Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Ribi #4 üzenetére

    Annyi tuti, hogy az i5-5300U a pörgetős hűtéses ThinkPad T450-ben bő fél órányi hajtás alatt végégi 2,7 GHz-et ment, nem vett vissza. És akkor sem esett a CPU órajele, amikor az IGP-t is terheltem a CPU mellett. Ellenben az alig pörgetős hűtéses ThinkPad L450-ben úgy 5 perc hajtás után levette a CPU órajelet 2,5 GHz-ről 2,1-re és ezt tartotta. Szerintem melegedés miatt féketett, mert 2,1 GHz-re váltáskor 90 °C-ot jeleztek a CPU magok. Illetve ez az alig hűtéses L450 IGP terhelsékor túlmelegedett 95 °C-ra, elkezdett throttlingolni (40%-ig), ekkor bekapcsolt a hűtése, mindent stabilizált, lement 85 °C-ra a CPU-hő és akkor lekapcsolt a hűtés. Ennek hatására megint lement a CPU 95 °C-ra, megint throttlingolt, megint jött a hűtés és újból indult a körforgás, amit nagyjából 2 perces ciklusokban csinált. Majd a ThinkPad cikkben leírom meg AIDA grafikonon is megmutatom, egész vicces volt.

    Na, de amire ki akarok lyukadni. Szerintem a Haswell is belefért mindig a huzamos TDP limitbe, csak a notebookgyártók csináltak töketlen hűtéseket. Ez a két eltérően viselkedő ThinkPad igazolja, hogy a Boradwellnél is valami hasonló várható.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák