Hirdetés

2012. május 29., kedd

Hozzászólások

(#201) dbius válasza Berci77 (#200) üzenetére


dbius
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"nem találtam olyan progit, amivel lehetne szabályozni, hogy mikor (milyen akkuszintnél) és meddig töltse az akksit. az ibm-.en ezt szerettem nagyon."

IBM-nél mi ennek a proginak a neve?

(#202) Berci77 válasza dbius (#201) üzenetére


Berci77
(lelkes újonc)

ha jól emlékszem, akkor battery maximizer

(#203) Berci77


Berci77
(lelkes újonc)

most olvasom a korábbit. bocsánat, nem trackball, hanem trackpoint, vagy pöcökegér, vagy mifene.

(#204) dbius válasza Berci77 (#202) üzenetére


dbius
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

köszi!

(#205) Neurotic16


Neurotic16
(újonc)

Üdv emberek!

Mostanában kezdtem felfedezni ezt az Acer timeline 1810tz. Olvasgattam itt a fórumot és tényleg jónak tűnik, nekem munkára kéne egy jól hordozható kis gép aminek a teljesítménye sem túl gyenge.
De esetleg az is érdekelne, hogy játékok futnak e rajta, legalább a régebbiek? Gondolom, ha a HD videókkal elboldogul talán pár játék sem okoz neki gondot. Esetleg Photoshop mennyire használható rajta?
Még az Nvidia ion-al ellátott gépek felé nézelődök, illetve nézelődnék, ha lehetne őket itthon kapni :D

(#206) Reac^ válasza Berci77 (#203) üzenetére


Reac^
(PH! addikt)
LOGOUT blog

én olyat IBM-en kivül a "korszerű" gépek közül már 1en sem látok, egyébként pedig egy korlátolt beviteli eszköz sztem, egyáltalán nem kényelmes és nem is gyors vele dolgozni :B

ha minden jól megy jövhéten jön a 3g-s aspire one 751h verzióm és ha jól megy akkor megérkezik a 1820P tablet is a nagykerbe akkor viszont hozok képeket!!! :Y :C

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál (7-24) | PH! megbízhatóság: 50+

(#207) dbius válasza Reac^ (#206) üzenetére


dbius
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Acer oldalára felkerültek ezek a típusok is (legalábbis eddig én nem láttam): [link] [link]

(#208) Reac^


Reac^
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ha mindenigaz a héten hozok 1 1820P-t a legkomolyabban felszerelt változatból talán az elsők amik érkeznek az országba... :B :Y :C

4GB DDR3, 320GB, stb... :W

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál (7-24) | PH! megbízhatóság: 50+

(#209) balkane


balkane
(újonc)

Ha valaki esetleg megunta volna a 1810tz-jét akkor nagy örömmel és árkedvezménnyel átvenném :DD :)) :DD

(#210) Peak válasza Berci77 (#200) üzenetére


Peak
(őstag)

nem teljesen értelek.
miért kellene akármilyen speckó program bármilyen energiabeálljtáshoz, amikor a mellékelt OSben minden apró részletet is szabályozhatsz.
tovább megyek, minek akarod kivenni az akkumulátort??? :Y
a töltőelektronika azért van, hogy szabályozza a töltést, optimalizálva az akku cellákhoz, stb. szerintem jobb lenne rábízni inkább ezt a gépre.

H/K AVR460 / RTi A7 / CSi A6 / RTi A3 / LG 47LD750 / InAkustik Referenz HDMI / Acer TM6594G - XBMC HTPC

(#211) Reac^ válasza Reac^ (#208) üzenetére


Reac^
(PH! addikt)
LOGOUT blog

dec22-re tették át a 1820p szállítását :W :O

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál (7-24) | PH! megbízhatóság: 50+

