Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deminos

    aktív tag

    Legelőször is szeretném megköszönni Balázs1986-nak a sok leírást, amit itt eszközölt, nélküle nekem is okozott volna problémát még az elején egy-két dolog. Az alábbi iromány is tőle származik. Itt-ott kiegészítettem, de megköszönni neki kell, ő a szellemi szerzője és ő koptatta el értünk a billentyűjét.

    Tehát, ha a 2X-en ICS-t JB-re vagy Kitkat-ra akartok cserélni, kell:
    - LG Optimus P990 :D
    - adatkábel
    - számítógép + usb port (asztali esetén alaplapi port ajánlott, notebook esetén ha nem megy akármelyikről akkor az, ami mellett nincs másik...értsd: kerüljük az usb hub-okat ilyen mókoláskor)
    - AIO Toolkit [link]
    - letöltött, (lehetőleg külső) sd-re másolt JB + GAPPS (vannak olyan ROMok, amikben benne van alapból) + választott kernel, ha nem tetszik ami alapból a ROM-ban van

    Folyamat:
    - Végig gondolom, mit szeretnék csinálni:
    Most van egy zárt bootloader-es gyári ICS-m, amiről tudjuk, hogy különbözik a partíciókiosztása a régi GB ROM-októl. Erre, amíg zárt a bootloader, addig biztos, hogy nem fogok tudni más rendszert tenni. Akkor tehát kinyitom a bootloader-t. De előtte megnézem, hogy az általam kiszemelt JB rendszer régi, vagy új bootloader-re épül (tipikus jelölés: old bl / nevv bl).
    - AIO Toolkit-et indítok. Innentől két lehetőség van:
    a/ Régi bootloader-es a kiszemelt ROM.
    - 4. menüpont (Repartition your device with preferred layout and bootloader). Az utasításokat követve a program átparticionálja a telefon tárhelyét. Emlékeim szerint a megfelelő nyitott bootloader-t is kapásból felteszi, így azzal sem lesz baj. Ha végzett, akkor jó esetben felkínál egy ilyen lehetőséget: Fix internal SD-Card. Ezt fogadjuk el, ha szeretnénk a belső sd tárhelyet látni. Emlékeim szerint CWM Recovery telepítést is felkínál, fogadjuk el, és tetessük fel a 6.valahanyas verziót. Ha nem kínálja fel, akkor menjünk vissza a főmenübe, és 2. menüpont.
    b/ Új bootloader-es a kiszemelt ROM. Ekkor ugye partíciókiosztást nem kell változtatni, csak bootloader-t nyitni.
    - 8. menüpont (Replace Stock (locked) ICS BootLoader with the New un-locked one). Ha jól sejtem, a végén ez is felkínálja a CWM telepítést. Ha nem, akkor vissza a főmenübe, és 2. menüpont.

    Megj.: AIO Toolkit-hez "nvFlash módban" kell a telót a gépre kötni, azaz: akksi kivesz, hang_le és hang_fel nyomva tart, miközben usb-re dug (tehát bekapcsot nem nyom!). Ha nem talál a rendszer illesztőprogramot, akkor vagy az AIO Toolkit "i" menüpontját válasszuk (Install APX (NVFlash Recovery) Drivers if not already installed), vagy Eszközkezelőben kézzel adjuk meg az AIO mappájában, a ToolKitFiles\nvflash\driver almappából.

    Ha ezek megvannak, akkor adatkábel lehúz, akksi betesz, hang_le + bekapcs gombot nyomva tart addig, amíg 2db kis LG logót nem lát egymás mellett.
    Be kell jöjjön a CWM Recovery.
    - Wipe data & factory reset. Ez letakarít minden programot, programadatot a telefonról, lényegében gyári állapotra hozza vissza (leszámítva, hogy a belső sd tárhelyhez nem nyúl).
    - Advanced / Dalvik cache wipe
    - mounts and storage / format system
    - Install ROM from SD card / choose zip from (external, ha külsőn van) sd card.
    Először a ROM-ot, aztán a GAPPS-ot, végül ha van, akkor a választott kernelt kell feltenni.
    - Reboot system now.
    - Rendszer betöltést vár, majd örül :)

    Gyári GB-ről -> Gyári ICS-re váltás:
    Smartflash

    Amennyiben az LG Mobile Support Tool nem a legfrissebb gyári romot telepítette, úgy lehetőség van a smartflash nevű programmal elvégezni a frissítést. Ez az eljárás teljes egészében törli a telefon belső SD kártyáján tárolt adatokat, így javasolt azokat lementeni pl. az LG Pc Suite segítségével. Smartflash programmal a .zip kiterjesztéjű romok telepíthetőek.

