Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bteebi #25 üzenetére

    "Eddig se az volt a lényeg gyártói oldalról, hogy érdemben jobb legyen az új készülék, valami igazi újdonság legyen benne, hanem csak az, hogy más, "új", és így eladható legyen."

    Most betoldottál valamit az én kijelentésem elé. Igen, ez a cél, de ha megnézed az iparági kimutatásokat, akkor látod, hogy a kereslet évről-évre zsugorodik, különösen a rövidebb ciklusban kibocsátott termékeknél. Szóval az eddig alkalmazott üzleti modell kezd fenntarthatatlanná válni.

    "Olyan szempontból is nagyon veszélyes lenne ez az irány, hogy akkor ki lehetne adni egy alap, "buta" firmware-t, és lehetne vásárolni "különböző szintű" firmware-eket."

    Kis túlzással, de most is ez megy. Főleg az MFT rendszerre jellemző, hogy hosszan kitart egyetlen adott szenzor mellett, ami mögé különböző szintű szolgáltatásokat pakol. Simán elképzelhető a jövőben, hogy egy modell 3-4 féle verzióban is kapható és utólag is tudsz feloldani funkciókat, persze pénzért. A lényegen nem változtatna, eddig az egész gépet le kellett cserélned, ezután meg csak fogod a bankkártyád, kifizeted a licencet és rögtön mehet az unlock.

    De ezen az S-Log Gamma frissítésen is úgy rugóznak internet-szerte, mintha az életük múlna rajta, miközben szerintem a nyafogók tizede sem tudja, hogy egyáltalán mire jó. Akinek erre tényleg szüksége van, annak a 100 dolcsis firmware aprópénz.

  • PistiSan

    addikt

    válasz bteebi #25 üzenetére

    " Videóknál korlátozva lenne a felbontás, az fps - lehetne olyan is, hogy a leggagyibb fw csak 720p @30 fps-t tudna, a jobbak már 1080p @30/60 fps-t is tudnának, a legjobbak pedig már 4K @30 fps-t és 1080p @120 fps-t is."

    Ezzel kapcsolatban elég szkeptikus vagyok, nem hiszem hogy legyártanának egy 4k képes eszközt valamennyi összegért, utána pedig akár előállítási ár alatt árulnák alap fw-vel ami a felhasználók nagy részének elég. Nyilván lenne kb 10% aki megvenné hozzá a jobb fw-t, de akkor is elenyésző lenne az arány, egyszerűen nem éri meg így csinálniuk.

Új hozzászólás Aktív témák