Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz MaUser #15 üzenetére

    Lemaradtam valamiről, vagy hogy jön ide az IPS - VA téma?

  • sb

    veterán

    válasz Sinesol #30 üzenetére

    Nem is értem itthon hogy élnek 10M panelben projektor nélkül... meg világszinten pár mrd ember ugyanígy.
    Szükségmegoldás.

    Nem vagyok projektor témában otthon, de egy világos szobában - amiben emberek élni szoktak a barlangból kiköltözés óta - nem lófütty a képe egy szarfos LCD-hez képest is?

    Megint megy a fika teszt alapján meg mindenben.
    A kedvencem a IPS hsz volt eddig, mert nem derült ki mi a fákk köze van a témához lévőn egyik cikkben sem látok IPS utalást a kvantumos TV mellé és a Samsung a büdös életben nem használt IPS-t ha jól tudom.
    De végül is arra jó volt az a hsz is, hogy le lehetett írni mekkora király a plazma a plazma szó nélkül. :)

    ps: Mozgásmegjelenítés és fekete kell,A fekete lyukat ajánlom, annál nincs feketébb és fény(sebességgel) is elbánik, tehát gyors a megjelenítés.
    Ja de csodát attól (és a plazmától) se várjunk, mert nappali fényben szükségmegoldás lesz, vibrál, stb...
    De 24p tartalmak szélvészgyors és tűéles mozgását azt megjeleníti.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Neszójábe #43 üzenetére

    Hát csak a szokásos LCD fika megy mindenféle érv nélkül.
    IPS is vót'má. Nemsokára a TLC is bejön a képbe meg az AMD proci is fagy, inkompatibilis és elfüstöl.
    Ez van, a világ nem változik.

    Ill. bocs, hazudok, mert vannak érvek. Kb. mintha az F1-es és Dakar gépekről vitatkoznának hülyegyerekek. Egyik szar se ér mert nem megy 360-nal a másik meg szintén, mert a padkára se tud felmenni.
    Kb. erről szokott szólni az LCD fika. :DDD
    Remélem kidobnak egyszer a plazmafanoknak egy mozgásmegjelenítés és feketeszint kártyajátékot. Ott minden visz majd a plazma joker. :)

  • sb

    veterán

    válasz Sinesol #45 üzenetére

    Én ugyanezt mondom. Helyén kezelem. A sírás kerülget ha vibrál a plazma a képembe. Filmezgetni sötétben elmegy, másra nemigen jó.

    Veyron se rossz, de leginkább csak zárt pályán.
    Valszeg a Kerepesin közel ugyanolyan hazacammogni vele. De pályán 130-nál se biztos, hogy kijönnek az előnyei.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Neszójábe #49 üzenetére

    Te meg dagadt vagy!? :F
    Vagy most ennek a személyeskedésnek így ebben a formában mi értelme van?
    Mihez nem értek? Honnan tudod mikor kb. semmilyen szakmaiság nincs egyik topicban sem ezek közül. 1-2 apró szakmai dolog esetleg említésre kerül (részemről, mert a plazma szakmai tudás az a jobbfekete+mozgásmegjelenításben kimerül általában), de azok közül meg légyszi idézd már a megjelenítőkkel kapcsolatos szakmai hülyeségeket amiket írtam.
    Várom. Nagyon.

    A drága autós hasonlataimat viszont befejezem mert az árukat nézve valóban rossz hasonlatok. Te meg – hiába írtam, hogy attól függetlenül nézd – láthatóan nem tudod fejben megoldani, hogy elvonatkoztass az ártól. Lefordítom azért neked, hátha: A k*rvajó autót hasonlítom a napi szinten megfelelőhöz – ártól függetlenül. Ez a lényege a hasonlatomnak.

    Sinesol jön a projival de átlagembernek hol van helye/igénye projira? Ez nem ár kérdése. Ha eléteszed és még adsz is mellé pénzt akkor se lesz rá egyik se. Lehet, hogy azt mondja, hogy szarul mutat ott a proji meg a fal túl üres a vetítés helyén, inkább tesz oda egy virágot meg alá egy 50”-os TV-t és nem sötétít be 0 fényre mert mások is laknak még körülötte a lakásban, moziszoba sincs mindenhol.
    Vagy ha felfog a projektor előnyeiből bármit az a „húdenagyaképbazz” felismerés lesz egyedül.

    Ha ugyanannyiba kerülne autóból is lehet, hogy a Passat kombit választaná 1-2 gyerekkel meg családdal pár milliárd ember a Veyron ócsó' MX5 helyett.
    Ezek ilyen real-life szituációk. Furcsa dolog, hogy több tényezőt is figyelembe kell venni és nem lehet egy dologból a maximumra törekedni, nem? De rengeteg ilyen van az életben.
    Érdekes, hogy plazmafogyasztásban a kinemszarjale az elterjedt, autóban-benzinben meg nem. (bár ott is vannak plazmaV8 fanok :D)

    Egyébként ezen felül van abszolút skálán mérve is szarság a plazmában/projektorban. Tehát a fenti okfejtés sem az egyetlen dolog, nem csak azért jó az LCD mert „megfelelő”… de amúgy a plazma/proji mindenben jobb lenne.
    Nem jobb. 1-2 dologban alapból, más dolgokban meg akkor ha a fenti tényezőket is figyelembe vesszük.