    A gyári rom flash-elésének menete:

    - telepítsük a smartflash alkalmazást majd indítsuk el SmartFlashTool_P990.exe-t
    - kapcsoljuk ki a telefont és vegyük ki belőle az akkumulátort
    - csatlakoztassuk a telefont az USB kábellel a számítógéphez miközben folyamatosan nyomva tartjuk a „hangerő le” gombot. Ekkor a telefon képernyőjén meg fog jelenni egy „szoftver frissítés” üzenet, miközben a futtatott smartflash program COM ablakában az adatok betöltődnek
    - válasszuk ki a „ROM Copy D/L” fület és ezen belül a „Normal Mode”-ot. Az ’ERASE CAL” ne legyen kiválasztva
    - az előzőleg letöltött és kicsomagolt rom .fls (baseband) részét illesszük be a CP bin sorba, míg a .bin (rom) részét az AP bin sorba
    - kattintsunk a start ikonra és várjuk meg amíg az új rom flash-elése megtörténik
    - a folyamat végén a telefon képernyőjén az LG felirat fog villogni
    - csatlakoztassuk le a telefont a számítógépről, tegyük vissza az akkumulátort és indítsuk újra.

    A beállítások/telefonról menüpontban már az új rom és új baseband lesz feltüntetve.

    A fenti eljáráshoz két program telepítése szükséges, SmartFlash P990 és SmartFlash drivers: [link]
    Gyári ICS letöltési link: [link]

    Custom Rom-ok, Kernelek a teljesség igénye nélkül (xda-n minden fent van):
    ICS: Django X 1.6.1
    JB: Jelly Cream 1.4, CM10.2 by Tonyp, CM10.1 by Tonyp,CM10 by Pengus, CM10.1 by mivv
    Kitkat: CM11 by Tonyp
    Kernel:kowalski, ICS-től CM10.2-ig ajánlatos a 2.6.39.4 kernele, CM11-hez (Kitkat) viszont csak a 3.1.10-es jó
    Gapps: ICS-hez és JB-hez [link], CM11-ben benne van ahhoz nem kell

    Érdemes a ROM-ok, Kernelek 1. hozzászólását elolvasni telepítés előtt, mert sok kellemetlenségtől óvja meg magát az ember.

    Végezetül Nvflash, azaz mindig van egy kiút. Ezt a telefont gyakorlatilag szoftveresen nem lehet tönkre tenni. Akinek mégis sikerül, hát.... ;] :
    - Töltsd le a ROM-ot: [link]
    - Töltsd le a Drivert: [link]
    - Nvflash módba tenni a telót: akksi kivesz, hang_le és hang_fel nyomva tart, miközben usb-re dug (tehát bekapcsot nem nyom!).
    - Rakd fel a drivert a kicsomagolt zip-ből
    - csomagold ki a ROM zip fájlát és indítsd el a benne található flash.bat-ot (win7 alatt rendszergazda módba)
    - Várj amíg végez és újraindul a teló
    - utána kábel ki, akksi be, bekapcs és örül, hogy újra él a teló.

    Ide kívánkozik belőlem az is, hogy nekem sincs sok angol tudásom, mégis meg tudom csinálni. Ha kell nézd végig yuotube-on hogy csinálják. A legtöbb ROM-nak fent van a telepítése, ahhoz még angol tudás sem kell.
    Remélem segítettem ezzel én is valamit.

    Xiaomi 11 Lite 5G NE

Új hozzászólás Aktív témák