Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Vesa #1 üzenetére

    mintha a norvég alaphoz hasonlóan "civil" szervezeteket pénzelne a svájci alap is... Vagy ez most nem az a rész?

    [ Szerkesztve ]

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • halaszlo

    csendes tag

    válasz Vesa #9 üzenetére

    Én azt nem értem, hogy milyen projektet támogat a Svájci állam??? Svájc még csak nem is uniós tagállam. Ha pedig informatikai projekteket támogat, akkor arról hogy hogy nem tudunk? Hol lehet pályázni? Hol a kiírás? Nekem is lenne egy-két ötletem, amit támogathatna, és még csak nem is csalás. Bár ezek után kétlem, hogy adnának pénzt...

  • weiss

    addikt

    válasz Vesa #9 üzenetére

    Custom made, supporttal. Arra még kevés is a 68 milla.

    I did nothing, the pavement was his enemy!

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Vesa #43 üzenetére

    Csak kérdezném, hogy miért nem a kormány, illetve a hozzá közeli haverok adócsalásával foglalkozik az, akit ennyire zavar a dolog?

    Az is zavar és azzal is foglalkozom.
    Mindenesetre ha mindenki a másikra mutogat, hogy "bezzeg az több adót csal" meg "amig valaki a környezetemben adót csal, én miért ne tegyem" addig itt nem változik meg semmi (gyakorlatilag amúgy sem fog, de most ugye én elvekről beszélek), ha valaki tud objektíven gondolkodni, a saját helyzetétől elvonatkoztatva, akkor nem nehéz ezt belátni.

    J.

  • Aliszalámi

    tag

    válasz Vesa #52 üzenetére

    Hagyjuk már ezeket a demagógokat... Remekül hátráltatják a komoly vitát, azért elismerésem, aki ezeket elterjesztette.

    Nem is miattad áll ott az EÜ meg a közintézmények ott ahol általában, hanem azért, mert ezeket a szolgáltatásokat mindenkinek biztosítjuk, és toljuk a pénzt az alacsony termelékenységű régiókba. No nem ipari fejlesztésekbe. Életszínvonalba! Interaktív tábla van a legutolsó falusi általánosban, meg olyan gépterem, hogy hűha. Minek? És akkor emellett verjük a nyálunkat, hogy nincs kréta?! (Egyébként dehogy nincs, már nagyon régen máshogy megy a KLIK-es közbeszerzés.)
    Egészségügy... Voltak rá próbálkozások, hogy majd a magán szolgáltatók kevesebből megoldják, mint a pazarló kórházak, pl betegszállítás kapcsán, vagy mondjuk ott, hogy komplex kórházakat adtak el alapkezelőknek. Mi lett a vége? Csőd, milliárdos adósságok, nemzetközi hírnév.
    És akkor eljutunk oda amit eddig is tudunk, hogy vagy megelégszünk ezzel, és nem rinyálunk, vagy többet fizetünk, és fizetjük azok helyett is, akik egyébként zérót adóznak, de természetesen minden szolgáltatásra igényt tartanak.

    Egyébként elmondom JELENLEG mi a nagy probléma az EÜvel. Az amortizáció. Még a válság előtt úgy gondolták nem kell gépeket venni, a már amúgy is foltozgatott gépparkokba, hanem majd látják az emberek milyen jók az alapkezelők (Hospinvest), és ők majd vesznek gépeket. (vizitdíjból meg kórházi napidíjból :DD ) Nem jött össze, a gépek pedig soha nem látott rossz állapotban vannak. Nem a nővérkék filléres túlórája a nagy tétel, hanem kétnaponta villamosmérnököt kell hívni a szar MRI-hez, amire egy vizsgálat amúgy is 60 ezer ft. Na meg a hitelek-kamatok. (amit egyébként átvállalt egy költségvetés)
    Legyen már egy kis prioritás érzékünk...

    Lehet itt stadionozni, de eltörpülő reálköltsége volt az összes eddigi olyan jellegű beruházásnak, mint amennyibe a kórházak elvárt Svájci szintű felhúzása tellene. És itt nem a SOTE II. belgyógyászati klinikáról van szó, hanem a bivajbasznádi szent jelentéktelen rendelőintézetnek is JOGA van, hogy azonos szolgáltatást nyújtson.
    Fogtad volna ezt a pénzt, kb semmire sem lett volna elég, a gépparkot nem tudtad volna finanszírozni, nem még fizetésemelés az EÜben, meg free gyógyszerek.

    Értjük hol a hiba...

    Tudod hogyan lehetne marha jó kórházunk meg iskoláink? Ha fogná magát a Budapest, Észak-Dunántúl és mostantól csak a saját régiója intézményeiből csinálna kirakatot, hogy nézzétek, Ausztria!

  • Aliszalámi

    tag

    válasz Vesa #55 üzenetére

    Én mondjuk konkrétan jártam ilyen iskolákban gépeket üzembe helyezni. AMD X4 A10 4 giga ram, dedikált alaplapi vidikari, üzleti lenovo. Kicsit túlzásnak érzem a cigánygyerekeknek counter strike-ra. Első kézből van az információ, meg a KLIK-e beszerzésről is. Arra célzok, hogy már nem kell külön kérvényt beadni krétára.

    Magyarázd meg nekem, hogy mi a valós iparág. Hogy veszünk egy halom CNC marót, mert abban a bolt? A stadionépítések pont pörgetik az amúgy döglődő építőipart, és annak a szállítóit. Aki tényleg értéket állít elő, szerintem most is megtalálhatja a számítását, pl a kormánypártisággal nem igazán vádolható Strabag.

    Sajnos filléres problémákból nem sok van. Illetve ami volt, azt meg is oldják. Ilyen volt a körülményes igénylések és egyébként az iskolatitkárságok inkompetenciája miatt esetlegesen kialakult krétahiány. Az volt a rendszer, hogy fél évre le kellett adni a dologi igényléseket a KLIKnél, és ha alulbecsülték akkor gáz van, mert volt egy határidő.

    Tényleg nem politikai fórum, úgyhogy mélyebben nem is szeretnék belemenni, de azért ne gondoljuk már, hogy itt mindenki rohadt okos, csak a politikusok ilyen buták, hogy nem látják amit a vak is. Jó oka van sok dolognak, amin az átlag magyar állandóan háborog.

Új hozzászólás Aktív témák