Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Yodamest #21 üzenetére

    A hangot illetően meg, miért használná bárki a tv hangszórót? A tv-ken van jack csatlakozó oda olyan hangfalat kötsz amilyet akarsz...

    És lesz pompás sztereo hangzásod. Kicsit mordbid, hogy a DP-nek per pillanat a nagy felbontások / nagy frissitési frekik terén lenne csak előnye a HDMI-hez képest, de a hangzást senki sem hozza fel. 4K-s kép számít, mellé meg sztereo hangot akarsz?!?

    Én TV-n még csak elvétve láttam olyat, hogy térhangzást lehetne a TV-ből az erősítő fele küldeni. Erre találták ki azt, hogy forrás -> erősítő -> TV, ami HDMI-vel összekötve tökéletesen is működik. Én pont arra mutattam rá, hogy ez DP-vel jelenleg kb. megoldhatatlan.

    Ha komolyabb rendszerben gondolkodsz akkor venni kell egy komolyabb hangkártyát a gépbe, ami kiszolgál egy komolyabb erősítőt.

    Mi a frászkarikának "komolyabb" dedikált hangkártya? Ha digitális a forrás, akkor bármilyen realtek alaplapi zörejkeltő tökéletes a célnak, ugyanis csak a hangkódolást végzi, zaj digitális jelnél nincs, csak a D/A konverzió után, ami így kikerül a számítógépből, tehát az alaplapra szerelt hangkártyának sincs semmi hátránya. Per pillanat e téren pedig a fejlődés especiel a videókártyákra integrált megoldásokról szól, ezek végeznék el a mostani AMD TrueAudio és az nVidia nVWorks Audio, amelyek kiszámolják, majd a HDMI-n / DP-n külddik ki a térhangzást. HDMI-n van is hova vinni, DP-n nincs.

    End of Story...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák