Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szcsaba1994

    tag

    válasz protozoa #7 üzenetére

    Az Alapítvány-könyvekről is lesz külön kritika, csak előbb a Birodalom szérián még át kell mennem. Közel se tűnik olyan jónak eddig, mint bármelyik robotregény. (Nem asimovi mércével még mindig nagyon jó, csak többet vártam)

    Én is elég régen olvastam az Alapítvány és a Földet, de én is úgy emlékszek ,hogy a pszichohistória vagy a Gaia galaxis szintű megfelelőlje, a Galaxia közt kell döntenie, felkészülve egy intergalaktikus háborúra.
    Ez is egy olyan döntés, aminél nem lehet egyérteműen megmondani, melyik szolgálja igazán az emberiség érdkeit. Mindenki legyen egy egész része vagy maradjunk "szigetemberek" saját tudattal és emlékekkel?

    Innen már csak akkor olvasd, ha ne mzavar a Spoiler

    Giskard az, aki az egész pszichoshistóriát kitaálja, miután képes az embri gondolatok olvasására és befolyásolására is, ezt a képességet adja át "halálakor" Daneelnek. Kíváncsi vagyok, Seldon hogy szerez tudomást erről a tudományágról, de van egy olyan érzésem, hogy Daneel még a Birodalom-Alapítvány szériák átvezetésénél jelentps szerephez fog jutni.

Új hozzászólás Aktív témák