(#212) Berci77 válasza Peak (#210) üzenetére


Berci77
(lelkes újonc)

ezek szerint nem voltam teljesen világos.
a "hagyományos" notik töltenek, ha rádugod a töltőre, amíg fel nem töltött, vagy ki nem húzod a zsinórt. tehát pl az akksim 100%-os töltöttségen van. a gépet 5 percre lehúzom a hálózatról, mondjuk lemerül 98%-ra. ha rádugom, ismét tölteni kezd és beletölti azt a hiányzó 2 %-ot. ez nálam kb 5 töltési ciklus NAPONTA.
az IBM progi azt csinálta, hogy be lehetett állítani, hogy milyen töltöttségi szintnél kezdjen el tölteni és meddig töltse fel. az én beállításom jellemzően az volt, hogy csak akkor kezdjen rátölteni, ha lemerült 20% alá és 80-90%-ig töltse fel. ha tehát szintén lehúztam a töltőről 5 percre a 80%-os akksit, akkor mondjuk lemerült 75%-ra, de ha rádugtam újra, akkor NEM kezdett el rátölteni, hanem csak simán átváltott hálózati energiaellátásra, az akksim maradt 75%-on. ez nekem jelentett HAVI 4-5 töltési ciklust. Mielőtt megkérdezed: természetesen ha előre tudtam, hogy huzamosabb ideig akksiról kell mennie a gépnek, akkor előtte feltöltöttem rendesen, függetlenül attól, hány %-on állt. Namost a lítium celláknak jellemzően a korlátozott töltési ciklus az egyik rákfenéjük, szóval ki lehet számolni, melyik "stratégiával" él tovább a telep. ami még állítólag számít, hogy NE merítsük le és NE töltsük fel teljesen. több ciklust bír, ha nincs teljesen kihasználva a kapacitása, szemben a Ni-Cd aksikkal, amit elsősorban a rendszertelen rátöltögetések ölnek meg a memóriaeffektus miatt és nem elsősorban a töltési ciklusok száma.
Mellesleg ha jól emlékszem, pont a gép használati útmutatójában volt benne (de nem csak itt olvastam), hogy ha huzamosabb ideig hálózatról használjuk, akkor célszerű kivenni a telepet.

(#213) Berci77 válasza Peak (#210) üzenetére


Berci77
(lelkes újonc)

ja és komolyan boldog lennék, ha elmondanád, hol lehet ezt a funkciót elérni a win7-ben! szeretném kihasználni, de nem találtam ilyet.

(#214) Peak válasza Berci77 (#213) üzenetére


Peak
(őstag)

Pontosan olyan funkció, mint amit az IBM géppel együtt említettél nincs a windowsban, de nincs is rá szükség. régen valóban lehetséges, hogy kellett és ezért létezett ilyen alkalmazás.

megnézted már az akkudat? kivetted és elolvastad mi van ráirva?
NiCd akkukat az őskorban használtak.manapság Lithium akkukat tesznek a gépekbe, aminek édes mindegy milyen ritmusban van töltve, arra való a töltőelektronika, hogy az majd kezeli az akkut, valószínűleg jobban tudja hogyan töltse az akkut mint a drága kedves felhasználó. LiPo/LiIon akkuknál meg nincs memóriaeffektus.

de azthiszem a google a barátod.

H/K AVR460 / RTi A7 / CSi A6 / RTi A3 / LG 47LD750 / InAkustik Referenz HDMI / Acer TM6594G - XBMC HTPC

(#215) Berci77 válasza Peak (#214) üzenetére


Berci77
(lelkes újonc)

"Pontosan olyan funkció, mint amit az IBM géppel együtt említettél nincs a windowsban"

aha, akkor talán mégsem lehet beállítani úgy, ahogy szeretném.

"nincs is rá szükség"

mert bizonyára az IBM mérnökei hülyébbek és fölösleges funkciókat pakolnak a gépbe.

"megnézted már az akkudat? kivetted és elolvastad mi van ráirva?"

nem igazán értem, hogy mit kellene nekem azon nézegetnem. ha arra célzol, tudom, hogy litium akksi van bennük évek óta és nem nikkel-kadmium. megint félreértettél, vagy félre akartál érteni ;)

"manapság Lithium akkukat tesznek a gépekbe, aminek édes mindegy milyen ritmusban van töltve"

na azért erre nem vennék mérget

"LiPo/LiIon akkuknál meg nincs memóriaeffektus."

nem emlékszem, hogy írtam volna az ellenkezőjét, de visszaolvasok

"de azthiszem a google a barátod."

tudom és nagyon jóban is vagyunk ;) ellenben lehet, hogy neked figyelmesebben kellene olvasnod.

