Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Naras

    őstag

    Két napja van meg a kütyü, nagyon szépen, tisztán szól, bár az ízlésemnek kicsit kevés a mély és talán a hangerőn is lehetne kicsit feljebb tekerni néha, de általában így sem teszem maxra.
    Évek óta használok HBS-700 - ast, amit szintén nagyon szerettem, és sajna picit csalódás volt utána a kevésbé meleg hangzás, de mint mondtam, kiegyenlítetten, és szépen szól.
    Az előző verziónál prémiumabb benyomást kelt, nekem tetszik, nagyon jól is mutat, jól illeszkedik a nyakba, bár valóban kicsit hajlamos recsegni, dehát nem kell csavargatni/nyomorgatni szegényt...
    Ahogy végigolvastam az eddigi hozzászólásokat, sokan nem értik, hogy miért is jó egy BT headset. Meg kell mondjam, nagyon sokat számít, hogy függetlenül tudod kezelni a headset - et a telefontól, és ez minőségében nagyon jó mind beszélgetésre, és zenehallgatásra is, még ha profi vezetékes fülesekkel nem is veszi fel a versenyt (bár sztem simán közelít).
    Eredetileg egy replikát rendeltem eBay - ről, aztán tudtam venni egy eredetit is viszonylag jó áron (ráadásul az a poén, hogy egyszerre jött meg a kettő, ugyanazon a napon), így van némi összehasonlítási alapom... aki nem akar ennyi pénzt kiadni az eredetiért, annak annyit tudok mondani, hogy az utánzatokkal sem fog annyira mellé, 5-10e Ft - ot legalábbis megér, ha nincsenek túl nagy igények... az összeszerelés hagy némi kívánnivalót maga után, érezhető, hogy nem eredeti, amit kaptam, annál picit lötyögnek az oldalsó csúszógombok, de funkcionálisan jók, illetve a vezeték visszacsévélésen nincs olyan fék, mint az eredetin, nem tudom, hogy ez mennyire okoz gondot hosszú távon. Az is fura, hogy a fülesek nem olyanok, mint az eredetin, van rajtuk egy pici rés (ami a hangzás miatt lehet lényeges, pl a 700ason is volt kis lyuk), illetve az eredeetivel ellentétben mágnesesek, amit nem igazán értek (lehet, hogy 700as, vagy 800as verzióról rakták rá, amik még mágnessel voltak rögzítve, biztos ezt sikerült összekukázni maradékból a gyárban). Hangzás tekintetében még annyit, hogy a replikában mintha erősebb lenne a mély, bár ez lehet, hogy csak placebo vagy valami más hatás miatt jött le így nekem, de lehet, hogy a másmilyen füles miatt valóban más a hangzás (bár, első körben nem tűnt olyan tisztának, de ez egyrészről szubjektív, másrészt pedig nem hallgattam túl sokáig).
    Ha valaki szeretne BT fülest, akkor tudom ajánlani, remélem tudtam segíteni a döntésben.
    Ha a 30-35k túl drága, akkor egy replika is jó alternatíva lehet (ha nincsenek nagyon nagy igényeink), de mostanában eredetit is egész jó pénzért lehet kapni kéz alól is, hála egyes G4 tulajoknak (nekem is így sikerült beszerezni egyet)... :U

    Szerk.: jah, igen... nálam is van egy fekete replika, ha valakit érdekelne, bár még lehet a végén megtartom... :DDD
    Ui.: a rezgőmotorja egy picit hangos, de nem vészed, legalább jobban hallható... :U

    [ Szerkesztve ]

    Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

  • Naras

    őstag

    válasz Naras #47 üzenetére

    Update: közben a replikát elég gyorsan el is vitték, nagyon örültek is neki, kipróbálás után megszerették egyből... Azt rosszul írtram, hogy az eredetinek nem mágnesesek a fülesei, azok is tapadnak egymáshoz (vagy éppen taszítják egymást), ha olyan helyzetbe kerülnek, először ezt valahogy félrenéztem, viszont valóban más, mint a replika, de mint mondtam, mind a kettő jól szól, az eredeti talán kiegyensúlyozottabban, tisztábban... A telefon egyébként mind a kettőt LG HBS900 - nak ismeri fel, úgyhogy azt is el tudom képzelni, hogy az elektronika egyébként ugyanaz. Van hangszínszabályzó is a headset - en, a Play/Pause gombot kell kétszer megnyomni egymás után, ez mintha nem működne a replikán (bár csak egyszer próbáltam), de nem is hiányzik, mert az eredetin is csak olyan szinten kiveszi a basszust, hogy a végén már semmi nem marad szinte, csak a cincogás (az alap a mély tónusú beállítás).

    Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

  • Naras

    őstag

    válasz stifi82 #50 üzenetére

    Az első egy lista, a második meg nagyon nem tűnik eredetinek, a manufacturer is valami más. Azt érdemes nézni, hogy a logó a helyén legyen a dobozon is, és a fülesen is. Az eredetinek kinyitható a doboza, jobb alsó sarokban kis háromszög jelöli is, hogy ott, de a képeket is érdemes megnézni, hogy van - e kinyitott dobozos, illetve érdemes top rated sellertől venni...

    Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

  • Naras

    őstag

    válasz stifi82 #52 üzenetére

    Lehet ám, hogy pont kifogtál egy olyan darabot, aminek vacak volt az aksija, érdemes itthon körülnézni, anno úgy szórták a G4 - ek mellé, mint Pista bácsi télen az útra a sót, egy 10 - es körül már lehet találni bontatlan, eredeti darabokat, mivel sokan kaptak ugyan a teló mellé, de nem használják, nem kell nekik... :U

    Én az utódjával szemeztem, a G5 nem annyira tetszik, de a hozzá kiadott füles elég ütősnek tűnik, dehát olyan brutális ára van, hogy az már kicsit lehúzás. A most megjelent Apple wireless füles sem kerül sokkal többe, ha jól néztem, LG azért kicsit meghúzta az árait... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

  • Naras

    őstag

    válasz stifi82 #54 üzenetére

    Azok is jók, nekem 700as volt (van), csak már nagyon leamortizálódott... annyi, hogy annak nem lehet huzogatni a fülesét, meg kicsit puritánabb design... :U

    Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

Új hozzászólás Aktív témák