Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zedok

    senior tag

    válasz Karika59 #33 üzenetére

    Szia!

    Ne haragudj. Most láttam az írásodat. Remélem még tudok segíteni. :)

    A titok kulcsa a laptop Fn (Function) gombjában rejlik. Alapvetően a lenovo Fn gombjai az elsődlegesek (tehát ha F1-F2-őt szeretnéd nyomni, ahhoz le kell nyomnod az Fn+F2 és stb.) Ez a trükk benne. Így könnyedén elő tudod varázsolni a Biost (tehát Fn+F2-t kell benyomni folyamatosan, mikor bekapcsolod a laptopot).

    Ha sikerült elővarázsolni a kék képernyőt [- nem a BSOD-t :C , ez a kékhalál] - hanem a biost, akkor át kell állítani pár dolgot benne. A biosban a nyilakkal tudsz navigálni (inkább leírom, elnézést)

    1. Elnavigálsz az "Exit" részre. Itt láthatod, hogy van egy olyan lehetőség, hogy "Load default settings". Enter - Oké - Lefut.
    2. Ugyanezen a részen van egy olyan, hogy OS Optimized Defaults - itt beállítod, azt az operációs rendszert, amit telepíteni szeretnél - ha jól sejtem Win7.
    3. Átnavigálsz a "Boot" részlegre - itt beállítod a "Boot mode: Legacy support"-t
    4. "Boot priority: Legacy"-re kell állítani (ha jól emlékszem).
    5. USB Boot : Enabled - ha usbről telepíted az operációs rendszert.

    (5/b Opcionális - csak akkor ha usb-ről futna a telepítés: Akkor a bootolási sorrendet is variálni kell.)

    6. Ismét Exit részlegre navigálsz a nyilakkal, és "Exit saving changes" parancsra enter - enter (megkérdezi, hogy biztos mented a változtatásokat, igen).

    Remélem tudtam segíteni! :) HA kérdés van, írj bátran.

    [ Szerkesztve ]

    Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

  • zedok

    senior tag

    válasz Karika59 #35 üzenetére

    Szívesen. Örülök ha működni fog. :) Viszont kívánom! :) Ha kérdésed van írj nyugodtan ide.

    Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

Új hozzászólás Aktív témák