Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fuser123

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni!

    Adott egy Samsung 840 EVO 250GB ssd, amin a performance restoration tool annak megjelenése után pár nappal (kb. 2 hónappal ezelőtt - már nem emléxem) le lett futtatva gond nélkül - egy hdd-n lévő win7 alól.
    Azóta rendszer-újratelepítés történt (szintén win7 x64), immáron a szóban forgó ssd-re.

    A rendszerbetöltéssel nincs különösebb gond: max 30 sec alatt hadrakész minden, viszont most, hogy egyre több program kerül visszatelepítésre, egy érdekes jelenség ütötte fel a fejét: a programok indítása csigalassú lett! (pl: Total Commanderre kattintás után kb. 15 sec telik el, míg megjelenik a TC indító képernyője; vagy a "rendszer" (win + pause) elindítása kb. szitnén ennyi időt vesz el (de ugyanez mondható el szinte mindenre - ha meg akarom pl. nézni a tálcán a hangszóró hangerő beállítását, az is ennyi időbe kerül)...

    Intel chipsetes alaplapról van szó, eredetileg az intel legújabb (10.0.13) drivere volt az ssd alatt is; a vonatkozó topicocban található tanácsok alapján ez vissza lett állítva a szabványos AHCI 1.0-ás SATA vezérlőre: de az eredmény(telenség) ugyanaz... :(

    Mi lehet a baj? Várom segítő 5leteiteket!

  • fuser123

    csendes tag

    válasz Fire/SOUL/CD #642 üzenetére

    Mea culpa, én vagyok a hülye...!!! Az IRST-t abszolút kihagytam a telepítendő driverek közül... :W

    Most, hogy már fent van, természetesen nincs többé ilyen problémám!

    Köszi a segítséget! :)

Új hozzászólás Aktív témák