Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macskea

    őstag

    válasz dreamdancer #49 üzenetére

    Még mindig nem érted. A telefon értékesítés nem egyenlő a BB céges jelenlétével. A nagy pénz a BES-ben van, ami platformfüggetlen. A céges mobiltelefonokból különben sem élnének meg, a "tools not toys" bullshitet én sem hiszem el, és már remélem ők sem (bár vannak sajnos az ellenkezőjére utaló jelek). A customer phone vonalon kellene bevételt produkálniuk, ha a telefon üzletágból hasznot akarnak kihúzni. Az pedig a Z3-Z10-Z30 vonal lenne, de oda meg reklám kell, ami Európába nem nagyon ért el. Amire most koncentrálnak az a még távolabbi délkelet, Indonézia és barátai. Ott is esik a részesedésük de piszkosul, viszont a Z3-mal legalább valami féket be tudtak húzni a zuhanáson. Szerintem ameddig az emberek még mindig a "dinoszaorusz" ócska szar rendszert látják bele a BB-be (BB6 - BB7, ami amúgy jó volt, csak nem trendi, pláne nem az Apple ideológia szerinti kreténproof szögegyszerű valami) Európában nem sok javulást várhatnak ezen a fronton. Pedig részrehajlás nélkül állíthatom, nagyon jó rendszer a BB10, geekeknek nem való, de ha valakinek használni kell, nem fog benne csalódni. Szerintem a kezdetektől jobb mint a WP, pláne ha a 7.8-ig tartó bohóckodást nézzük. Szóval ha a BB hajlandó még a többi üzletágból pénzelni a telefongyártást még vagy 2-3 évig (és a Foxconnal kötött megállapodás erre utal), remek alternatív platform lehet belőle. Már most jobb alapokkal indul mint a WP, remélem ez kompenzálni tudja azt a kifogyhatatlan pénzeszsákot, ami viszont nem áll mögötte.

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Új hozzászólás Aktív témák