Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khan13

    senior tag

    Az upgrade után amikor előzör behozta az asztalt, kb. 10 percig még folyamatosan dolgozott a háttérben 100%-re pörgetve a HDD-t és szépen használva a memóriát is. (Valószínűleg benne volt az is, hogy Hyper-V-ben fut)
    Az asztali felületes Windows Update már csak helyfoglaló, mert azt írja tessék átfáradni a modern felületre. Ott szépen teszi ugyan a dolgát, de a frissítések leírásánál hiányzik a link a hivatalos weboldalhoz, amin részletezik a változást és hogy miket érint a javítás. A szövegben persze leírják, hogy olvassuk el az adott KB cikket, de ne már, hogy rá kelljen keresni, amikor eddig volt rá link. Gondolom ez javítva lesz, és nem direkt szivatás.

    (#3) 30z.Samu:
    Igen, telefonokra februárban jön a TP verió. Az az asztalihoz hasonlóan béta oprendszer lesz, nem végleges, mint a PfD.

    [ Szerkesztve ]

  • Khan13

    senior tag

    válasz .tnm #9 üzenetére

    Talán egy levelet ha küldtek eddig, mióta elindult az Insider program, de lehet, hogy azt is egy másik feliratkozásból kaptam. Az adatgyűjtés meg csak amiatt folyik, hogy lássák mit használsz és hogyan. Marhára nem érdekli őket, hogy mit olvasol/nézel vagy kinek mit írsz, stb. Az egészséges paranoia (elnézést a képzavarért) jó, de sokan kissé túlzásba viszik. Cortana megfigyelését is 100%-ban lehet szabályozni. Bármikor törölhető, amit megtanult rólad. A passzív figyelést (Hey Cortana) pedig bekapcsolni lehet, mert alapból ki van kapcsolva. Mellesleg még nem tudtam belevarázsolni a rendszerbe semmilyen trükközéssel azt sem, hogy legyen, nemhogy hangvezérlést aktiváljak. (USA-ban van csak asztalin)

  • Khan13

    senior tag

    válasz .tnm #15 üzenetére

    Ez egy teszt rendszer, ahol mindent figyelnek. Inkább annak kéne örülni, hogy nyiltan megmondják, hogy ez van. Nevezz naivnak, de nem félek tőle, hogy visszaélnének a billenytű leütéseimmel, amit ezen a teszt rendszeren elkövetek. A véglegesben ez már nem lesz benne értelemszerűen. Hamár elvekről beszélünk. De értem és elfogadom az álláspontod, szóval ne vedd rossz néven az enyémet.

    (#16) balees:
    Érdekes hiba. Nálam még az előző build válogatta meg, hogy virtuális gépben milyen WiFire csatlakozik fel. De ha VHD bootot használva arról bootoltam, akkor mindenre felment. Lassúnak nem lassú, csak az első időben upgrade után. A start menü átméretezése egy következő buildben lesz benne. Szerintem februárban már jön az a változat. Azt ígérték, hogy most sokkal hamarabb jön majd a következő, mert most is csak az ünnepek miatt volt a nagy kihagyás. Abban lesz elvileg az átlátszó(bb) start menü, mint lehetőség. Bétának pedig béta, de nem is mondtak mást.
    A hangot próbálkozd még, lehet, hogy csak valamit letiltott a rendszer, vagy más kimenetet tett alapértelmezettnek.

  • Khan13

    senior tag

    válasz BlackDesert #27 üzenetére

    Az ikonok frissítés alatt vannak. Mivel ez egy nem végleges OS, így ne is úgy ítéld meg, hogy ez így fog maradni. Az összes ikon le lesz cserélve. A modern UI nem a négyszögekről szól, csak azzal van azonosítva, mert sokan azt hiszik, hogy a startképernyő A modern UI. Az asztali Skype is megkapta a modern felületet, de ott is kerekek a képek. Persze még elég sok lesz csiszolva a felületen. Lehet visszajelzést küldeni, és figyelembe is veszik. Már az első publikus buildben is sok olyan volt, amit a felhasználók kértek, azóta mégtöbb. Sőt, tovább megyek, már a W8.1 is sok felhasználói visszajelzés alapján lett olyan, a 8.0 után. Elmúlt már a régi korszak, amikor a falnak beszéltünk.

  • Khan13

    senior tag

    válasz Воланд #33 üzenetére

    Nálam USA régió, USA angol nyelv, USA billentyűzet, USA formátumok (idő, pénz, minden) és semmi. Újraindítás is volt. Csak kereső van, Cotana az ön régiójában nem elérhető.

Új hozzászólás Aktív témák