Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    Valaki világosítson már fel, hogy most akkor mi van, mert én már semmit nem értek. Ezt most nem fikázásból mondom, hanem immáron vagy fél éve nem értek semmit az Atom körül.

    Először is eredetileg arról volt szó, hogy Bay T. dupla akkora számítási és háromszor akkora grafikai teljesítménnyel fog jönni, mint a mostani modell. Erre meg kiderül, hogy nem hogy 3-szoros grafikai teljesítmény nem lesz, de még a régi szintet sem fogják tudni hozni?????? Az meg milyen már?

    Aztán itt van ez a driver dolog, ezt sem értem. Ugye elvileg az van, hogy a mostani Atomban egy egész erős grafikus mag van, de semmit nem ér, mert nincs hozzá normális driver, tehát nem lehet kihasználni az erejét.

    No ezt magyarázza már meg nekem egy szakértő (ez komoly kérés, nem hőbörgés). Mi az, hogy nincs hozzá normális driver? Alapból ott kezdődik, hogy az Intel hogy licencelhet valamit, ha tudja, hogy használhatatlan lesz? Gyári hibás terméket állít elő, vagy mi?
    Ha pedig nem tudta, hogy a gyártó nem ad mellé drivert, akkor nem kéne kárpótlást kérnie?

    A másik, amit nem értek, hogy ha van egy Intel termék, de az egyik komponens gyártója nem ad támogatás, akkor nem lenne kötelező az Intelnek írnia egy drivert?
    Én elhiszem, hogy az nem olyan egyszerű, mit pálcika embert rajzolni a paintben, de ha processzort tudnak tervezni és gyártani, nem hiszem, hogy egy szaros 1 megás grafikus driver kifogna rajtuk. Max felvesznek +10 embert, aki 2 hónap alatt összedobja amit kell. Gondolom amúgy sem a nulláról kell indulni.
    Különösen indokolt lenne ezt megtenniük, mikor az általam olvasott tesztek 99% ezt a problémát említette, mint a használatot leginkább ellehetetlenítő tényezőt.

    Nekem első generácios atomos netbookom volt (meg van most is, csak már nem használom), és jó 1,5 évig elszórakoztam vele. Amire kellett azt tudta. Lassú volt, gyenge, vacak, de tudtam ilyen lesz, már amikor amikor megvettem, mert utána olvastam, és nem csalódtam benne. Mostanában akartam venni egy Asus Vivo Tab Smart-ot, (mivel ő az egyetlen passzív hűtésű, ember vastagságú és súlyú X86-os tablet, amit még meg meg is lehet fizetni) de végül nem vettem, két okból. Mikor nálam volt tesztelni, nagyon tetszett, de a W8 iszonyatosan kiakasztott (sajna tableten még az asztali "élménynél" is borzasztóbb). Aztán mikor kicsit utána olvastam, akkor mindenki szidta az atomot, mint a bokrot, plusz még egy full-hd-s filmet sem képes lejátszani, mikor azt már kínai ARM-es, 30 rugós táblák simán viszik.

    Szóval egész egyszerűen nem értem ezt az egész Atom cirkuszt, hogy hogyan, meg miért?
    Ha valaki értelmesen el tudja magyarázni, tegye már meg, plz.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák