljesen érthetőek az ezirányú próbálkozások.
    A mobilok kiszorították a karórákat a piacról (szinte már csak érszerként hordott, márkás darabokat látok a környezetemben). Pedig mennyivel egyszerűbb ránézni a csuklódra a pontos időért, mint előbányászni a mobilt a zsebedből/kebátodból/táskádból stb. Ergo a mobil ilyen szempontból kompromisszumokkal használható hibrid eszköz, mégis kiváltott két másik tárgyat (a régi, még órát nem tartalmazó butatelefont, és a karórát).
    A számítástechnika gyorsan fejlődő terület. A piac folyamatosan hullámzik: hol bővül, hol szűkül. Látható, hogy ugyanazon feladatra, különböző hardverek használhatók, jelenleg nagy az átfedés (okostelefon, phablet, tablet, netbook (ha még akad), notebook (abból is legalább 3 kategória: subnoti, normál, desktop replacement), asztali gép). Ebből átlag harcosnak maximum három van. Én pl. asztali gép párti vagyok, ami esetemben sok szempontból ki tud váltani egy notit (nyilván kivéve a hordozhatóságot). A sógoromnak viszont több okból csak notija van, így neki ezek a hibridek nem alternatívák, pl. azért, mert kell neki a terabájtos lokál tárhely, meg esetleg a nagyobb kraft, vga-fronton is. Nekem ezekre ott az asztali gép, így én valszeg veszek majd egy Asus T100-at (vagy valami hasonlót). Neki 7 colos tabletje van, mert a telefonja kijelzője kicsi. Nekem inkább 10 colos tablet kellene. És lehetne folytatni a sort.
    Ahogy anno a nyolcvanas években, a mikroszámítógépek fejlődése következtében eltűntek előbb az ún. középgépek, majd a kisgépek is, úgy simán lehet, hogy az általam felsorolt kategóriákból is el fog tűnni néhány termék középtávon.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák