Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz NGA #18 üzenetére

    Nyilvan az iPad mini alacsonyabb/gyengebb specifikacioval bir, mint a Surface 3, de nem is a Surface 3 elleneben gondoltam az iPad mini-t, hanem inkabb azt fejtegettem, lenne-e ertelme egy hasonloan olcsobb arkategoriaju "Surface 3 mini"-nek, kisebb kijelzovel, gyengebb processzorral, kevesebb memoriaval, stb.

    Az meg, hogy ki es hogyan tud 500 dollart kicsengetni, nem egy jo taktika sokszor. Ahogy fentebb is irtam, a WP-nel ez a taktika nem jott be. Epp most megy lefele ezerrel a Microsoft az arazassal (Lumia 430), mert rajottek, hogy ha nincs eleg eladott keszulek, akkor a fejlesztok nem csinalnak appokat, ha pedig nincs app, nem sokan fognak megvenni egy kozep- es felsokategorias Lumiat. Kerdes persze, hogy a Win10 elterjesztese es/vagy a sajat markanev erositese mennyire izgalmas tema, er-e annyit, hogy egy olcsobb Surface-szel eloalljanak.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz NGA #31 üzenetére

    Ha a Full HD 10 colos perspektivajabol nezed, akkor azert valljuk be oszinten, sokkal tobb a gagyi, mint a nem gagyi, ergo megiscsak valamennyire premium cucc ez, hiszen sokkal tobb van alatta, mint felette (hardver specifikacioban es arban egyarant). Es a tabletek 100 dollartol indulnak, akarmennyire is gagyit kapsz annyiert. Ha tabletnek hivjak ezt is, meg a 100 dollarosokat is, akkor azonos palyan fociznak. Az oprendszer pedig semmit nem jelent a mai vilagban, sot. Sokak szamara inkabb hatrany a Windows, mint elony, plane ha mar hallottak a Windows RT-rol, es megragadt a fejukben az, hogy a csempes Windows egy nagy sz**.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz NGA #34 üzenetére

    Irtam, hogy az oprendszer nem szamit. Es tessek --> [link] Ez 10 colos tablet, $99.90.

  • Fiery

    veterán

    válasz NGA #36 üzenetére

    Oke, de a Windows mint oprendszer kozel sem annyira relevans, mint Te probalod beallitani. En csak azt mondtam fentebb, hogy ha a Surface a Microsoft valasza az iPadre, akkor vajon lesz-e olyan verzio a Surface 3-bol, ami olcsobb lesz, es igy mondjuk az olcsobb iPadek ellen mehet arazasban. De zarjuk is le a temat, hiszen valoszinuleg ugysem lesz.

    "Egy win-es tablet egy BT bill-el, egérrel, és egy monitorral akár asztali gépként is tud menni, és futtatja az x86 appokat."

    Sokan nem akarnak x86 szoftvert futtatni, es igy a Windows sem ertekemelo szamukra. Vagy aki megis akar, az me'g veletlenul sem tableten akar ilyesmit futtatni. Arrol nem is beszelve, hogy mennyire kenyelmetlen egy csomo klasszikus x86 szoftvert hasznalni 10 colon es/vagy tableten, plane egy full HD felbontasun (kiveve ha ugye leveszed a felbontast a negyedere). Rengeteg baj van a windowsos tabletekkel, amik nem abba az iranyba viszik az embereket, hogy mindenaron ilyesmit akarjanak. Sokkal konzisztensebb "elmenyt" ad az iPad, de me'g az androidos tabletek tobbsege is, mint egy atlagos windowsos tablet. Mondom ezt ugy, hogy alapvetoen Windowsra fejlesztek szoftvereket, tehat nekem a Windowst kellene istenitenem :)

    "Az RT-t már rég elfelejtette mindenki."

    Kiveve az, aki vett belole, es besz*pta. Vagy az, aki egy eletre leirta a windowsos tableteket a Microsoft iszonyatos benazasa miatt. A Windows RT egy akkora bukta volt a Microsoftnak, kombinalva a WP7 es a Win8 fiaskoval, amit nagyon nehezen fognak tudni javitani.

  • Fiery

    veterán

    válasz NGA #47 üzenetére

    "Tele van a piac olcsó win-es tabletekkel"

    Ennyi erovel van egy halom olyan tablet is, mint a Surface 3, marmint arban meg amugy is. Oke, a Cherry Trail ujdonsag, de hamarosan minden mas gyartonak is lesz Cherry Trail alapu tabletje. Onnantol meg minek gyartani a Surface 3-at? :) Ennyi erovel a HP-nal, az Asusnal es a Lenovonal is kerdezhetned ezt: minek gyartanak egy X termeket?

    "Nagyon sokan futtatnak x86 appokat tableten. Én is meglepődtem. Ha nem így lenne, az RT sikeres lett volna."

    Egy dolog x86 appot (bar az nem app, hanem szoftver, de oke, hivjuk appnak azokat is) futtatni, es egy teljesen mas kerdes, hogy valaki azert vesz tabletet, hogy a meglevo x86 szoftverei fussanak rajta -- es pont emiatt nem vesz mast, pl. Android vagy iOS. Az RT bukasat pedig ennel azert osszetettebb problema okozta, pl. vastagon benne volt az is, hogy marha lassan keszultek ra az amugy sem tul jo minosegu appok, es nem volt egyertelmu, hogy most akkor van-e Windows desktop vagy nincs. Plusz a Win8 bukasa lehuzta a Windows RT-t is, vagy mondjuk inkabb ugy, hogy egymast huztak le.

    "Mint leírtam, a 10"-os tableteket hdmi-n rá lehet kötni akár 50"-os tv-re, és egy Logitech K400 kombóval, vagy egy MS Wedge kombóval kész az asztali gép. Még a win hálózatot is kezeli tökéletesen alapból."

    Nyilvan vannak az x86-os gepeknek komoly elonyei, de csak egy bizonyos szuk kor szamara. Ha nem igy lenne, ha rengeteg embernek lennenek a felsorolt elonyok komoly szempontok, akkor nem lenne ekkora siker (tableten is) az Android es iOS ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Воланд

    titán

    válasz NGA #47 üzenetére

    "Ha nem így lenne, az RT sikeres lett volna."

    az rt akkor lett volna sikeres, hogy ha lettek volna a store-ban normalis rt-s appok. es mivel meg mindig nincsenek, igy az ms is kenytelen volt felig-meddig kukazni ezt a termekvonalat.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Fiery

    veterán

    válasz NGA #56 üzenetére

    Nem hasznaltam, de nem is erdekelnek a Surface-ek :) Nekem a tablet az iPad, abbol is inkabb a mini. Amire nekem egy tablet kell, arra az iPad tokeletes. Amugy meg van a munkahelyemen egy desktop PC-m (Windowszal), otthon is van egy desktop miniPC-m (szinten Windowszal), ez igy nekem tokeletes, es nem is erzem azt, hogy pont x86 szoftver futtatasara kepes tablet vagy notebook kellene nekem.

    Es ne erts felre, nem kisebbiteni akarom a postjaimmal a Surface erdemeit, vagy degradalni a minoseget. Biztos vagyok abban, hogy remek masinak ezek, de csupan az x86 Windows futtatasa miatt hidd el, hogy semmivel sem elorebbvaloak vagy ertekesebbek _a nagy tobbseg szamara_, mint egy azonos arkategoriaju iPad vagy androidos tablet. Hozzam hasonloan, rengetegen vannak azok, akiknek tok mindegy, mi fut a tableten, csak fusson valami. A Windows RT is mukodhetett volna, ha nem lett volna a Win8 fiasko korulotte, ha rengeteg hasznos es franko app lett volna ra (pl. egy jofajta csempes Office is), es ha nem lett volna benne hagyomanyos desktop.

    Me'g annyit, hogy termeszetesen hasznaltam mar 10 colos, full-HD, Windows 8.1-es tabletet, van egy ilyen kutyunk teszt celokra, Bay Trail-T procival, de megmondom oszinten, nem egy elmeny rajta x86-os szoftvereket futtatni, fokent a szoftverek hibajabol, hiszen azokat tipikusan nem tabletre es nem ilyen kicsi kijelzore fejlesztettek, es plane nem ilyen magas dpi-re. Persze ha dugsz ra billentyuzetet, egeret meg monitort, akkor nagyon franko masinat lehet belole csinalni, de az onnantol -- szamomra -- nem tablet, hanem egy nagyon kicsi es nem tul olcso desktop miniPC :) Az meg mar van nekem otthon egy.

  • rudi

    nagyúr

    válasz NGA #56 üzenetére

    Dell Venue Pro, Lenovo Helix 2, Asus Transformer Book Chi széria azok amikkel élőben is találkoztam és bizton állíthatom hogy Surface szint, amiből az első Pro kivételével minden eddig megjelent típushoz volt szerencsém. Ezen felül HP-nek is van egy-két jó megoldása, olyan is volt nálam, de istennek nem jut eszembe a neve, valami spectre, folio, XT, x2, envy, tab, pad, book kifejezések véletlenszerű kombinációja volt.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz NGA #74 üzenetére

    Nah, akkor ez pont az a szitu, amiért soha nem vennék iPad-et sem. Szerinted megéri a kétszeres árat az, hogy fém borítású? Szerintem nem. Egy jó fogású/tapintású, jól összeszerelt műanyag ház is simán lehet jó minőségérzetű. És a mai kínai tabok bizony elég jól össze vannak rakva... Normálisat kell választani, és nem fog nyiszogni, recsegni, ropogni.

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz NGA #84 üzenetére

    Nekem is volt Samsungom, most pedig Asus van. Soha meg se nyekkent egyik se. Sosem kapcsoltak ki, ha a sarkánál fogtam meg őket akkor sem. Nem recsegtek, nem ropogtak, nagyon jól össze voltak/vannak rakva. Mindkettő műanyag. Vagy mások az igényeink, vagy lehet hogy velem kicsesztek a távol-keletiek, és szar helyett jókat kaptam...

    Minden szavam magánvélemény!

  • QwErTy42

    addikt

    válasz NGA #86 üzenetére

    +1 :K

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

  • Gusztáv

    addikt

    válasz NGA #86 üzenetére

    A Surface tényleg nagyon masszív, én is imádom használni. Egyszer sikerült leejtenem a hátizsákom a buszmegállóban, amiben benne volt (mindenféle tok nélkül), az egyik sarkán lett egy horpadás, de azon kívül semmi baja nem lett. Viszont az elég gáz, hogy kevesebb mint 1,5 év alatt az összes sarkáról már lekopott a festék.

    [ Szerkesztve ]

    Laci

Új hozzászólás Aktív témák