    Sinesol: Ennyi pénzért soha nem vennék LCD-t. De kb. mást se. Előző topicban is téma volt ez az ennyipénzéhogylehetnemtökéletes. Erre meg azt írtam, hogy ez általános a drágább cuccoknál és nem technológiafüggő. Minél drágább annál kevesebb plussz nyújt az átlaghoz képest.
    Hiába megyek oda 15misivel, hogy adjanak tökéletes LCD-t, plazmát, projektort. Egyikből se fognak tudni olyat adni ami minden szempontból jó lenne. Világosban, sötétben, fekete-, fehérszintre, mozgásra, homogenitásra, fogyasztásra... vagy éppen tartósságra.

  • sb

    veterán

    válasz dabadab #51 üzenetére

    Vicc.

    Sötétítés nélkül lehet jobb ha én rajzolok vászonra zsírkrétával.
    Az a gond, hogy korlátoltan nehéz azon túljutni, hogy sötétítek, nem zavar a villogás, külön moziszobám van, stb... ha ebből indul ki az ember akkor tökéletes lehet a projektor is.

    De mint a felsorolt más példákban, az ember nem mindig egy igen korlátozott jellemzőt maximalizál.
    Különben autó csak vezetési élményre lenne, megjelenítő csak mozira. De zenét is mindenki csak tökéletes akusztikájú szobában hallgathatna minimum 192kHz-en 0.0000ms jitterű célhardver-szoftveren (256bit floating pontosságú feldolgozással) meg persze aranyozottplatina "megáldott" kábellel. Ha ez nincs inkább egy darab zenét meg ne hallgasson senki.

    És mivel tökéletes eszköz meg elég ritkán van ezért mindennél vannak előnyök-hátrányok ha több szempontból nézzük. Innentől meg egyéni preferencia, ezt nem sikerül megérteni sokaknak.
    Az IPS fekete pl. engem is rohadtul zavar de máig nem tudom mit esznek a plazma feketén egy jó VA-val szemben. Igen, nem vagyok vak, látom, hogy feketébb, de nagyon nem zavar. A villogással meg ki lehetne kergetni a világból. (Ahogy az akadásokkal és frame droppokkal is, de az általában sw kérdése...)

  • sb

    veterán

    válasz Neszójábe #53 üzenetére

    Talán azért mert te hülyéztél le mikor én utaltam a proji szar nappali használatára (ami a szar fényerejét, feketéjét, kontrasztját jelenti ha lefordítom).

    Lehet, hogy mégse én írtam hülyeséget? :F

    De tényleg: jöjjenek légyszi a szakmai érvek ill. a szakmai hülyeségeim.
    Jó lenne érdemben is vitázni. LCD topicban évekkel ezelőtt jártam, de ott se sikerült a szagértőkkel érdemben vitatkozni. Aki leteszteli, hogy X-et tud a TV 'oszt kész. Mérést ugyan nem mutat meg egyéb netes link sincs rá, de "látta". Másik 5 tesztben meg mondjuk ott a kinagyított kép, mérés, stb... ami az ellenkezőjét bizonyítja.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Neszójábe #56 üzenetére

    Akkor kérdeznék tovább.
    Mitől ezek a minőségi megjelenítés legfontosabb tényezői?
    A valódi miértekre lennék kíváncsi és nem arra, hogy definiciószerűen az mert a plzamások megaszondták 15 éve is, hogy ezek azok.

    Kiindulási alapnak feldobom újra, amiket már írtam:
    1. Mozgásmegjelenítés
    a, Mozgásmegjelenítés vs 24p tartalmak mozgásmegjelenítő képessége.
    b, Az LCD-k mozgásmegjelenítő képessége azon kívül, hogy kisebb mint a plazmáé nem elégséges-e. Főleg, ha az a, pontot is belevesszük a pakliba?
    2. Fekete szint
    Nem besötétített szobában mennyire jön ki a plazma szintű fekete egy VA panelhez képest? IPS világos szobában is hányás, azt hagyjuk.
    3. Kontraszt
    Az LCD ebben jóval gyengébb a 2. ponttal egybevetve mégsem látom, hogy annyival rosszabb lenne a helyzet. A kis osztó (plazma fekete szint) miatt jó a kontrasztja papíron. Ha ebből a felét nem látod akkor mi marad belőle? Mert fényerő az nemigen van. Élénk/telített színekkel plazmán nem találkozik az ember. És itt most nem a 100% fényerős+túlszaturált LCD "shop" beállítással szemben mondom. Otthon, normál szobában, félhomályban is mosottnak néz ki egy plazma egy normális szintre "leszabályzott" LCD mellett is.

    Azt is hozzátenném, hogy szerintem nem csak ezek a képminőségi tényezők.
    A vibrálás pl. szerintem legalább annyira az. Az egész kép sokkal idegesebb, akkor is ha alapvetően nem látod a vibrálást. Kényelmetlen. Azzal takarózni, hogy nemérdekes elég gáz. A fekete szint se érdekes ilyen szempontból, mert a mellékelt ábra (plazmák eltűnése) szerint a világ nagy része lesz*rta eddig is.
    A beégés se kényelmes. Tudom, az már nincs... azért megnézném 1 napra otthagyva őket.

    Harmadikként meg hozzá lehet venni az egyéb tényezőket, képminőségen kívül. Erről már regéltem fentebb, de ezt a részt most hagyjuk.
    Várom a tisztán képminőségre vonatkozó, tisztán szakmai magyarázatokat.
    - Miért számít az egyik tényező és miért nem a másik. Csak simán kijelentve nem látom a jelentőségét.
    - A nemérdekel/nem érzékeny nem szakmai válasz csak ha egy statisztika is jön mellé.

Új hozzászólás Aktív témák