nem hiszem, hogy bármilyen litiumos akksival szerelt géphez mellékelt haszálati útmutatásban benne lenne olyan, hogy nyugodtan húzogassa le és dugogassa be a töltőt 5 percenként. de a töltési ciklusok számát általában bele szokták írni.

a töltési algoritmusok meg csak annyira okosak, amennyire programozták őket. én valahogy elhiszem, hogy egy 4-500e Ft-os IBM-hez adott kiegészítő szoftvernek van némi haszna és értelme. és persze megfordul a fejemben a gondolat, hogy esetleg a 150e Ft-os géphez nem azért nem mellékelnek hasonló progit, mert jobb a töltési algoritmusa, hanem mert nem fér bele a költségekbe a megírása. persze szigorúan szvsz.

(#216) ndlx


ndlx
(tag)

Sziasztok!

Elég érdekes kérésem lenne felétek, hátha valaki tud segíteni.
Szeretnék egy ilyet, de sajnos sehol nem lehet megnézni, kipróbálni, merthogy egyszerűen nincs készleten sehol, csak hozni tudnak ha rendelem.

Meg tudnám nézni valaki kis készülékét a hétvégén? Nagyon jó lenne, mert anélkül nem merek berendelni. A helyszín budapest, de azon belül mobil vagyok.

Ha valaki tudna egy 10 percet erre áldozni, akkor dobjon egy privátot lécci.
előre is köszönöm, hátha...

(#217) Rosep


Rosep
(senior tag)

Él még ez a fórum? Lenne pár kérdésem...

(#218) Yaye válasza Peak (#214) üzenetére


Yaye
(őstag)
LOGOUT blog

Nem a memóriaeffektus miatt volna jó ha volna az ibm powermanagerhez hasonló szoftver más gépre is, hanem azért, mert a Li-Ion akkunak két "halála" van: a magas hőmérséklet, és az állandó magas töltöttségi szint. Egy állandóan közel teljes szintre töltött Li-ion élettartama lényegesen rövidebb, mintha felébe-kétharmadába van csak töltve. Előguberálhatnám most az ezzel kapcsolatos teszteket, ha valaki nem hinné el csak úgy. A fentieket egyébként nagyon konkrétan tapasztalati úton is alá tudom támasztani: miközben a kollégáim ibm/lenovo akkui másfél-két év után hullanak mint a legyek, az enyém még mindig nagyjából fitt és egészséges, és nem hiszem hogy ez véletlen: egyedül én figyeltem oda rá, hogy csak 40% alatt kezdjen tölteni a T61, és ne is töltse csak 70%-ra.

Másik kérdés, 1810TZ tulajokhoz:

Megsasolná valaki, hogy meddig veszi vissza a cpu frekit üresjáratban? Épp egy új példányon (gyári Win7 64 bit) írom ezt a hsz-t, és azt látom, hogy 1,3 ghz-ről csupán 1,2-re esik vissza, ami nem épp az energiatakarékosság csúcsa... :( Egy alármilyen ősöreg Pentium-M is vissza tudja venni magát 800 MHz környékére, az u4100 meg nem?

[ Szerkesztve ]

(#219) cigam


cigam
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Vkinek van tapasztalata az olympic edition-el kapcsolatban?
A kiépítése nagyon szimpi 4GB,RAM, 500GB HDD, van benne bt. Az ára sem vészes (160k).

Eddigi tapasztalatok? Esetleges típushibák?

Hoszútávú tapasztalatok?

"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig harcolni fogok azért, hogy mondhasd."

(#220) atus72 válasza cigam (#219) üzenetére


atus72
(tag)

Szia,
Nekem a kijelzője nem tetszik.
Az egy dolog hogy fényes, sajnos manapság szinte ilyen van, de ami a legjobban zavar az a háttérvilágítás! Ha szemből nézed gyakorlatilag alul felül a fekete az szürkébe megy át de nem kicsit, oldalról meg élnézést de hányás... filmet nézni elég szar rajta...
Nem bántam meg a vételt (főleg nem én használom :) ) mert amúgy kompakt kis gép, jó felbontással, billentyűzettel. Illetve még egy negatív de ez pótolható hogy nincs benne BT, bár megvallom őszintén mostanában nem is használtam BT-t.

[ Szerkesztve ]

Lenovo X201, HTC Desire HD

(#221) atus72 válasza Yaye (#218) üzenetére


atus72
(tag)

Sajnos jól látod, ez nem speedstep... :)

Lenovo X201, HTC Desire HD

(#222) atus72 válasza atus72 (#221) üzenetére


atus72
(tag)

US-ben van ebből egy korrektebb darab ami másik procival van, az tud rendes speedsteppet, virtualizációt... stb.., ja és BT-is van abban a konfigban

Lenovo X201, HTC Desire HD

(#223) Yaye válasza atus72 (#220) üzenetére


Yaye
(őstag)
LOGOUT blog

Az olympic-ben van BT! Legalábbis abban amit én nyomogattam, abban van. Csak be kell kapcsolni a ledje alatti kapcsolóval, anélkül én se vettem volna észre, mert se ikon, se az eszközkezelőben semmi.

(#224) Yaye válasza atus72 (#221) üzenetére


Yaye
(őstag)
LOGOUT blog

Tévedni teccik, ennek nagyon is speedstepnek kéne lenni:

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=43568

(#225) Cicaszemű válasza balkane (#209) üzenetére


Cicaszemű
(újonc)

Nekem is 1810tz-m van faja kis cucc viszont az összeszerelés és az anyagminőség hagy némi kivetnivaló maga után. Egy zsanértörésen már túl vagyunk de gariba cserélték szerencsére, s biztos ami biztos mindkettőt kicserélték :)
Acer szerviz nincs alkatrész ügyben a magaslaton mert jó két hét volt mire visszakaptam , de legalább jól lett.
MIndezek ellenére semmi pénzért nem válnék meg tőle :D

(#226) Peak válasza Cicaszemű (#225) üzenetére


Peak
(őstag)

90%-a a usereknek a sarkánál fogva hajtja ki és be a noteobokok LCDjét.
ez gyakorlatilag szarrágyilkolja az ellentétes oldali zsanért, továbbá meghajlik az LCD cover, a belső váz, stb.
eredménye a zsanér cseréje, LCD panel repedése ahol épp a feszültség elpattintja a szerkezetet, stb.

nem hülyeségből szokott lenni az LCD retesze KÖZÉPEN, ahol meg is fogja az ember és kinyitja a panelt

nem kifejezetten téged akarlak cicaszemű "okítani", hanem általánosságban ajánlom, tanácsolom minden notebook használónak, hogy KÖZÉPEN megfogva nyissátok az LCDt fel, mert így igen sok bosszúságtól tudjátok magatokat megkímélni később.

H/K AVR460 / RTi A7 / CSi A6 / RTi A3 / LG 47LD750 / InAkustik Referenz HDMI / Acer TM6594G - XBMC HTPC

(#227) chipland válasza Yaye (#223) üzenetére


chipland
(lelkes újonc)

Annyit pontosítaék, hogy nem csak az általad próbáltban van, BT, hanem az összes 1810 olympic modellben.
Ez egyike a nem igazán kommunikált többletfunkcióknak.

[ Szerkesztve ]

(#228) chipland válasza Reac^ (#211) üzenetére


chipland
(lelkes újonc)

:) Most március közepénél járunk...

Állítólag érintőképernyő hiány az ok. Jópár gyártó cuppant rá egyszerre az olcsó érintőképernyős gépek piacára

(#229) Cicaszemű válasza Peak (#226) üzenetére


Cicaszemű
(újonc)

Tudom Peak, hogy általánosságban szólt a dolog , mert hát nem is tudhatod, hogy hol nyitogattam/nyitogatom. :) Amúgy azt hiszem középen, de a baleset oka sajnos az volt hogy a töltést máig nem tudta semmilyen cég megoldani vezeték nélkül :DD
Nah joh hogy ennyi ideig cserélték a zsanért :D azóta akkora holtjátéka van a fedélnek h ha éppen olyan szögben nézném ő simán továbbnyílik... lol nem voolt túúl ügyes a szervíz és vmi csörög is benne :D Assszem szétszerelés lesz a vége :)

(#230) cigam válasza Cicaszemű (#229) üzenetére


cigam
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azért az Apple elég közel jár hozá...

"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig harcolni fogok azért, hogy mondhasd."

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.