Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz tecsu #60 üzenetére

    Nem reprezentatívként levideóztam a kétkarú lámpámban a hagyományos izzó és az Osram Parathom párosát. Az a helyzet, hogy az izzó sokkal erősebben vibrál az 50 (100) Hz-es hálózati frekvenciára (mivel a tehetetlensége annyira nem nagy, hogy ne okozzon némi fényerőváltozást), mint a Parathom (melyé gyakorlatilag nem is látható ilyen módon). De továbbra is keverjük a szem által érzékelhető tartományt a kHz-es PWM-ek világával, melyet ismét mondom, nem fogtok érzékelni.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • gyulank

    addikt

    válasz tecsu #60 üzenetére

    Az a baj, hogy nem választod külön a LED-et a LED-es lámpától/"izzótól".
    Lámpáknál nem nagyon, esetleg a Power LED-eknél beszélhetünk egy LED-ről.
    Többnyire több LED van sorba, és/vagy párhuzamosan kötve egymással, előtét ellenállásokon keresztül.
    Ettől függ, hogy milyen feszültség, és áram kell, hogy meghajtsa.
    Mindenesetre, ha megkapja stabilan, akkor nem villog. Viszont a LED kis áramingadozásokra is nagy fényerőkülönbségekkel reagál, ezért, ha nem elég stabil a táp, akkor villog.
    Én is észreveszem, időnként, hogy villog, először azt hittem, hogy hülye vagyok, és káprázik a szemem.
    Lényeg, hogy ez a vibrálás nem azért van, mert LED, és nem azért, mert esetleg kapcsolóüzemű áramgenerátor van benne, hanem másért. Emlékeim szerint pár Hz-es (3-5) vibrálásról van szó.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák